Προς το περιεχόμενο

Η υπηρεσία streaming της Disney θα είναι οικονομικότερη του Netflix


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά στο τέλος για να έχεις πρόσβαση σε όλο το περιεχόμενο θα πρέπει να έχεις 5-6 διαφορετικές συνδρομές. Ειδικά τώρα που όλοι επενδύουν στη δημιουργία δικού τους περιεχομένου που παίζει αποκλειστικά στη δική τους πλατφόρμα

Ενταξει , θα εχουμε δυο τρεις συνδρομες .Ενα 25 αρι οι ταινιες και ενα δεκαρικο το spotify 35.Koβει καποιος το σαχλοκινητο για να μιλαει με τις ωρες (το κανει με καρτα ) και ειναι ετοιμος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο το startrek discovery δεν έχει υπότιτλους. Και μάλλον όλες οι υπόλοιπες σειρές που είναι καινούριες και παίζουν ένα επεισόδιο την εβδομάδα.

Σε όλα τα άλλα, πλέον, δεν έχω βρει κάτι που να με ενδιαφέρει και μην έχει υποτίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο το startrek discovery δεν έχει υπότιτλους. Και μάλλον όλες οι υπόλοιπες σειρές που είναι καινούριες και παίζουν ένα επεισόδιο την εβδομάδα.

Σε όλα τα άλλα, πλέον, δεν έχω βρει κάτι που να με ενδιαφέρει και μην έχει υποτίτλους.

Α δε βγάζουν με το που ανεβαίνει το επεισόδιο; Γιατί εγώ είμαι πίσω το βλέπω όποτε τύχει και βλέπω ότι έχει 4/5ο επεισόδιο)

 

Το punisher πάντως που ανέβηκε όλη η σεζόν τη Παρασκευή που πέρασε έχει κανονικά ελληνικούς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχομαι να αποτυχει.

Φανταστειτε το καθε studio να δινει content μονο στη δικη της πλατφορμα...

Απλα εφιαλτης.

 

Προσπαθουμε να κανουμε τα παντα για να πληρωνουμε νομιμες υπηρεσιες, αλλα μυαλο δεν βαζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος που πιανει μετα βιας 4mbps ταχυτητα στο ιντερνετ και δεν σηκωνει streaming να δει κατι της προκοπης και φυσικα αμα μπει ταυτοχρονα με κανα σμαρτφον ή λαπτοπ κολλανε ολα μαζι ....αυτοι βλεπουν ακομα τηλεοραση ελληνικη και ετσι ειμαστε το σχεδον το 50% του πληθυσμου στην ελλαδα....και εγω αθηνα μενω και η γραμμη μου πανω απο 4-5 δεν πιανει ,τι netflix και 4κ λετε καποιοι ? για εμενα ειναι αδιαφορο γιατι οτι και να βαλω το σιγουρο ειναι οτι θα κολλαει σε εκνευριστικο βαθμο ....καλες αυτες οι κινησεις αλλα για την ελλαδα με τετοιο αχρηστο δικτυο που εχουμε οι περισσοτεροι ,καθε ειδους streaming ειναι αδιαφορο ή γινεται υπο προυποθεσεις και παραμετρους για να δεις κατι σε καλη ποιοτητα !

Φίλε μου συγνώμη, αλλά είναι δικαιολογίες όλα αυτά που λες. Έχω δει σε σύνδεση που μετά βίας έπιανε 2 mbps. Ναι στην αρχή είχε πιξελιασματα, αλλά όταν έκανε ικανό buffering μπορεί να μην έβλεπα 4Κ,αλλά 720p πιστεύω πως έφτασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ρωτάτε για υπότιτλους παιδιά να ξέρετε κατι.
Επειδή είχα και εγω το ιδιο πρόβλημα με την tv μου (ενώ στο iPad έβλεπα ελληνικούς υπότιτλους και την ίδια σειρά στην tv έβλεπα μόνο αγγλικούς ) και τους ρώτησα με μέιλ.
Η απάντηση τους ήταν οτι στις παλιές smart tv ενδέχεται να μην αναγνωρίζουν ολους τους υπότιτλους.
Όποτε να γνωρίζετε οτι αν έχετε παλιά μοντέλα smart δεν μπορείτε να βλέπετε ελληνικούς υπότιτλους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει , θα εχουμε δυο τρεις συνδρομες .Ενα 25 αρι οι ταινιες και ενα δεκαρικο το spotify 35.Koβει καποιος το σαχλοκινητο για να μιλαει με τις ωρες (το κανει με καρτα ) και ειναι ετοιμος..

2-3 συνδρομες βλεπω, και υστερα κανεις την ευπαθη ομαδα στο thread για το επιδομα αλληλεγγυης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ρωτάτε για υπότιτλους παιδιά να ξέρετε κατι.

Επειδή είχα και εγω το ιδιο πρόβλημα με την tv μου (ενώ στο iPad έβλεπα ελληνικούς υπότιτλους και την ίδια σειρά στην tv έβλεπα μόνο αγγλικούς ) και τους ρώτησα με μέιλ.

Η απάντηση τους ήταν οτι στις παλιές smart tv ενδέχεται να μην αναγνωρίζουν ολους τους υπότιτλους.

Όποτε να γνωρίζετε οτι αν έχετε παλιά μοντέλα smart δεν μπορείτε να βλέπετε ελληνικούς υπότιτλους.

 

Εκεί μάλλον μόνο boxάκι... Παίζει να είναι κάπως encrypted οι ελληνικοί υπότιτλοι... Γιατί αυτό το κάνει σε εμένα σε ένα western digital media player live που έχω... Νομίζω το έκανε και σε ένα android box Που δεν είχε βρει το widevine... Πάντως το netflix δεν έχει σε όλο το περιεχόμενο ελληνικούς υπότιτλους αλλά δεν έχει και καμία σχέση με πριν 1-1.5 χρόνο που το είχα δει (που είχε μόνο το Better Call Saul). Με 3 ευρώ το μήνα πάντως που έρχεται σε κάθε άτομο η συνδρομή των 4 οθονών είναι μια χαρά... Και για άσχετους που δεν το έχουν για κατεβάσματα αλλά και για σχετικούς που θέλουν adaptable online περιεχόμενο και από την 1η μέρα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος που πιανει μετα βιας 4mbps ταχυτητα στο ιντερνετ και δεν σηκωνει streaming να δει κατι της προκοπης και φυσικα αμα μπει ταυτοχρονα με κανα σμαρτφον ή λαπτοπ κολλανε ολα μαζι ....αυτοι βλεπουν ακομα τηλεοραση ελληνικη και ετσι ειμαστε το σχεδον το 50% του πληθυσμου στην ελλαδα....και εγω αθηνα μενω και η γραμμη μου πανω απο 4-5 δεν πιανει ,τι netflix και 4κ λετε καποιοι ? για εμενα ειναι αδιαφορο γιατι οτι και να βαλω το σιγουρο ειναι οτι θα κολλαει σε εκνευριστικο βαθμο ....καλες αυτες οι κινησεις αλλα για την ελλαδα με τετοιο αχρηστο  δικτυο που εχουμε οι περισσοτεροι ,καθε ειδους streaming ειναι αδιαφορο ή γινεται υπο προυποθεσεις και παραμετρους για να δεις κατι σε καλη ποιοτητα !

Παρεπιπτόντως αν όντως σε ενδιαφέρει το netflix υποστηρίζει και offline download. Προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ βέβαια αλλά για τη δική σου περίπτωση θα μπορούσε να είναι σωτήριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως αν όντως σε ενδιαφέρει το netflix υποστηρίζει και offline download. Προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ βέβαια αλλά για τη δική σου περίπτωση θα μπορούσε να είναι σωτήριο...

Σε διακοπές είναι σωτήριο, πέντε ώρες σε καράβι πχ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πότε ήταν η τελευταία φορά που το είδες;

 

Χτες.

Ξεκινησα εδω και 2 μερες το orphan black. Πρωτο επεισοδιο εχει, δευτερο δεν εχει, τριτο-τεταρτο εχει, πεμπτο δεν εχει, και παει λεγοντας.

 

Και ειναι εντελως κουφο... πως γινεται να ξεκινας μια σειρα να τη μεταφρασεις,  να τη δινεις στους μεταφραστες, και καποια ενδιαμεσα επεισοδια να να ειναι χωρις υποτιτλους...

Επεξ/σία από pournaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου συγνώμη, αλλά είναι δικαιολογίες όλα αυτά που λες. Έχω δει σε σύνδεση που μετά βίας έπιανε 2 mbps. Ναι στην αρχή είχε πιξελιασματα, αλλά όταν έκανε ικανό buffering μπορεί να μην έβλεπα 4Κ,αλλά 720p πιστεύω πως έφτασε.

 

ναι ,αμα ζεις μονος στο σπιτι ισως μπορεις να δεις με πιξελιασματα φιλε μου , αλλα οταν δεν ζεις μονος σου και η ψηφιακη τεχνολογια υποστηριζει εκτος απο σταθερο pc ,tablet ,smartphone που τα χειριζινται και αλλοι στο σπιτι ,τοτε τα 4 δεν φτανουν ουτε για να δεις με πιξελιασματα ....αμα ειναι να φωναζω να αποσυνδεθουν οι υπολοιποι γιατι θελω να δω netflix ,πως το κοβεις εσυ ?? προσωπικα επειδη εχω δοκιμασει με 4αρα συνδεση να δω netflx μου εκοβε συνεχεια τις σκηνες ,καποιες φορες επαιζε νορμαλ αλλα τις περισσοτερες ειχα διακοπες ....μην το σκαλιζουμε εν ετη 2017 και παιζουμε συζητηση για 2-4 mbps ,ειναι και ντροπη και που το αναφερουμε για περιοχη αθηνα και οχι σε χωριο !!! τα δικτυα ειναι χαλια γενικως και καποιοι νομιζουν εδω μεσα οτι ολοι παιζουμε vdsl 30 επειδη ετυχε στην περιοχη τους να εχει καλο δικτυο ο παροχος τους , στην δικια μου περιπτωση οπως και των περισσοτερων το δικτυο ειναι χαλι μαυρο για streaming και αφηνουμε τα pc ανοιχτα ολο το βραδυ να κανουν ενημερωσεις στα windows γιατι εαν το κανουν σε ωρα αιχμης ουτε για σερφαρισμα δεν μπορουμε να μπουμε ! αμα ειναι και να μην αναπνεουμε για να δουμε streaming ,τοτε παω για καφε με φιλαρακια να περασω και καλυτερα !!!

Παρεπιπτόντως αν όντως σε ενδιαφέρει το netflix υποστηρίζει και offline download. Προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ βέβαια αλλά για τη δική σου περίπτωση θα μπορούσε να είναι σωτήριο...

 

με 4αρα συνεδεση kai 4 ατομα σπιτι ,ουτε αυτο δεν με σωζει φιλε .....δεν πειραζει ισως το 2030 θα αποκτησω ,εαν δεησει ο παναγαθος ΟΤΕ ,ADSL 10 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...