Προς το περιεχόμενο

Τη Δευτέρα το εμπορικό λανσάρισμα υπηρεσιών οπτικών ινών από την Wind


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Inalan με 28€ τον μήνα. 100 download upload και όλα κομπλε! Χωρίς δεσμεύσεις χωρίς τιποτα. Λείπω ένα μήνα απο το σπιτι, διακόπτω τη σύνδεση, δεν πληρώνω μια. Με τους άλλους περιμένω να σε δεσμεύουν για 50 χρονια αφού θα σου δίνουν τόσο γρηγορη σύνδεση.

 

Τα πλεονεκτήματα του να παρέχεις όλα και όλα υπηρεσίες για 100 συνδέσεις. Ωραία όλα αυτά αλλά η κάλυψη δεν βολεύει. Να είσαι σίγουρος ότι όσο αυξάνουν τους κύκλους εργασιών τους τόσο θα ανεβαίνει και το κόστος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Inalan με 28€ τον μήνα. 100 download upload και όλα κομπλε! Χωρίς δεσμεύσεις χωρίς τιποτα. Λείπω ένα μήνα απο το σπιτι, διακόπτω τη σύνδεση, δεν πληρώνω μια. Με τους άλλους περιμένω να σε δεσμεύουν για 50 χρονια αφού θα σου δίνουν τόσο γρηγορη σύνδεση.

 

Αυτό με τη διακοπή σύνδεσης ειναι μεγάλο συν.

Προσωπικά λόγο εργασίας λείπω απο το σπίτι μου 5-6 μηνες και ειναι μεγαλη ....... να πληρώνεις κατι το οποίο δεν χρειάζεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει η καλυψη να αγγιζει και τις 5 πολυκατοικιες σε ολη την Αττικη.

 

Ασε ρε wind που θελεις και οπτικη,ειδικευσε καναν υπαλληλο στο τηλεφωνικο κεντρο πρωτα,που μιλας και δεν καταλαβαινεις αν μιλας με το αυτοματο συστημα η με ανθρωπο..

 

Που για να τους παρεις τηλεφωνο να λυσεις τις π$@$ιες που καθε 3 και λιγο σκαρφιζονται για να σου φανε λεφτα πρεπει να χρεωθεις την κληση εσυ σε 5ψηφιο.

 

Που περιμενεις μιση ωρα αναμονη στην εξυπηρετηση αλλα αμα συμπληρωσεις το τηλεφωνο σου στο site τους για κανενα καινουργιο πακετο σε παιρνουν τηλεφωνο πιο γρηγορα απ οτι ο Πολντο κατεβαζει τα σαντουιτς..

 

Η χειροτερη εταιρια με βουλα,πελατης πολλα χρονια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχει ένας Δανός και ένα Ισπανός τις ταχύτητες αυτές δεν σημαίνει κάτι. Και εγώ έχω φίλο με internet cafe που έχει πληρωμένη γραμμή 1Gbps.

 

 

Πόσο πληρώνει γι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει η καλυψη να αγγιζει και τις 5 πολυκατοικιες σε ολη την Αττικη.

 

Ασε ρε wind που θελεις και οπτικη,ειδικευσε καναν υπαλληλο στο τηλεφωνικο κεντρο πρωτα,που μιλας και δεν καταλαβαινεις αν μιλας με το αυτοματο συστημα η με ανθρωπο..

 

Που για να τους παρεις τηλεφωνο να λυσεις τις π[email protected]$ιες που καθε 3 και λιγο σκαρφιζονται για να σου φανε λεφτα πρεπει να χρεωθεις την κληση εσυ σε 5ψηφιο.

 

Που περιμενεις μιση ωρα αναμονη στην εξυπηρετηση αλλα αμα συμπληρωσεις το τηλεφωνο σου στο site τους για κανενα καινουργιο πακετο σε παιρνουν τηλεφωνο πιο γρηγορα απ οτι ο Πολντο κατεβαζει τα σαντουιτς..

 

Η χειροτερη εταιρια με βουλα,πελατης πολλα χρονια.

Ξέρεις πόσοι είναι βάρδια στο κέντρο για την τεχνική υποστήριξη μετά το απόγευμα; Ούτε 25, που να απαντηθούν οι εισερχόμενες! Βάλε και τον κάθε κουλό που παίρνει γιατί δεν έχει ίντερνετ και απλά δεν έχει πατήσει το ρημάδι το wlan, και τα ηλίθια που παίρνουν VDSL και παραπονιούνται για την ταχύτητα ενώ είναι με το WIFI... και κινητό...

Επίσης ο μέσος χρόνος εξυπηρέτησης πρέπει να είναι 5 λεπτά. Οπότε πανικός. Και το αυτόματο είναι μάλλον μεγάλη σαχλαμάρα, γενικά είναι πολλά τα θέματα απλής λογικής στα οποία βρίσκονται πολύ πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Inalan με 28€ τον μήνα. 100 download upload και όλα κομπλε! Χωρίς δεσμεύσεις χωρίς τιποτα. Λείπω ένα μήνα απο το σπιτι, διακόπτω τη σύνδεση, δεν πληρώνω μια. Με τους άλλους περιμένω να σε δεσμεύουν για 50 χρονια αφού θα σου δίνουν τόσο γρηγορη σύνδεση.

Όλα κομπλέ δεν λες τίποτα.

 

Ειδικα όταν σκάνε αυτές οι αποσυνδέσεις που κρατάνε 24+ ώρες μιλάμε για τον ορισμό του "κομπλέ"

 

Και φυσικά αυτό που λέω δεν έχει γίνει μια φορά, έχει γίνει αρκετές φορές, όποιος παρακολουθεί το θέμα στο adsl.gr το γνωρίζει πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία διαφορά τιμής. Τιμολόγηση στο ίδιο ακριβώς επίπεδο με τις υπάρχουσες vdsl. Οριστε μας.
 

50 λεει ο άλλος, μια χαρα για ελλάδα. Πλάκα που εχουμε.

 

Δειξτε ρε τα δοντια σας μια φορά σαν καταναλωτές. Σε πτωχευμενη ζείτε. Ακόμη δεν εγινε το λανσάρισμα, και βγάλατε και τιμοκατάλογο για λογ/μό τους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν VDSL και παραπονιούνται για την ταχύτητα ενώ είναι με το WIFI... και κινητό...

Τι ακριβώς θες να πεις;ότι με το wifi δεν έχεις σταθερό ΝΕΤ η δεν ξέρω κ εγώ τι; γιατί είναι με wifi εδώ και κοντά 10χρόνια και δεν έχω καμία απώλεια διαφοράς αν θα ήμουν με Ethernet μόνο 1 έως 5 ms διάφορα ping online gaming και όχι πάντα μόνο όταν έχει κακο καιρό...οπότε τι εννοείς;Εσύ προσωπικά είσαι υπάλληλος τεχνικής υποστιριξης;Για πες μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γιατί είναι με wifi εδώ και κοντά 10χρόνια και δεν έχω καμία απώλεια διαφοράς αν θα ήμουν με Ethernet μόνο 1 έως 5 ms διάφορα ping online gaming και όχι πάντα μόνο όταν έχει κακο καιρό...

 

Βρέχει μέσα στο σπίτι σου και επηρεάζεται το WiFi? Καταιγίδες και χαλάζι αβέρτα και έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά , μπράβο στην wind.

 

Ρε μην δίνετε ιδέες του στυλ "εντάξει 50€ καλά είναι" !!

 

Ποιος εχει να δώσει 50€ τον μήνα μόνο για υπηρεσία ιντερνετ ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφήμιση τώρα και διαθεσιμότητα της υπηρεσίας στο άγνωστο μέλλον.

Ξέρω εταιρείες μικρές που εδώ και χρόνια παρακαλάνε να τους φέρουν οπτική για να βάλουν εκεί τον web server τους με τον online εμπόριο τους αλλά μάταια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω προσφορά στα 29,99. Μέχρι τοσα σας δίνω για ιντερνετ "μεχρι 100mbps". Ακούς wind? τηλεφώνησε μου...

Και πάλι Το 29,99 σε χώρα με 1,5 εκ. ανεργους και βασικο μισθό 500 τα 29,99 ειναι κλεψιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ακόμα δεν έχουμε διαθεσιμότητα VDSL στο νομό Αττικής, η οπτική ίνα μας μάρανε. Όχι ότι είμαι αρνητικός αλλά δεν δέχομαι να μου πλασάρουν νέες υπηρεσίες όταν ακόμα δεν έχουν τη δυνατότητα να μου παρέχουν τις βασικές.

 

Αγία Παρασκευή, Αττικής και δεν έχουμε διαθεσιμότητα για VDSL. Τι να λέμε τώρα...μαγεία!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...