Προς το περιεχόμενο

“Εκτός μάχης” από το Χόλιγουντ δημοφιλή add-on του Kodi


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και όταν χαιρέτησε το exodus, ο ίδιος πανικός είχε δημιουργηθεί. Τα add-ons, είναι σαν τα κεφάλια της Λερναίας Ύδρας.

και για τους παλιούς στο χώρο όταν το mashup έκανε αυτόματη απεγκατάσταση

Επεξ/σία από nvel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν βλεπουμε ολοι στη 24αρα οθονη του pc μας :D οταν εχεις τηλεοραση 2κ ευρω και αλλα τοσα ηχοσυστημα δεν μπορεις να τα ταιζεις με 9gb υλικο! Δεν χρειαζεσαι 80ιντσες για να δεις διαφορα! Επισης ο ηχος πιανει και αυτος αρκετο ογκο στο αρχειο.

πριν τα 4κ ειχα βρει την υγεια μου με τα remux 1080p. 20gb και ειχες οτι καλυτερα σε εικονα και ηχο μετα το bluray. θα μου πειις τι 20 τι 30 τι 40gb. Με vdsl κατεβουν στο μπαμ. τωρα με τις οπτικες θα πεσουν κιαλλο  οι χρονοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένα άλλο addon εκτός του covenant να κατεβάσουμε;;,????

 

Δοκίμασε κανα Bubbles, αν και αυτή τη στιγμή ο συνδυασμός Covenant με Real Debrid και σία είναι πιθανώς από τους καλύτερους. Ο καθένας φυσικά έχει τα δικά του αγαπημένα addons.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν βλεπουμε ολοι στη 24αρα οθονη του pc μας :D οταν εχεις τηλεοραση 2κ ευρω και αλλα τοσα ηχοσυστημα δεν μπορεις να τα ταιζεις με 9gb υλικο! Δεν χρειαζεσαι 80ιντσες για να δεις διαφορα! Επισης ο ηχος πιανει και αυτος αρκετο ογκο στο αρχειο.

Σε 55αρα βλέπω full HD τα τελευταία 3 χρόνια χωρίς θέμα και τα 20gb αρχεία έχουν πολύ μικρή διαφορά στα 3 μετρα που βλέπω. 20tb σκληρούς έχω δεν λέει να πάρω και άλλους το ξεφτιλισαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν και οι νόμιμες υπηρεσίες αδέρφια

 

Σωστά, το πρόβλημα όμως είναι πως η κάθε νόμιμη υπηρεσία έχει τα δικά της και καμία δεν τα έχει όλα (ή έστω τα περισσότερα).

 

Νομίζω πως η πλειοψηφία του κόσμου συνήθως ενδιαφέρεται και για αθλητικά και για ταινίες και για σειρές. Και αν θέλει να τα παρακολουθεί όλα νόμιμα θα πρέπει να αγοράσει ένα τσούρμο μηχανάκια ή/και online υπηρεσίες.

 

Στην απλούστερη των περιπτώσεων αν εγώ ενδιαφέρομαι μόνο για NBA, Ευρωλίγκα και καμια σειρά,  θα πρέπει να πληρώσω 300 ευρώ/χρόνο για τις σχετικές συνδρομές  (League Passes και Netflix). Τα οποία και δίνω, τα βγάζουν τα λεφτά τους. Αν όμως μου τη βιδώσει και θέλω Premier League, σειρές της Amazon, καμια ταινιούλα συν live TV από δορυφορικά κανάλια, νομίζω πως οι τιμές ανεβαίνουν πολύ.

 

Ο πρώτος υπερ-πάροχος που θα βγει και θα μπορέσει με κάποιο τρόπο να δώσει online συνδυασμό των σημερινών υπηρεσιών θα μείνει στην ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 55αρα βλέπω full HD τα τελευταία 3 χρόνια χωρίς θέμα και τα 20gb αρχεία έχουν πολύ μικρή διαφορά στα 3 μετρα που βλέπω. 20tb σκληρούς έχω δεν λέει να πάρω και άλλους το ξεφτιλισαμε.

 

Σωστός. Στις 55 ίντσες τα ψευτο1080p h265 των 2,5GB φαίνονται μια χαρά από τα 2,5-3 μέτρα, που είναι και η φυσιολογική απόσταση θέασης. Δεν χρειάζεται παραπάνω, εκτός από εξαιρετικές περιπτώσεις.

 

ΟΚ, το Blue Planet II του BBC που παίζει αυτό τον καιρό, θα το κατεβάσω σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ποιότητα για να το κρατήσω επειδή είναι πραγματική εμπειρία. Τα επεισόδια του Stranger Things όμως που βλέπω στη χάση και στη φέξη, δεν βλέπω γιατί πρέπει να υπερβαίνουν τα 2 με 2,5 GB έκαστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ αυτά τα πελώρια αρχεία τα έχω κόψει ...βαρέθηκα να βλεπω αρχεία 20-30gb και στο τέλος το καρπούζι να είναι μάπα....mHD 720p στα 2gb και βαρια-βαριά κανένα 1080p στα 5-8 για το quality.....ειδικά με την ηχοαπαγόρευση λόγω παιδιού τα ασύρματα ακουστικά λιώνουν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω σε 65αρα oled 4κ HDR οποτε αφου την πληρωσα ας βλεπω καλη ποιοτητα. βεβαια δεν κραταω αρχειο την καθε μαλακια. μονο τις καλες που θα ξανα εβλεπα. 

Επισης επειδη μελλοντικα παντα υπαρχει μια υπονοια-ονειρο για Projectora καταλαβαινεις, η συλλογη πρεπει να ειναι σε τεντα ποιοητα :)

Στα 30 giga το bitrate της ταινίας δεν εχει και τεράστια διαφορα απο του 9 giga. Παρόλαυτα το bitrate του ήχου κάνει την διαφορά. Αν σε ενδιαφέρει ποιοτικός ήχος και έχεις καλό home cinema (αν κρίνω απο την τηλεοραση τότε σίγουρα εχεις) τότε καλά κανεις και κατεβάζεις μεγάλα αρχεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται smart dns(φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλες). Πληρώνεις γύρω στα 2 € τον μήνα νομίζω και επι της ουσίας είναι ένα Vpn που λειτουργεί για πλατφόρμες τύπου netflix,HBO,ESPN,nbc και κάποια ακόμη. Δεν το έχω προσωπικά αλλά το έχω δει σε σπίτι φίλου. Αυτός πήρε αμερικανικό ip και έτσι βλέπει το αμερικανικό Netflix. Περιττό να πω πόση διαφορά έχει σε ποικιλία, σαν να είναι άλλη πλατφόρμα. Αυτό πιστεύω είναι μια καλή λύση για όσους θέλουν να είναι νόμιμοι και να έχουν ποικιλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται smart dns(φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλες). Πληρώνεις γύρω στα 2 € τον μήνα νομίζω και επι της ουσίας είναι ένα Vpn που λειτουργεί για πλατφόρμες τύπου netflix,HBO,ESPN,nbc και κάποια ακόμη. Δεν το έχω προσωπικά αλλά το έχω δει σε σπίτι φίλου. Αυτός πήρε αμερικανικό ip και έτσι βλέπει το αμερικανικό Netflix. Περιττό να πω πόση διαφορά έχει σε ποικιλία, σαν να είναι άλλη πλατφόρμα. Αυτό πιστεύω είναι μια καλή λύση για όσους θέλουν να είναι νόμιμοι και να έχουν ποικιλία.

 

Να ενημερώσω ότι η χρήση VPN σε όλες τις υπηρεσίες streaming που δεν υποστηρίζονται σε κάποια χώρα θεωρείτε παραβίαση των όρων χρήσης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πιστεύω πως αν υπήρχε ένα προγραμματάκι σαν το Kodi αλλά νόμιμο δηλαδή να παρέχει τα πάντα όλα από σειρές και ταινίες με ένα κόστος περί τα 10 ευρώ ίσως και λιγότερα μίας και αναφερόμαστε σε παγκόσμια κλίμακα  όποτε αυτό το ποσό πολλαπλασιάζετε επί εκατομμύρια ή και δισεκατομμύρια χρήστες όποτε, φανταστείτε κέρδη, η πειρατεία θα είχε εξαφανιστεί. Απλά για κάποιο λόγο αυτή η κατάσταση ίσως βολεύει και τις εταιρίες. Μην μου πει κάποιος ότι πιστεύει πως αν ως δια μαγείας εξαφανιζόταν η πειρατεία ξαφνικά οι εταιρίες θα είχαν πίσω τα διαφυγόντα κέρδη που υποστηρίζουν πως χάνουν. Στα ίδια θα έμεναν μην σας πω και λιγότερα .Πόσες ταινίες ποιά μπορεί να αντέξει το πορτοφόλι του καθενός να δει στις αίθουσες, για σειρές δεν το συζητάμε αν δεν υπήρχαν τα τύπου kodi πέρα από τα σύνορα της ΗΠΑ δεν θα φτάνανε.

Το ότι δεν τους είναι τόσο πρόβλημα η πειρατεία αλλά του εναντίων ίσως τους βολεύει κιόλας φάνηκε στις ενέργειες που έκανε η Microsoft που έδωσε αυθεντικά windows 10 ακόμα και σε υπολογιστές που είχαν πειρατικά . Μια εταιρία με περιουσία αρκετά δισεκατομμύρια κάτι παραπάνω θα ξέρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται smart dns(φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλες). Πληρώνεις γύρω στα 2 € τον μήνα νομίζω και επι της ουσίας είναι ένα Vpn που λειτουργεί για πλατφόρμες τύπου netflix,HBO,ESPN,nbc και κάποια ακόμη. Δεν το έχω προσωπικά αλλά το έχω δει σε σπίτι φίλου. Αυτός πήρε αμερικανικό ip και έτσι βλέπει το αμερικανικό Netflix. Περιττό να πω πόση διαφορά έχει σε ποικιλία, σαν να είναι άλλη πλατφόρμα. Αυτό πιστεύω είναι μια καλή λύση για όσους θέλουν να είναι νόμιμοι και να έχουν ποικιλία.

το smart dns δεν είναι vpn αλλά είναι το ίδιο παράνομο για θέαση περιεχομένου που δεν έχει άδεια σε άλλη χώρα, δηλαδή και πληρώνεις περισσότερο και εξακολουθείς να είσαι παράνομος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Στις 55 ίντσες τα ψευτο1080p h265 των 2,5GB φαίνονται μια χαρά από τα 2,5-3 μέτρα, που είναι και η φυσιολογική απόσταση θέασης. Δεν χρειάζεται παραπάνω, εκτός από εξαιρετικές περιπτώσεις.

 

ΟΚ, το Blue Planet II του BBC που παίζει αυτό τον καιρό, θα το κατεβάσω σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ποιότητα για να το κρατήσω επειδή είναι πραγματική εμπειρία. Τα επεισόδια του Stranger Things όμως που βλέπω στη χάση και στη φέξη, δεν βλέπω γιατί πρέπει να υπερβαίνουν τα 2 με 2,5 GB έκαστο.

Κάπως έτσι. Έχω αρκετές ταινίες σε remix 15 20gb αλλά όλες τις σειρές τις έχω σε 720p και τελευταία ξεκίνησα να τις γυρναω σε x265 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...