Προς το περιεχόμενο

“Εκτός μάχης” από το Χόλιγουντ δημοφιλή add-on του Kodi


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να σε ρωτήσω μιας και το λες : Υπάρχει και για live sports; Μου ανέφερε κάποιος στη δουλειά ότι υπάρχει ανάλογο, αλλά δεν είπε ποιό...

Υπαρχουν και καποια για live sports αλλα ουτε αυτα ειναι stable.Παλιοτερα εβλεπα οτεsport στο kodi.Κανε ενα google search να δεις ποιο ειναι τωρα το καλυτερο add on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Στις 55 ίντσες τα ψευτο1080p h265 των 2,5GB φαίνονται μια χαρά από τα 2,5-3 μέτρα, που είναι και η φυσιολογική απόσταση θέασης. Δεν χρειάζεται παραπάνω, εκτός από εξαιρετικές περιπτώσεις.

 

ΟΚ, το Blue Planet II του BBC που παίζει αυτό τον καιρό, θα το κατεβάσω σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ποιότητα για να το κρατήσω επειδή είναι πραγματική εμπειρία. Τα επεισόδια του Stranger Things όμως που βλέπω στη χάση και στη φέξη, δεν βλέπω γιατί πρέπει να υπερβαίνουν τα 2 με 2,5 GB έκαστο.

Αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας λενε... απο κει και περα ο καθενας βολευεται με οτι εχει και το θεοποιει..αυτο βλεπω εγω... Αν ειναι δυνατον να μιλας για αρχεια 2,5γιγα για θεαση σε 55αρα και να λες οτι ειναι μια χαρα, να ελεγες στα 6 μετρα και, ισως. Για 24αρα οθονη (ισως) φαινονται μια χαρα. Η μαγικη λεξη που κανει τι διαφορα λεγεται bitrate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως το ελληνικο νετφλιξ εχει πολυ λιγα πραγματα..πολλες φορες δεν εχει υποτιτλους στα ελληνικα σε βαρβατους τιτλους οπως το Star Trek ολα αυτα λογο δικαιωματων..Το σταματησα γιατι τα ειχα δει ολα..Δεν λεω οτι ειναι λιγα αλλα το απο οτι καταλαβα μαλλον πρεπει να κανεις πατεντα να βαλεις το Αμερικανικο που καθε μερα ανανεωνεται..Σε λιγες μερες κλεινω μηνα χωρις νετφλιξ θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια ελπιζω να το βρω διαφορετικο απο οτι το αφησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτε δεν εκλεισε. Αν δινετε 3 ευρω στο netflix για ενα πακετο με 3 χρηστες δηλαδη 11 ευρω το οικογενιακο, αν δωσετε τα ιδια στην σωστη υπηρεσια στο kodi θα εχετε πολυ περισοτερα απο αυτα του Netflix σε HD, 4Κ ποιοτητα. Απλα σταματησε το δωρεαν. Αλλα ειναι αλλο τα 3 ευρω του Netflix, Kodi και αλλο τα 20+ που ζητανε οι εδω παροχοι για σαφως λιγοτερα πραγματα, και ατελιωτες επαναληψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κανα Bubbles, αν και αυτή τη στιγμή ο συνδυασμός Covenant με Real Debrid και σία είναι πιθανώς από τους καλύτερους. Ο καθένας φυσικά έχει τα δικά του αγαπημένα addons.

Όπως τα λες. Με 16 ευρώ το εξάμηνο στο real debrid, όλα τα add ons του kodi δουλεύουν άψογα. Ακόμα και 4K με 7.1 ήχο. 3 συσκευές ταυτόχρονα στο ίδιο δίκτυο. 

Για δοκιμή με 4€ για έναν μήνα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται υπάρχει πλέον το Fantastic είναι ίδιο ακριβώς με covenant και exodus ψάξτε το λίγο στο youtube το εγκαθιστούμε στην τελευταία έκδοση 17,6 βάζουμε και ένα alluc account και είμαστε κομπλέ, όποιος θέλει και το subtitles.gr σε περίπτωση που δεν το έχει με ρωτάει...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες. Με 16 ευρώ το εξάμηνο στο real debrid, όλα τα add ons του kodi δουλεύουν άψογα. Ακόμα και 4K με 7.1 ήχο. 3 συσκευές ταυτόχρονα στο ίδιο δίκτυο. 

Για δοκιμή με 4€ για έναν μήνα.  

Παιδιά επειδή αυτό με το real debrid δεν το έχω καταλάβει βοηθήστε με λίγο, έχω φτιάξει λογαριασμό στο real debrid το έχω συγχρονίσει που δείχνει τα links αλλά δεν παίζουν κανένα από αυτά, δεν έχω πληρώσει όμως, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής, στην περίπτωση που πληρώσω θα παίζουν τα link του real debrid ή θέλει κάτι άλλο...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή αυτό με το real debrid δεν το έχω καταλάβει βοηθήστε με λίγο, έχω φτιάξει λογαριασμό στο real debrid το έχω συγχρονίσει που δείχνει τα links αλλά δεν παίζουν κανένα από αυτά, δεν έχω πληρώσει όμως, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής, στην περίπτωση που πληρώσω θα παίζουν τα link του real debrid ή θέλει κάτι άλλο...;

Ναι, αν πληρώσεις ανοίγουν ακόμα και από το covenant και γενικά ανασταίνονται τα addons.

Περνάς τα στοιχεία σου στο url resolver. 

Δοκίμασε και addons , real movies και nemesis.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πιστεύω πως αν υπήρχε ένα προγραμματάκι σαν το Kodi αλλά νόμιμο δηλαδή να παρέχει τα πάντα όλα από σειρές και ταινίες με ένα κόστος περί τα 10 ευρώ ίσως και λιγότερα μίας και αναφερόμαστε σε παγκόσμια κλίμακα  όποτε αυτό το ποσό πολλαπλασιάζετε επί εκατομμύρια ή και δισεκατομμύρια χρήστες όποτε, φανταστείτε κέρδη, η πειρατεία θα είχε εξαφανιστεί. Απλά για κάποιο λόγο αυτή η κατάσταση ίσως βολεύει και τις εταιρίες. Μην μου πει κάποιος ότι πιστεύει πως αν ως δια μαγείας εξαφανιζόταν η πειρατεία ξαφνικά οι εταιρίες θα είχαν πίσω τα διαφυγόντα κέρδη που υποστηρίζουν πως χάνουν. Στα ίδια θα έμεναν μην σας πω και λιγότερα .Πόσες ταινίες ποιά μπορεί να αντέξει το πορτοφόλι του καθενός να δει στις αίθουσες, για σειρές δεν το συζητάμε αν δεν υπήρχαν τα τύπου kodi πέρα από τα σύνορα της ΗΠΑ δεν θα φτάνανε.

Το ότι δεν τους είναι τόσο πρόβλημα η πειρατεία αλλά του εναντίων ίσως τους βολεύει κιόλας φάνηκε στις ενέργειες που έκανε η Microsoft που έδωσε αυθεντικά windows 10 ακόμα και σε υπολογιστές που είχαν πειρατικά . Μια εταιρία με περιουσία αρκετά δισεκατομμύρια κάτι παραπάνω θα ξέρει.

Ναι με τέτοιο κόστος, τρελά κέρδη τι να σου πω.

 

Τι να πει και το Spotify πχ, δε βρίσκει τράπεζες να βάζει τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...