Προς το περιεχόμενο

Cosmote Fiber: Τα πρώτα πακέτα Double Play με συνδέσεις οπτικής ίνας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 295
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σωστα, να γινει η προοδος, δεν ειπα το αντιθετο.   συμφωνω.... ειναι ιδιωτικες εταιρειες, κλπ, μπλα μπλα, αλλα δεν μπορει να παρουσιαζεις μια νεα τεχνολογια, και παραλληλα να μην εχεις ουτε καν ADSL σε αλλες περιοχες...!!    αυτο ειναι το γαμω το...!! 

 

 

οσο για τις αδειοδοτησεις που λετε, ναι, αν δεν εχουν δοθει αδειες, εχει ευθυνη και η τοπικη αρχη. 

σε εμας τουλαχιστον που ξερω ομως, ηδη εχουν εγκατασταθει οι γραμμες οπτικων ινων εδω και 5+ χρονια...!!! Αλλα δεν λειτουργουν απο κανεναν.....!! Αυτα ειναι τα ωραια..!!   να εχεις τις υποδομες και να μην λειτουργουν...!! 


σωστα, να γινει η προοδος, δεν ειπα το αντιθετο.   συμφωνω.... ειναι ιδιωτικες εταιρειες, κλπ, μπλα μπλα, αλλα δεν μπορει να παρουσιαζεις μια νεα τεχνολογια, και παραλληλα να μην εχεις ουτε καν ADSL σε αλλες περιοχες...!!    αυτο ειναι το γαμω το...!! 

 

 

οσο για τις αδειοδοτησεις που λετε, ναι, αν δεν εχουν δοθει αδειες, εχει ευθυνη και η τοπικη αρχη. 

σε εμας τουλαχιστον που ξερω ομως, ηδη εχουν εγκατασταθει οι γραμμες οπτικων ινων εδω και 5+ χρονια...!!! Αλλα δεν λειτουργουν απο κανεναν.....!! Αυτα ειναι τα ωραια..!!   να εχεις τις υποδομες και να μην λειτουργουν...!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.cosmote.gr/eshop/browse/Fixed-Plans-Double-Play-Plans-Double-Play-Fiber/_/N-81b

 

49.5 euro το 100 XL πακέτο

 

και 59.5 το 200 XL πακέτο...

 

LOL είναι φτηνότερη από Wind στο 200αρι!

 

Ναι αλλα δεν το ειδες καλα :P δεν ειναι το ιδιο πακετο :) το ενα εχει 1500 κινητά το αλλο 480 δεν τα λες και λιγα ετσι φιλε μου :) βαλε και τα 1500 προς wind και q αρα μιλαμε για 1500 καθαρα πρως voda και cosmote κτλ κτλ ;)

 

δεν ειναι χαζη αυτοι εκει να τα κανουνε τα πακετα ιδια στα ιδια λεφτα γιατι ετσι ολοι θα πανε οτε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορα για τους περισσότερους τόσα πολλά λεπτά προς κινητά...

ναι προφανώς είναι δώρο με το ζόρι ώστε να δικαιολογηθεί η επιπλέον χρέωση, παρόλα αυτά για αρκετούς θα μπορούσαν να είναι χρήσιμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορα για τους περισσότερους τόσα πολλά λεπτά προς κινητά...

 

Οκ μπορει να εχεις δικιο σε αυτο και για τους περισσότερους να ειναι περιττό, αλλα και παλι δεν μιλαμε για τα ιδια πακετα :) και νομιζω οτι και εκει ειναι ολο το κολπο, γιατι αν ηταν ιδια δεν νομιζω καποιος να επερνε wind ;)

ναι προφανώς είναι δώρο με το ζόρι ώστε να δικαιολογηθεί η επιπλέον χρέωση, παρόλα αυτά για αρκετούς θα μπορούσαν να είναι χρήσιμα 

Για την πεθερα μου χαλαραααααα χαχαχαχαχααχχαχααχ οχι 1500 ουτε 4500 δεν φτανουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Postαρε ένας φωτογραφία από έντυπο της Cosmote με όλα τα "Fiber" πακέτα. Στο 100αρι βγάζουν και L με 45.5 (30 λεπτά προς κινητά), όχι μόνο XL στα 49.5, αλλά δυστυχώς στο 200αρι έχει μόνο το XL :(

 

Το βλέπω πάντως η Wind να μειώνει σύντομα τις τιμές ή να κάνει κάποια προσφορά στα τέλη ενεργοποίησης στο 200αρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εχει πεσει το site ελεγχου διαθεσιμοτητας?

 

Το παθαίνει συχνά τις τελευταίες 2 εβδομάδες. Κρατάει από μερικά λεπτά εως μερικές ...ώρες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τωρα μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα ουτε για vdsl ουτε για adsl στο σπιτι μου :P

(εχω 50αρα)

 

Απληστία λέγεται αυτό! :P

 

Να κοιτάμε εμείς κάθε μέρα που κλειδώνουμε στα 11 και περιμένουμε την ενεργοποίηση της νέας καμπίνας εδώ και 10 μήνες και να κοιτάς κι εσύ που έχεις 50...  :X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δε νομιζω να ανεβω παραπανω απο 50, ειναι ηδη καμποσα τα 37ευρω το μηνα

 

Και γω νομίζω πως για το σπίτι τα 40 ευρώ το μήνα είναι το "ψυχολογικό" όριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...