Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kosmasdel είπε

Πάντως, όλως παραδόξως, με 33,3% σουτάρει τρίποντο στο τουρνουά στα 4 ματς!

Αυτό το  ρητό θα έλεγα πάει για όλη την ομάδα

Εδώ είναι που ξεγελάνε τα στατιστικά όμως. Γιατί δεν είναι μόνο πόσα σουτ θα χάσεις, αλλά και το ΠΟΤΕ θα τα χάσεις και υπό τι συνθήκες θα τα κάνεις.

Δεν είδα το ματς με Βραζιλία πχ, αλλά μου είπαν ότι έκανε πάλι 2 αψυχολόγητα τούβλα στο τέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρεπει να ανεβει και Σλουκας - Παπανικολαου. Ο ενας βαραει 28% τριποντα και ο αλλος 11%, δεν νομιζω να ξεχασαν να σουταρουν κιολας. Θεμα ψυχολογιας ειναι, και σε αυτο δυστυχως εχει και μεριδιο ο προπονητης, πρεπει καπως να αποφορτιστουν και να παρουν λιγο κουραγιο, και οχι να μπαινουν σαν χεσμενοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KaRouLi είπε

Αυτή τη βαριεστημάρα την είδα κι εγώ. Δεν είναι παράλογοι όσοι το λένε. Δεν γίνεται να βλέπεις αντιδράσεις να ξινίζει μούρη ή να βαριέται να κουνήσει χέρια/πόδια. 

Κρίμα που ο Αθηναίου τραυματίστηκε έτσι. Και ναι, ο Λαρεντζάκης μου αρέσει κι μένα πολύ. Τι να πω. Σήμερα μία απογοητευτική, πλην αναμενόμενη, εμφάνιση.

Να γίνει η "έκρηξη" - θαύμα με τους Τσέχους και να δούμε τίποτα 20αρες? Δεν φαίνεται, αλλά θα δείξει μεθαύριο.

Επίσης λένε και ξαναλένε στην ΕΡΤ ότι είναι επιτυχία που τους αφήσαμε στους 69 πόντους :P 

Καλά αυτοί είναι εθισμένοι με το 69.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, KaRouLi said:

Αυτή τη βαριεστημάρα την είδα κι εγώ. Δεν είναι παράλογοι όσοι το λένε. Δεν γίνεται να βλέπεις αντιδράσεις να ξινίζει μούρη ή να βαριέται να κουνήσει χέρια/πόδια. 

Κρίμα που ο Αθηναίου τραυματίστηκε έτσι. Και ναι, ο Λαρεντζάκης μου αρέσει κι μένα πολύ. Τι να πω. Σήμερα μία απογοητευτική, πλην αναμενόμενη, εμφάνιση.

Να γίνει η "έκρηξη" - θαύμα με τους Τσέχους και να δούμε τίποτα 20αρες? Δεν φαίνεται, αλλά θα δείξει μεθαύριο.

Επίσης λένε και ξαναλένε στην ΕΡΤ ότι είναι επιτυχία που τους αφήσαμε στους 69 πόντους :P 

Μείνανε στους 69 πόντους κατ' επιλογή τους (του Γκρεγκ δηλαδή) αλλιώς θα άνοιγαν το σκορ αλλά είχαν και τον φόβο του Γιάννη γι΄αυτό και επέλεξαν αυτό. Αν και πιστεύω όπως και να παίζανε θα χάναμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kosmasdel είπε

Μείνανε στους 69 πόντους κατ' επιλογή τους (του Γκρεγκ δηλαδή) αλλιώς θα άνοιγαν το σκορ αλλά είχαν και τον φόβο του Γιάννη γι΄αυτό και επέλεξαν αυτό. Αν και πιστεύω όπως και να παίζανε θα χάναμε.

Το ξέρω, απλά το λένε σαν επιτυχία ας πούμε της δικής μας ομάδας. Πρέπει να βρούμε δηλαδή κάτι θετικό ακόμα και σε μία τέτοια εμφάνιση με το ζόρι, αντί να πούνε την αλήθεια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, EKTELESTES said:

Εδώ είναι που ξεγελάνε τα στατιστικά όμως. Γιατί δεν είναι μόνο πόσα σουτ θα χάσεις, αλλά και το ΠΟΤΕ θα τα χάσεις και υπό τι συνθήκες θα τα κάνεις.

Δεν είδα το ματς με Βραζιλία πχ, αλλά μου είπαν ότι έκανε πάλι 2 αψυχολόγητα τούβλα στο τέλος. 

Δεν αντιλέγω αλλά το ματς με την Βραζιλία χάθηκε στην θέση 5. Δεν χάθηκε στο τελευταίο λεπτό. Χάθηκε όταν η διαφορά των 17 πόντων εξανεμίστηκε όταν ο Βαρεχάο κατάπιε Μπουρούση και Παπαγιάννη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Να γίνει η "έκρηξη" - θαύμα με τους Τσέχους και να δούμε τίποτα 20αρες? 

 

Η όποια λογική υπάρχει λέει ότι δεν μπορούμε να σουτάρουμε πιο χάλια κι απο σήμερα που ειχαμε 36% στα 2ποντα, 26% στα 3ποντα και....40% στις βολες (4/10 ).

 

Από την άλλη, τίποτα δεν είναι τόσο χάλια ώστε να μην μπορεί να γίνει χειρότερο :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε κάτι κινήσεις ο Σκουρτόπουλος με το χέρι σα να λέει ανεβείτε πιέστε λίγο τα back τους επιθετικούς.  Τεχνητό οφσάιντ ήθελε να τους βγάλει αλλά μάλλον δεν καταλάβαιναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pavlos1908 είπε

Πρεπει να ανεβει και Σλουκας - Παπανικολαου. Ο ενας βαραει 28% τριποντα και ο αλλος 11%, δεν νομιζω να ξεχασαν να σουταρουν κιολας. Θεμα ψυχολογιας ειναι, και σε αυτο δυστυχως εχει και μεριδιο ο προπονητης, πρεπει καπως να αποφορτιστουν και να παρουν λιγο κουραγιο, και οχι να μπαινουν σαν χεσμενοι.

Από τον Παπ μη περιμένεις τίποτα, είναι από τους πιο ανισόρροπους σουτερ ever. ή θα σου βάλει 7/7 ή 0/10, καθαρά παίκτης ψυχολογίας/ημέρας. Αν δεις το video από τα αποδυτήρια μετά την νίκη με ΝΖ, κοιτάζει στην TV τον Ουέμπστερ που ασελγεί σε βάρος μας και απορεί με ένα υφάκι 15χρονού που τώρα παίζει το πρώτο επίσημο παιχνίδι του στο εφηβικό. Μου έκανε εντύπωση το πόσο ανώριμος δείχνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, KaRouLi said:

Το ξέρω, απλά το λένε σαν επιτυχία ας πούμε της δικής μας ομάδας. Πρέπει να βρούμε δηλαδή κάτι θετικό ακόμα και σε μία τέτοια εμφάνιση με το ζόρι, αντί να πούνε την αλήθεια?

Όλοι οι αρδ αυτό κάνουν είτε με την Εθνική είτε με τα clubs ανάλογα την προτίμησή τους. Είναι ανούσιο πλέον να αναλώνεις κουβέντα σε αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, pavlos1908 είπε

Πρεπει να ανεβει και Σλουκας - Παπανικολαου. Ο ενας βαραει 28% τριποντα και ο αλλος 11%, δεν νομιζω να ξεχασαν να σουταρουν κιολας. Θεμα ψυχολογιας ειναι, και σε αυτο δυστυχως εχει και μεριδιο ο προπονητης, πρεπει καπως να αποφορτιστουν και να παρουν λιγο κουραγιο, και οχι να μπαινουν σαν χεσμενοι.

Ο Σλουκας δειχνει επηρεασμενος απο τον τραυματισμο και απο το οτι εχασε την προετοιμασια.

Ο αλλος εχει να παιξει σοβαρο μπασκετ εδω και κανα χρονο, δεν τον περιμενα αλλιως στο παγκοσμιο. Και πριν που επαιζε το σοβαρο του δηθεν μπασκετ, ταγαρι ηταν, μονο για καμια αμυνα και κανα ριμπαουντ, ισως και κανα αιφνιδιασμο. Στο τριποντο τουβλαδορος ολκης, γενικα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BackFromHell είπε

Ο Σλουκας δειχνει επηρεασμενος απο τον τραυματισμο και απο το οτι εχασε την προετοιμασια.

Ο αλλος εχει να παιξει σοβαρο μπασκετ εδω και κανα χρονο, δεν τον περιμενα αλλιως στο παγκοσμιο.

Ο αλλος, την σεζον 18-19, ειχε 37% στα τριποντα, δεν του ζηταω να ξαναβαραει τοσο, αλλα οχι και 11% ρε γαμωτο μου, ο Θανασης καλυτερο παιζει να χει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σλούκας είχε σήμερα 50% στα 3ποντα, 3/6. Σε σχέση με τις μαλακίες των υπολοίπων ξεχώριζε σαν τη μύγα μέσα στο γάλα.

Απλώς εκανε τα λαθη του κι αυτος, ειδικα αβίαστα και φοβόταν την μπάλα όπως ο διάολος το λιβάνι. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...