Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Εν τω μεταξύ στο βίντεο που βάλατε ο συνονόματος έχει όλο το γήπεδο ανοιχτό, γι αυτό και κάνει ρόμπα τον κουφό. Δεν ξέρει και τίποτα άλλο να κάνει όμως οπότε του έκλεισαν το γήπεδο οι απέναντι προπονητές και τέλος το γκρι φρικ. Μόνο αν αποκτήσει αξιόπιστο μακρινό σουτ μπορεί να κάνει σπουδαία πράγματα με μια εθνική που δεν έχει σουτέρ.


Ελπιζω να εννοουσες επιθετικα γιατι ο Γ. Αντετοκουμπο συνεισφερει σε παρα πολλα πραγματα. Αμυνα παρα πολυ, αφου παιζει καλη ατομικη αμυνα, αλλά και βοηθαει κιολας δινοντας βοηθειες, κοψιματα, κλεψιματα, ριμπαουντ φυσικα, ασιστ(θα ειχε ΠΟΛΥ περισσοτερες αν εβαζαν εστω μισα απο τα ελευθερα τριποντα που τους σερβιρε ως τωρα).

Βεβαια το παιχνιδι του μπορει στο 99 % να ειναι αυτο, να θελει ανοιχτο γηπεδο οπως παιζουν στο ΝΒΑ, αλλά εδω ως τωρα το οτι τον κλεινουν ΠΑΝΤΑ 2 και πολλες φορες 3 επρεπε να το εκμεταλευτουμε αλλά ΔΕΝ το εκμεταλευομαστε(🤢) και αυτο ειναι καθαρα λαθος προπονητη, αλλά και σε ενα μικροτερο ποσοστο αστοχιας των συμπαικτων του κυριως απο το 3ποντο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, gnsX είπε

ΥΓ: Θέλει βελτίωση το σουτ του εννοείται, αν το καταφέρει κι αυτό συνδυάζοντας κ τίτλους θα μιλάμε για GOAT και όχι για MVP

Σιγα μην μιλαμε για GOAT για τον Γ.Αντετοκουνμπο!! Ειπαμε αλλά μην το παρακανουμε κιολας.
cat head desk GIF by hoppip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πωωω!! Κι οι Ισπανοι κανουν τρομερες φασεις!! Τι βλεπουμε σημερα!!!

Πωωωωωω!! Δεν προκειται να ξαναδουμε τετοιο ματς σ αυτο παγκοσμιο!Τι τρελη φαση με το καρφωμα Ερνανγκομεζ εβγαλαν!!

Επεξ/σία από EKTELESTES
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Waterfall1 είπε

Συνέντευξη του προπονητή στην ΕΡΤ, και σε ερώτηση που του έγινε αν σκοπεύει να παίξει με 3 γκάρντς, είπε "δείξτε μου το 3ο γκάρντ".

Ενταξει, δεν ειμαι θαυμαστης του Μαντζαρη ή του Λαρεντζακη αλλα τελειως λαθος δηλωση.

 

Δειχνει να εχει χασει τελειως τα χαμενα οπως βλεπαμε αποδυτηρια.
Δυσκολα να κανουμε κατι δυστυχως. Κανας Μακης Δενδρινος μπαλαντερ δεν γινεται να ρθει?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Waterfall1 είπε

Συνέντευξη του προπονητή στην ΕΡΤ, και σε ερώτηση που του έγινε αν σκοπεύει να παίξει με 3 γκάρντς, είπε "δείξτε μου το 3ο γκάρντ".

Ενταξει, δεν ειμαι θαυμαστης του Μαντζαρη ή του Λαρεντζακη αλλα τελειως λαθος δηλωση.

Λέει στο 6.57 "πφφ φέρτε μου 3 guard να τα βάλουμε" και συνεχίζει "εμείς έχουμε 4 guard".

Παραλήρημα, χαμηλό iq,επικίνδυνος;

Στο 3.30 "Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχουμε αυτοπεποίθηση"

Μυστήριο πράγμα Σκούρτο, μασονικό δάκτυλο υποπτεύομαι..

Ασφαλιστικά μέτρα να μη πλησιάζει πάγκο στα 50 μέτρα..

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

16 λεπτά πριν, PostHelper είπε


Ξερω, εννοουσα ενας ΣΑΝ τον Δενδρινο οπως τοτε.....

Αξιολογοι προπονητες υπαρχουν. Το θεμα ειναι πως να διαχειριστεις ως ΕΟΚ την προιστορια καποιων, απεναντι στους Ελληνες οπαδους.

Σφαιροπουλος, Πεδουλακης, Μπαρτζωκας.

Αλλα δεν βλεπω το λογο να μπλεχτουν με την εθνικη αφενος μεν και αφεταιρου δε ολοι ξερουμε πως θα τους υποδεχτουν οι οπαδοι συγκεκριμενων ομαδων και τι θεωριες συνομωσιας θα τους συνοδευουν σε ολη τους την πορεια στην εθνικη. Ξερουμε επισης ποσο καλοπροαιρετη κριτικη θα υπαρξει απο συγκεκριμενους ΑΡΔ.

Γενικα, Μισσας και Σκουρτοπουλος μας αξιζουν. Στη Σερβια για παραδειγμα εχει μεινει τοσα χρονια ενας πρωην παιχτης της Παρτιζαν. Ποιοι λοβοτομημενοι Ελληνες θα ανεχονταν κατι τετοιο για την εθνικη, ειδικα για τοσα χρονια; Εδω προχθες επειδη ελεγα καποια πραγματα για τον Καλαθη βαση της αγωνιστικης του εικονας, μου λεγανε οτι ειμαι Ολυμπιακος, οτι καρφωθηκα και δεν μπορω πια να το καλυψω :P Τα παντα δηλαδη κρινονται βαση οπαδικης ταυτοτητας στην Ελλαδα. Αν εισαι Παναθηναικος πρεπει/δικαιουσαι να κριτικαρεις οτιδηποτε προερχεται απο τον ΟΣΦΠ (οχι ομως και απο τον ΠΑΟ) και τουμπαλιν. Καταλαβαινεις λοιπον γιατι ειμαστε καταδικασμενοι να εχουμε τετοιους προπονητες στην εθνικη. Που να σου φερει πρωην Παναθηναικο ή Ολυμπιακο στον παγκο...Μαυρο φιδι που τον εφαγε. Και τον προπονητη και την ΕΟΚ. Μισσας και Σκουρτοπουλος λοιπον για να ειναι ολοι οι λοβοτομημενοι ευτυχισμενοι, να κανουν και το κομματι τους ασκωντας την κριτικη τους ως αλλοι προπονητες και ολα καλα (πχ ενας τον κριτικαρε εδω χθες τον Σκουρτοπουλο επειδη πηρε Μπουρουση-Παπαγιαννη και οχι "αθλητικα σεντερ" και οταν ρωτησα ποια ειναι αυτα μου απαντησε Καββαδα, Κουφο και Αγραβανη-ξεχασε τον Γλυνιαδακη και τον Σκορδιλη βεβαια, αλλα μικρο το κακο, εδωσε το μπασκετικο του στιγμα, εκανε την κριτικη του, ολοι χαρουμενοι).

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, PostHelper είπε

Δειχνει να εχει χασει τελειως τα χαμενα οπως βλεπαμε αποδυτηρια.
Δυσκολα να κανουμε κατι δυστυχως. Κανας Μακης Δενδρινος μπαλαντερ δεν γινεται να ρθει?

Oχι γιατι είναι μακαρίτης, μπορει ομως να ερθει ο Μιχαλης Κυριτσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...