Προς το περιεχόμενο

XIAOMI REDMI Note 4 MTK...XIAOMI REDMI Note 4X MTK ή κάτι άλλο;


Fuel7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους δεν θελω να μακρηγορήσω απλα το post μου έχει 2 σκέλη.Συγχωρεστε με εαν κατι απο αυτα που ρωτάω εχει ξαναπαντηθεί.

Σκελος πρώτο:Εχω αγοράσει το Xiaomi Redmi Note 4 της infoquest με τον MTK επεξεργαστή απο τον Κοτσοβολο.Μπαίνοντας στην εφαρμογη του φορουμ της Xiaomi στην καρτέλα φορουμ το αναφέρει σαν Xiaomi Redmi Note 4X.Το ερώτημα μου ειναι, υπάρχει Xiaomi Redmi Note 4Χ με ΜΤΚ επεξεργαστή; Τι διαφορες παίζουν στα μοντέλα με ΜΤΚ.Τέλος οταν θέλω να παραγγείλω θήκη ή τζαμάκι για το τηλέφωνο παραγγέλνω για Xiaomi Redmi Note 4 ή Xiaomi Redmi Note 4Χ;

Σκέλος δεύτερο:Σχετικά με την αναβάθμιση σε 9.Εγω εχω ακομα την 8.5.3.0 ειδα στο site http://en.miui.com/download-309.html οτι υπάρχει και η developer 7.11.6 (MIUI9) .Για να την περάσω αυτη τι χρειάζεται;Μπορώ να το κάνω μέσω του updater ή εχει αλλη διαδικασία,διοτι παρατηρώ οτι ειναι 1,3 γκιγκα σε μέγεθος κατι που το κανει τεράστιο για ένα κινητο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redmi note 4 mtk(Nikel)είναι αυτό με τους 10 πυρήνες και δεν έχει 800αρα μπάντα.

Redmi note 4/4x snap(Mido)είναι με τους 8 και έχει 800αρα αρκεί να αναγράφεται ο αριθμός 2016102

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πουλάει ο κωτσοβολος info quest χωρίς 800αρα ;;

Δυστυχώς από ότι βλέπω ο φίλος έχει mtk.

Ναι αμέ ήταν και από τα πρώτα και όλοι μπερδευόντουσαν ότι έχει 800αρα.

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/171000-xiaomi-redmi-note-4-32gb-dual-sim-silver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...