Προς το περιεχόμενο

JVC LT48K770 48" Τηλεόραση Smart TV, 299 Euro, Αξίζει;


dramsak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την αγορασα και εγώ. Γενικά με 300 ευρώ δεν μπορείς να έχεις τρελές απαιτήσεις. Όπως όλοι συμφωνούν για τα λεφτά της είναι μια χαρά. Γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να κάνει mirroring το κινητό ; Δεν τα κατάφερα. Ενα s8 που εχω δεν τη βρίσκει στην αναζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αγορασα και εγώ. Γενικά με 300 ευρώ δεν μπορείς να έχεις τρελές απαιτήσεις. Όπως όλοι συμφωνούν για τα λεφτά της είναι μια χαρά. Γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να κάνει mirroring το κινητό ; Δεν τα κατάφερα. Ενα s8 που εχω δεν τη βρίσκει στην αναζήτηση.

Κατεβασε την εφαρμογη allcast η αλλη παρομοια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύετε τα Hz των panel με τα "οπτικά Hz" που ο καθένας δηλώνει! Τα πανελ του εμπορίου είναι ως 120Ηz. Τα άλλα είναι η δηλωμένη "ποιότητα κίνησης εικόνας" και υποτίθεται ότι αναλογεί στις βελτιώσεις που δίνουν τα πλέον γρηγορότερα ολοκληρωμένα των mainboard. Για αυτό προέκυψαν οι όροι PQI, CMP, CPP και οποιαδήποτε άλλα αρχικά για να κάνουν το διαχωρισμό.

 

Για τις JVC, ένα brand πλέον και τίποτα παραπάνω, ιδιοκτησίας κιόλας της Dixons (η μαμά του Κωτσόβολου) για την Ευρωπαική αγορά, οπότε και για αυτό τα έχουν αποκλειστικά αυτοί. Αν οι τιμές είναι χαμηλές είναι τίμια προιόντα, αν όχι τότε είναι τσιμπημένα προιόντα όπως και τα Toshiba, Panasonic, κλπ κλπ. Σαν λειτουργίες υπερκαλύπτουν τις ανάγκες καθημερινής θέασης για κάποιον που δεν έχει τρελές απαιτήσεις.

 

Τέλος, επειδή το βλέπω να αναφέρεται κατά καιρούς, ΔΕΝ υπάρχει πάνελ της Vestel! Η Vestel ΔΕΝ φτιάχνει φιλμ! Απλά ολοκληρώνει το open cell (πίσω λαμαρίνα δική της, ledbars αγορασμένα από αλλού, φιλμ από BOE, Samsung, LG, Csot κλπ ανάλογα με την προσφορά που υπάρχει, και μετά επειδή αυτοί το "μοντάρουν" σε τελικό πανελ βάζουν το αυτοκολλητάκι τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την αγορασα και εγώ. Γενικά με 300 ευρώ δεν μπορείς να έχεις τρελές απαιτήσεις. Όπως όλοι συμφωνούν για τα λεφτά της είναι μια χαρά. Γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να κάνει mirroring το κινητό ; Δεν τα κατάφερα. Ενα s8 που εχω δεν τη βρίσκει στην αναζήτηση.

Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις screen mirroring σε αυτήν την τηλεόραση... Εγώ θα την επιστρέψω αν όντως δε γίνεται... όταν μπαίνω ίντερνετ κάτι παθαινει το σήμα και βγάζει χιονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις screen mirroring σε αυτήν την τηλεόραση... Εγώ θα την επιστρέψω αν όντως δε γίνεται... όταν μπαίνω ίντερνετ κάτι παθαινει το σήμα και βγάζει χιονια

Αν εισαι απο android δοκιμασε την εφαρμογη allcast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Κάποιος που την έχει θα ήθελα να μου πει αν υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους (ή τους διαβάζει σα κινέζικους) στις ταινίες που παίζονται από usb stick.

Επίσης αν στο netflix, δίνεται η δυνατότητα επιλογής ελληνικών υποτίτλων (μιας και στις πιο παλιές τηλεοράσεις, το netflix δεν βλέπει καν τους ελληνικούς υπότιτλους).

Ευχαριστώ όποιον κάτοχο διαθέσει χρόνο να απαντήσει.

Καλή χρονιά με υγεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Ετυχε να δω και εγω αυτη την τηλεοραση και εχω να  πω οτι ενθουσιαστηκα με την τιμη της.Ετσι χωρις να χανω χρονο την παρηγγειλα χθες.Δεν εχω παει να την παρω ακομα και θα ηθελα καποιος να με επιβεβαιωσει για το αν αξιζει.Για το σπιτι την θελω και οσον αφορα το "smart'' κομματι της δεν με ενοχλει πολυ μιας και μπορω να την συνδεσω στο pc μου.Εχει καλη εικονα και γενικοτερα αξιζει σαν τηλεοραση για μια οικογενεια?Ας με βοηθησει καποιος.(Επισης με ενδιαφερει και η εγκυρωτητα της οσον αφορα τα Hz)

Επεξ/σία από AnimeFan23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβε κανένας; Την είχε παραγγείλει ο ξάδερφος μου και του είπαν ότι έχει εξαντληθεί και θα πρέπει να περιμένει να ξαναστοκάρουν. Και του πρότειναν αν δεν θέλει να περιμένει μία άλλη F&U η οποία είχε 370 και θα του την έδιναν και καλά στα ίδια λεφτά, αλλά ήταν HD Ready κάτι που κακώς κατά τη γνώμη μου δεν του διευκρίνισαν. Αφού του είπα ότι δεν αξίζει, τελικά του ακύρωσαν την παραγγελία με την δικαιολογία πως εξαντλήθηκε οριστικά!! Αυτό δεν είναι απαράδεκτο; Μήπως είναι στάχτη στα μάτια οι προσφορές αυτές, να ξεστοκάρουν σάπιο πράγμα και σε όποιον δεν τσιμπάει να ακυρώνουν την παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Η τηλεοραση ειναι τραγικη σε ποιοτητα εικονας. Επισης δεν συνδεεται για κανενα λογο με το κινητο για μεταφορα της εικονας! Για κανενα λογο ομως! Μεχρι και εφαρμογες κατεβασα δεν υποστηριζει τετοιου ειδους συνδεση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...