Προς το περιεχόμενο

Xbox Original Hacking


Damachi
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

- Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
- Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

- Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
- Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
- Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

----

Καλημερα ,

η πρωτη σειρα xbox 2001-2004 μπορει να τρεχει emulators ; Με softmod εχει μια σχετικα ευκολη διαδικασια σωστα ; Εχω ενα στο κουτι του απο τοτε με τα 2 θεριακωμενα χειριστηρια - οτι πρεπει για ρετρο αναβιωση :P .

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, γίνεται αλλά με τσιπάρισμα αν δνε κάνω λάθος. Εγώ το έκανα προ δεκαετίας+.

 

Άλλαξε και την πάστα στον επεξεργαστή, είναι μια ροζ τσιχλόφουσκα, σαν μπετόν αρμέ πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μονος σου ειχες κολησει το Alladin ; Αν υπαρχει κανενας να μου το κανει θα με βγαλει απο τον κοπο να αγοραζω τα υλικα .

Softmod γινεται με ενα παλιο παιχνιδι πχ Splinter Cell και μια μοντα στο usb καλωδιο για να διαβασει το φλασακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, γίνεται αλλά με τσιπάρισμα αν δνε κάνω λάθος. Εγώ το έκανα προ δεκαετίας+.

 

Άλλαξε και την πάστα στον επεξεργαστή, είναι μια ροζ τσιχλόφουσκα, σαν μπετόν αρμέ πλέον.

Γίνεται και έτσι όπως λέει ο Damachi, κατά τύχη τα κοιτούσα χθες γιατί ξέθαψα ένα δικό μου αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει :)

Καλημερα , η πρωτη σειρα xbox 2001-2004 μπορει να τρεχει emulators ; Με softmod εχει μια σχετικα ευκολη διαδικασια σωστα ; Εχω ενα στο κουτι του απο τοτε με τα 2 θεριακωμενα χειριστηρια - οτι πρεπει για ρετρο αναβιωση :P . Ευχαριστω

Από όσο έχω δει τρέχει ναι, επίσης κάποιοι βάζουν μεγαλύτερο δίσκο και ραμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπαδες κανει το μηχανακι.Το aliexpress εχει τσιπακι αλαντιν στα 3 ευρω μαζι με μεταφορικα.Αν πιανουν τα χερια με κολλητηρι για πλακα το τσιπαρεις.Αλλαζεις τον δισκο με σατα μεχρι 2tb βαζεις.Μπορει να βλεπει και παραπανω.Απλα θες ανταπτορακι απο ide σε σατα.Δεν κανουν ολα τα ανταπτορακια ψαχνεις να βρεις συμβατο.Παστα θα αλλαξεις απαραιτητα.Θα προσεξεις οταν αφαιρεσεις το πλαστικο που κραταει τις ψυκτρες να μη το σπασεις.Βγαινει καπως περιεργα και θελει προσοχη μη σπασει.Και πριν βγαλεις τις ψυκτρες βαλε την κονσολα να παιξει λιγο για να ζεσταθει η παστα και ξεκολλησει ευκολα απο την ψυκτρα.

Ραμ βαλεις αλλη μια 64mb συνολο 128 mb αν θυμαμαι καλα.Βεβαια για να μπει δεν ειναι ευκολο.Θελει εμπειρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια επειδη ζηλεψα, ξεθαψα κ το δικο μου χbox για να δω αν ειναι ακομα μαχιμο, αλλα περα απο την κονσολα κ τα χειριστηρια δεν βρηκα το καλωδιο ρευματος κ το καλωδιο για συνδεση με την τιβι, υπαρχουν φθηνες λυσεις για το θεματακι μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια επειδη ζηλεψα, ξεθαψα κ το δικο μου χbox για να δω αν ειναι ακομα μαχιμο, αλλα περα απο την κονσολα κ τα χειριστηρια δεν βρηκα το καλωδιο ρευματος κ το καλωδιο για συνδεση με την τιβι, υπαρχουν φθηνες λυσεις για το θεματακι μου;

Για καλώδιο ρεύματος, επειδή κι εγώ δεν βρήκα το δικό μου έβαλα ένα από τροφοδοτικό λάπτοπ. Γενικά είναι πολύ συνηθισμένο καλώδιο, όλο και κάποιο θα έχεις σπίτι. Για το άλλο δεν ξέρω...

 

edit, για δες εδώ:

 

http://modchip.gr/xbox-antallaktika-periferiaka/45-xbox-kalodio-rgb-scart-cable

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δυστηχως δεν εχω fat, εχω ενα superslim me componet και εγω το οποιο το χρησιμοποιω τακτικα, κανει αυτο?

και μια τελευταια ερωτηση αφου εχω ηδη στην tv καλυμενες τις υποδοχες componet θα μπορεσω να βαλω και δευτερη κονσολα επανω?

 

 

edit

ειδα οτι το καλωδιο ρευματος του πσ2 slim δεν κανει τελικα, οποτε θα βρω ενα καλωδιο απο ps2 φατ και απο οτι καταλαβα η μονη λυση για συνδεση ειναι scart , εκτος και αν αλλαζω καθε τοσο to component μεταξυ πσ2 και xboχ στην τιβι

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...