Προς το περιεχόμενο

Με διπλάσια ταχύτητα και νέο περιβάλλον, ο Firefox 57 Quantum εντυπωσιάζει


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως σβέλτος. Παραφωνία η αριστερή scroll bar στο σκοτεινό θέμα του Youtube που εμφανίζεται λευκή.

To ίδιο θέμα είχα και γω αλλά με έσωσε το NewScrollbars extension. Θέλει λίγη προσπάθεια να το κανεις να μοιάζει αξιοπρεπές αλλά τουλάχιστον δεν θα ψάχνεις να βρεις το ανοιχτό γκρίζο μέσα στο άσπρο.

 

Δεν υποστηριζεται πλεον :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο για να μεταβώ απο τον Internet Explorer 6 που χρησιμοποιώ τα τελευταία 16 χρόνια στον Firefox και γενικότερα σε κάποιον άλλο browser

ε όχι ρε συ... τραβηγμένο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί βλέπω 913,5 Mb, (και μερικές φορές παραπάνω), κατανάλωση μνήμης με 4 ιστοσελίδες ανοιχτές!!! Και γιατί μετά από move down στις ιστοσελίδες αργεί; Με 32Gb μνήμη;;; Έχει δει κάποιος άλλος κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί βλέπω 913,5 Mb, (και μερικές φορές παραπάνω), κατανάλωση μνήμης με 4 ιστοσελίδες ανοιχτές!!! Και γιατί μετά από move down στις ιστοσελίδες αργεί; Με 32Gb μνήμη;;; Έχει δει κάποιος άλλος κάτι τέτοιο;

 

Εχεις ενα δικιο, με δυο tabs εχω 650-800 mb καταναλωση, θαλεγα μαλλον υπερβολικη. Εχω και 4 προσθετα, δεν ξερω αν και αυτα βαρυνουν την μνημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διόρθωσα. Πήγαινε στις ρυθμίσεις - Απόρρητο & Ασφάλεια - Προσωρινό Περιεχόμενο Ιστού - ενεργοποίησε την Παράκαμψη Αυτόματης Διαχείρισης Cashe και επίλεξε π.χ. 350 Mb χώρου. Πάντως καταναλώνει πολλή μνήμη συγκριτικά π.χ. με τον Maxthon που προσωπικά προτιμώ! Είναι όμως αυτήυν τη φορά πολύ πιο γρήγορος. Αλλά εξακολουθεί να καταπίνει διπλάσια μνήμη από π.χ. Opera κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο 56 μια χαρά ταχύτατος είναι.

 

Εβαλα μια στιγμή τον 57 και δεν μου είναι συμβατό σχεδόν κανένα απο τα addon's μου . Οπότε στο καπάκι έκανα downgrade στον 56

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω κάνει export τα bookmarks από chrome και τα κάνω import στον firefox και δεν κάνει απολύτως τίποτα. Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα ?

Υπάρχει ένα πρόβλημα με τους αποθηκευμένους σελιδοδείκτες. Ενεργοποίησε την πλευρική στήλη σελιδοδεικτών και είναι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μου έκανε update ο Firefox σε 57, μπορώ να το δεν μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά και χρηστικά είναι αρκετά χειρότερο από την προηγούμενη έκδοση  56, πολύ κρίμα πραγματικά γιατί μετά από 10 χρόνια θα αναγκαστώ να εγκαταλείψω τον Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...