Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, ilos είπε

Ο Καλάθης έχει τις αδυναμίες του, στο μακρινό σουτ και είναι soft για τα κρίσιμα, άλλα ειλικρινά δεν εξηγείται το πόσο κακό παγκόσμιο κάνει. Αδιάφορος στην άμυνα, επιπόλαιος στις επιλογές του στην επίθεση, αρκετά χαμένα λει άπ στα ντράϊβς του, γενικά αν ήμουν βάζελος θα με είχε λούσει κρύος ιδρώτας για φέτος.

Εγώ κάνει μπάνιο στον κρύο ιδρώτα 5 χρόνια τώρα αλλά δεν αλλάζει κάτι.Κάποιοι ελπίζουν βέβαια ότι κάτι θα αλλάξει.Μακάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Inler είπε

Εγώ κάνει μπάνιο στον κρύο ιδρώτα 5 χρόνια τώρα αλλά δεν αλλάζει κάτι.Κάποιοι ελπίζουν βέβαια ότι κάτι θα αλλάξει.Μακάρι.

Αν είναι να αλλάξει κάτι ας είναι Άθλημα :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, maxdore217 είπε

Αν είναι να αλλάξει κάτι ας είναι Άθλημα :D 

Υπηκοότητα μήπως; Μπας και δεν τον παίρνουμε;; Πλάκα κάνω... Κακό τουρνουά για τον Νικ...η πλάκα θα είναι να πετάει στον βαζελο φέτος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Υπηκοότητα μήπως; Μπας και δεν τον παίρνουμε;; Πλάκα κάνω... Κακό τουρνουά για τον Νικ...η πλάκα θα είναι να πετάει στον βαζελο φέτος!!!

Θυμασαι τι ελεγα για αυτον και τι απανταγες; Ειχα λιγακι δικιο τελικα, ε; Ειχες παραπανω αδικο τελικα, ε; Εμ κατι παραπανω ξερω που τον λουζομαι 4 χρονια στον ΠΑΟ και με καταστρεφει καθε χρονο μονος του.

Ο εταιρος -εριστικα- διαφωνων, που μου εγραφε κατι περισπουδαστα ποστ με καιρια ερωτηματα τυπου αν εχω παιξει μπασκετ ποτε μου (που γραφω τετοια πραγματα), εχει εξαφανιστει απο προσωπου γης απο το ξεκινημα του τουρνουα κι επειτα...Θα ναι διακοπες λογικα και δε θα πιανει καλα το 4g...Καλα να περναει πες του αμα τον δεις.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εύχομαι να μην κερδίσουμε Τσεχία γιατί όλοι θα αρχίζουν να λένε πήραμε το κρίσιμο ματς, έχει ψυχή αυτή η ομάδα και δεν θα γίνει καμιά ουσιαστική κριτική.

Αυτό που θέλει τώρα η εθνική είναι πρώτον να φύγει ο Σκουρτόπουλος, να έρθει ένας προπονητής που θα τον σέβονται και θα τον φοβούνται, να αποσυρθεί ο Μπορούσης, Βασιλόπουλος, να καλέσουν άλλους και να τους δοκιμάσουν

Η εθνική με Παπαγιάννη, Παπαπέτρου και Καλάθη που δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει και δεν παίζει δεν τραβάει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 σε μια φαση λεει ο σπικερ την πιο σωστη ατακα για ολη την εικονα μας στην κινα,παιζουμε λεει ενας ενατιων πεντε καποια στιγμη οφειλουν να βοηθησουν και οι αλλοι

 

βλεπω τον γιαννη μετα απο τετοια αδιαφορια και ανικανοτητα να μην ξανακατεβει(και δεν θα εχει καθολου αδικο οτι και αν λενε τα γνωστα παπαγαλακια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Αυτό που θέλει τώρα η εθνική είναι πρώτον να φύγει ο Σκουρτόπουλος, να έρθει ένας προπονητής που θα τον σέβονται και θα τον φοβούνται, να αποσυρθεί ο Μπορούσης, Βασιλόπουλος, να καλέσουν άλλους και να τους δοκιμάσουν

 

Αν δεν ξηλωθει ολη η Ελληνικο Ομοσπονδια και ο Popovic να ερθει τα ιδια χαλια θα παιζεις...

1 λεπτό πριν, 4saken είπε

1.18 δινουν την Ελλαδα με την Τσεχια και πλεονεκτημα 10 ποντους Τσεχια.Σαν να σου λενε 50%-50% να προκριθουμε....

Οι ιδιοι που την διναν 3ο φαβορι για το τουρνουα?

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αν δεν ξηλωθει ολη η Ελληνικο Ομοσπονδια και ο Popovic να ερθει τα ιδια χαλια θα παιζεις...

Οι ιδιοι που την διναν 3ο φαβορι για το τουρνουα?

Αυτό δεν παίζει να γίνει οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, godfather0991 είπε

Αυτό δεν παίζει να γίνει οπότε...

καλα καποια στιγμη θα γινει...συμφωνα με το βικιπαιδεια το ετος γεννησεως του ειναι το 1939...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

καλα καποια στιγμη θα γινει...συμφωνα με το βικιπαιδεια το ετος γεννησεως του ειναι το 1939...

Καλά μην νομίζεις ότι δεν τα έχει βολέψει από πριν... Θα έχει δικούς του ανθρώπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, godfather0991 είπε

Καλά μην νομίζεις ότι δεν τα έχει βολέψει από πριν... Θα έχει δικούς του ανθρώπους...

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια...Εδω ελπιζουμε να περασουμε την Τσεχια xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Εγώ εύχομαι να μην κερδίσουμε Τσεχία γιατί όλοι θα αρχίζουν να λένε πήραμε το κρίσιμο ματς, έχει ψυχή αυτή η ομάδα και δεν θα γίνει καμιά ουσιαστική κριτική.

Δυστυχώς και με ήττα μη νομίζεις να γίνει ουσιαστική κριτική, εκτός και αν φάνε κατακλυσμικό κράξιμο (Βας πρώτα) και από επώνυμους μπασκετικούς, όχι μόνο από σένα & μένα.

Όσο ευλογούμε τα γένια μας, δεν..

10 χρόνια στραπάτσα έρχονται, ας ελπίσουμε να έφτασε ο κόμπος στο χτένι φέτος.

9 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Αυτό που θέλει τώρα η εθνική είναι πρώτον να φύγει ο Σκουρτόπουλος, να έρθει ένας προπονητής που θα τον σέβονται και θα τον φοβούνται, να αποσυρθεί ο Μπορούσης, Βασιλόπουλος, να καλέσουν άλλους και να τους δοκιμάσουν

Η εθνική με Παπαγιάννη, Παπαπέτρου και Καλάθη που δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει και δεν παίζει δεν τραβάει...

Καλά για Σκούρτο εννοείται. Μπουρούσης για συγκεκριμένα πράγματα είναι χρήσιμος, αλλά έφτασε το πλήρωμα.. Βασιλόπουλος είναι κρίμα να καλείται, όταν υπάρχει πληρότητα στη θέση του.

Ο Καλάθης φίλε εκτέθηκε από τον προπονητή, δε γίνεται να παίζει όσο παίζει, χωρίς άλλο guard κιόλας. Κουράζεται άσκοπα και θολώνει το μυαλό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το πρόβλημα ο Σκουρτόπουλος. Η δουλειά του δεν είναι να μάθει στον Παπανικολάου ή στον Καλάθη να σουτάρουν 3ποντα με 50%. Η δουλειά του είναι έχοντας τον MVP στην ομάδα, είναι να του δίνει τη μπάλα και να δημιουργεί  ελεύθερα σουτ από τους υπόλοιπους (όπως έκαναν και οι Μπακς φέτος). Τώρα τα αν θα τα βάλουν είναι άλλη ιστορία. Φανταστείτε στην ομάδα να είχαμε μαζί με το Γιάννη και ένα σουτέρ σαν τον Μπογκτάνοβιτς ή τον Φουριέ ή τον Μπελινέλι πόσο διαφορετικό μπάσκετ θα παίζαμε. Το πρόβλημα λοιπόν για μένα στο οποίο πρέπει να εστιάσουμε, είναι να βρούμε γιατί είναι τόσο δύσκολο εδώ και χρόνια να βγάλουμε σουτέρ.Εκεί είναι η αδυναμία μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...