Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dimtsef είπε

πωπω τα εχουν χασει στην ΕΡΤ και αυτη τη στιγμη λενε ολο μ@@@#$@#

Δεν ειναι σημερινο φαινομενο αυτο :P Διαρκει χρονια. Εσυ κι εγω μπορει να γελαμε αλλα κατι αστειες υπεραξιες τυπου Μαντζαρης, Παπανικολαου, Καλαθης κλπ, αυτοι ειναι που τις δημιουργησαν κανοντας  ολη την Ελλαδα να νομιζει οτι ειναι, Στοκτον, Κομπε και Κιντ αντιστοιχα.

~1 μυριο το χρονο εκαστος και ο τελευταιος παιρνει αλλα τοσα μπονους "βρηκαμε τον αντιΔιαμαντιδη" :lol: :lol:

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Καλάθης έχει τις αδυναμίες του, στο μακρινό σουτ και είναι soft για τα κρίσιμα, άλλα ειλικρινά δεν εξηγείται το πόσο κακό παγκόσμιο κάνει. Αδιάφορος στην άμυνα, επιπόλαιος στις επιλογές του στην επίθεση, αρκετά χαμένα λει άπ στα ντράϊβς του, γενικά αν ήμουν βάζελος θα με είχε λούσει κρύος ιδρώτας για φέτος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Ο Καλάθης έχει τις αδυναμίες του, στο μακρινό σουτ και είναι soft για τα κρίσιμα, άλλα ειλικρινά δεν εξηγείται το πόσο κακό παγκόσμιο κάνει. Αδιάφορος στην άμυνα, επιπόλαιος στις επιλογές του στην επίθεση, αρκετά χαμένα λει άπ στα ντράϊβς του, γενικά αν ήμουν βάζελος θα με είχε λούσει κρύος ιδρώτας για φέτος.

Μπα μην σκας , η ομάδα δουλεύει για αυτόν εδώ λέμε σιγά σιγά να την ονομάσουμε Καλαθηναικός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chill είπε

Δημοσιογράφος : κ. Σκουρτοπουλε ποια είναι η γνώμη σας για τον Κόμπε; 

Σκουρτοπουλος : ribeye_steak.png

Σιγά μηγνωρίζει ο μυρωδιάς από κόμπε. Στη ταβέρνα του το πολύ πολύ καμιά προβατίνα και κανένα σπληνάντερο να βρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Δεν ειναι σημερινο φαινομενο αυτο :P Διαρκει χρονια. Εσυ κι εγω μπορει να γελαμε αλλα κατι αστειες υπεραξιες τυπου Μαντζαρης, Παπανικολαου, Καλαθης κλπ, αυτοι ειναι που τις δημιουργησαν κανοντας  ολη την Ελλαδα να νομιζει οτι ειναι, Στοκτον, Κομπε και Κιντ αντιστοιχα.

~1 μυριο το χρονο εκαστος και ο τελευταιος παιρνει αλλα τοσα μπονους "βρηκαμε τον αντιΔιαμαντιδη" :lol: :lol:

 

 

Τον Καλαθη ειναι αδικο να τον βαζεις στο ιδιο σακι με τους αλλους που ανεφερες, ειδικα τον αχρηστο επι χρονια Μαντζαρη.

Και ειμαι γαυρος, ξαναλεω. Ο Καλαθης πχ πηρε μονος του το πρωταθλημα απο μας πριν 2 χρονια αν δεν κανω λαθος, μας ειχε ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΙ.

Επίσης να σου θυμησω οτι στο Ευρωπαϊκό το 2017 απεναντι στην Ρωσια ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΚΑΛΑΘΗΣ με 25 ποντους και τρελα στατιστικα και 36 λεπτα !!

Εμενα απλως μου φαινεται ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ σ' αυτο το Μουντομπασκετ και δε τον αδικω. Το μονο χούι που έχει είναι τα αψυχολόγητα 3ποντα, δεν μπορω να του προσάψω κάτι άλλο ως παίχτη.

 

Επεξ/σία από EKTELESTES
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ilos είπε

Ο Καλάθης έχει τις αδυναμίες του, στο μακρινό σουτ και είναι soft για τα κρίσιμα, άλλα ειλικρινά δεν εξηγείται το πόσο κακό παγκόσμιο κάνει. Αδιάφορος στην άμυνα, επιπόλαιος στις επιλογές του στην επίθεση, αρκετά χαμένα λει άπ στα ντράϊβς του, γενικά αν ήμουν βάζελος θα με είχε λούσει κρύος ιδρώτας για φέτος.

Επειδη ειμαι Παναθηναικος καμια εντυπωση δεν μου κανει, αντιθετως ειμαι αυτος που τα σφυριζα στο παρον τοπικ πριν το τουρνουα γιατι τα βλεπω 4 χρονια τωρα στην ομαδα μου που με κρεμαει μονιμως. Ψαχνω καθε σεζον να του βρω καμια δικαιολογια αλλα μου τελειωσαν κι αυτες (μια δεν ειχε πικ εν ρολ σεντερ, μια δεν ειχε σουτερ, μια πεσαμε απεναντι στο Ζοτς κλπ κλπ, τελικα τιποτα απο ολα αυτα δεν φταιει γιατι δοκιμαστηκε σε καθε ειδους ομαδα και με καθε ειδους αντιπαλο).

Κρυος ιδρωτας με ελουσε με την ανανεωση του περυσι, και τασεις λιποθυμιας οταν ακουσα οτι θα δωθει σε αυτον το 1/5 του μπατζετ ολης της ομαδας, τα υπολοιπα ολα, οπως και η ερχομενη σεζον, ηξερα και ξερω τι περιμενω.

Μεσες ακρες, καλος για παιχνιδια χωρις πιεση, παιζεις τζοκερ σε τι μερα θα βρεθει οταν πιεστει ψυχολογικα ή σωματικα απο αντιπαλο αμυντικο. Επισης απο τους μεγαλυτερους λιποψυχους που περασαν ποτε απο την εθνικη Ελλαδος, παιζει να εκτελει και αγγαρεια αν κρινω απο την εικονα του στην αμυνα που μαρτυρα διαθεση/κινητρο... Ξαναλεω ο παιχτης αυτος ως τωρα στην καριερα του εχει να επιδειξει τις ηγετικες του ικανοτητες τη χρονια που αγωνιστηκε στο eurocpup. Kαμια -μα καμια- αλλη σεζον δεν εχει δειξει οτι ειναι παιχτης που μπορει μεχρι τελους. Ειναι ομως ταλαντουχος, ξερει μπασκετ και στη regular season ειναι πραγματι σπουδαιο γραναζι. Αν ειχε ποτε στρωθει να δουλεψει σουτ και βολες, τοτε ακομα και με τα ψυχολογικα που εχει, θα ηταν ισως εκ των κορυφαιων γκαρντς. Τωρα -και για παντα- θα τρωει την σκονη απο κατι Μιτσιτς κλπ και μονο στην Ελλαδα θα υπαρχει κοσμος που θα πιστευει ακομα οτι προκειται για εναν εκ των κορυφαιων γκαρντ που ειδε ποτε η Ευρωλιγκα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, EKTELESTES είπε

Τον Καλαθη ειναι αδικο να τον βαζεις στο ιδιο σακι με τους αλλους που ανεφερες, ειδικα τον αχρηστο επι χρονια Μαντζαρη.

Και ειμαι γαυρος, ξαναλεω. Ο Καλαθης πχ πηρε μονος του το πρωταθλημα απο μας πριν 2 χρονια αν δεν κανω λαθος, μας ειχε ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΙ.

Επίσης να σου θυμησω οτι στο Ευρωπαϊκό το 2017 απεναντι στην Ρωσια ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΚΑΛΑΘΗΣ με 25 ποντους και τρελα στατιστικα και 36 λεπτα !!

Εμενα απλως μου φαινεται ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ σ' αυτο το Μουντομπασκετ και δε τον αδικω. Το μονο χούι που έχει είναι τα αψυχολόγητα 3ποντα, δεν μπορω να του προσάψω κάτι άλλο ως παίχτη.

Αυτό λέω δεν είναι τόσο κακός παίχτης όπως δείχνει αυτή τη στιγμή. Δε ταιριάζουν τα χνώτα του με το παιχνίδι του Γιάννη, αλλά δε ξεχνάς το μπάσκετ που ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

Φαντάσου τώρα να ήμασταν εμείς στην θέση τους όμως... Και να είχαμε φάει την σφαλιάρα από Τσεχία. 

Τι να φανταστώ, ας πάμε σπίτι μας, δε μπορώ να βλέπω άλλο αυτό το πράγμα.

0 κοουτσάρισμα αγώνα. Παγκόσμια πρωτοτυπία με 1 guard. Οι μισοί παίχτες και πρώτος ο Παπ, θέλουν ψυχολόγο πλέον.

Λευκή πετσέτα στο τέλος ενώ τρέχουμε σερί(WTF), ούτε λόγος για πίεση σε όλο το γήπεδο.

Συνεχώς τακτικά κάνουμε αυτό που θα ήθελε να κάνουμε ο αντίπαλος.

Αλλά.....

  • Φταίνε τα ποσοστά μας....
  • Στις δηλώσεις,οι μάγοι, λένε είμαστε περήφανοι...
  • Ηθικό ακμαίο αναφέρουν...

Σούμα:

WTF

Τέτοια διαστρέβλωση ούτε οι "καλύτεροι" πολιτικοί..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EKTELESTES είπε

Τον Καλαθη ειναι αδικο να τον βαζεις στο ιδιο σακι με τους αλλους που ανεφερες, ειδικα τον αχρηστο επι χρονια Μαντζαρη.

Και ειμαι γαυρος, ξαναλεω. Ο Καλαθης πχ πηρε μονος του το πρωταθλημα απο μας πριν 2 χρονια αν δεν κανω λαθος, μας ειχε ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΙ.

Επίσης να σου θυμησω οτι στο Ευρωπαϊκό το 2017 απεναντι στην Ρωσια ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΚΑΛΑΘΗΣ με 25 ποντους και τρελα στατιστικα και 36 λεπτα !!

Εμενα απλως μου φαινεται ΤΡΟΜΕΡΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ σ' αυτο το Μουντομπασκετ και δε τον αδικω. Το μονο χούι που έχει είναι τα αψυχολόγητα 3ποντα, δεν μπορω να του προσάψω κάτι άλλο ως παίχτη.

Δεν τον τοποθετω στο ιδιο σακι. Λεω απλα οι οι σπικερ αυτοι ειναι που τον καναν υπεραξια, οπως κανανε και τον Μαντζαρη και τον Παπανικολαου και τον Παπαπετρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Αυτό λέω δεν είναι τόσο κακός παίχτης όπως δείχνει αυτή τη στιγμή. Δε ταιριάζουν τα χνώτα του με το παιχνίδι του Γιάννη, αλλά δε ξεχνάς το μπάσκετ που ξέρεις.

Ναι, στο μήνυμα του BackfromHell απαντουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, eliasjuve said:

Αν δώσεις ελεύθερο σουτ στον Καλάθη μπορεί να σε σκοτώσει. 

Αν φας τη μπάλα στο κεφάλι από airball. 

Πάντως, όλως παραδόξως, με 33,3% σουτάρει τρίποντο στο τουρνουά στα 4 ματς!

Αυτό το  ρητό θα έλεγα πάει για όλη την ομάδα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη βαριεστημάρα την είδα κι εγώ. Δεν είναι παράλογοι όσοι το λένε. Δεν γίνεται να βλέπεις αντιδράσεις να ξινίζει μούρη ή να βαριέται να κουνήσει χέρια/πόδια. 

Κρίμα που ο Αθηναίου τραυματίστηκε έτσι. Και ναι, ο Λαρεντζάκης μου αρέσει κι μένα πολύ. Τι να πω. Σήμερα μία απογοητευτική, πλην αναμενόμενη, εμφάνιση.

Να γίνει η "έκρηξη" - θαύμα με τους Τσέχους και να δούμε τίποτα 20αρες? Δεν φαίνεται, αλλά θα δείξει μεθαύριο.

Επίσης λένε και ξαναλένε στην ΕΡΤ ότι είναι επιτυχία που τους αφήσαμε στους 69 πόντους :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kosmasdel είπε

Πάντως, όλως παραδόξως, με 33,3% σουτάρει τρίποντο στο τουρνουά στα 4 ματς!

Αυτό το  ρητό θα έλεγα πάει για όλη την ομάδα

4 ματς είναι γι' αυτό είναι τόσο υψηλό το ποσοστό.  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...