Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, rus είπε

 

8 ώρες πριν, rus είπε

Eσυ φιλε που δε πονας με ποιον εισαι, με τη Βραζιλια? Τοσο πολύ ώστε επιδοκιμάζεις την αντικανονικη διαιτησια?

 

2 λεπτά πριν, rus είπε

Τα διαβασα αλλα δε καταλαβα που θες να καταληξεις. Από τη πλευρα μου δεν υπηρχε κατι ασυνεπες, αν αυτό υπονοεις.

tenor.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε χρειαζεται να βαζεις μεγαλου μεγεθους γραμματα. Το περιεχομενο του λινκ δεν το εγραψα εγω. Δε πηρα θεση για τη φαση, δεν είμαι διαιτητης. Το ερωτημα όμως ηταν σαφες για τον φιλο που εσπευσε να στηριξει τη Βραζιλια. Θελουμε  δικαιη  ή αντικανονικη διαιτησια?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, rus είπε

Δε χρειαζεται να βαζεις μεγαλου μεγεθους γραμματα. Το λινκ δεν το εγραψα εγω. Δε πηρα θεση για τη φαση, δεν είμαι διαιτητης. Το ερωτημα όμως ηταν σαφες για τον φιλο που εσπευσε να παρει θεση. Θελουμε μια δικαιη  ή αντικανονικη διαιτησια?

και σου ξανααπαντάω με ταληράκια, γιατί όταν έγραψα "καθένας με τον πόνο του" στον ανεκδιήγητο του ΠΘ, η αντίδρασή σου είναι αν είμαι με τη Βραζιλία και αν την ψάχνω να κουκουλώσω τη συγκεκριμένη φάση. Όπως και όχι μόνο εσύ αλλά και άλλοι βγάλαν επιπόλαιο συμπέρασμα ότι ίσως μας αδίκησαν γιατί ακούγεται μαγευτικό, όμορφο και καθησυχαστικό στα αυτιά μας. Και για να το γράφει ο άλλος δημόσια φόρα παρτίδα στο κwλοsite της κwλοφυλλάδας του κάτι θα ξέρει, δε γίνεται!  Ίσως ακόμα να ήταν και φτιαχτό και μιλημένο να χάσουμε από τα ΚΑΠΗ και άλλες θεωρίες συνωμοσίας. Ίσως ξέρω γω να μας ψεκάσανε καθώς μπαίναμε στο γήπεδο ή Ίσως να ήταν και σταλμένη από τον Θεό αυτή η τιμωρία γιατί δε πάμε για εξομολόγηση αρκετά οϊμέ. Όλα στο βωμό του Clickbait. Έ ο συγκεκριμένος στόχευσε διάνα το δυναμικό target group 10-35 (ή και παραπάνω) πιστεύω που δεν έχουν μάθει να χάνουν και δεν έχουν ωριμάσει σαν άτομα να αποκτήσουν κριτική ικανότητα και να φιλτράρουν τη κάθε βλακεία που γράφεται. Δεν είναι πρόβλημα αποκλειστικά των Ελλήνων, έτσι βγαίνουν πρόεδροι και στο Murica πια.

Δεν έχασε λοιπόν ο ilos, o rus,το insomnia, η εταιρία μας, η πόλη μας, η Ελλάδα, η Δημοκρατία, ο Χριστιανισμος κλπ. Η εθνική μας ομάδα του Μπάσκετ έχασε και δικαίως γιατί suckαρέ χοντρά στο Β ημίχρονο. Δεν είναι κακό να αποδέχεσαι μια ήττα, ακόμα και από έναν υποδεέστερο αντίπαλο που τον έχεις θεωρητικά 9 στα 10. Το άσχημο είναι να μη παραδέχεσαι τα λάθη σου και τις αδυναμίες σου και να μη κοιτάς να μάθεις από αυτά για να βελτιωθείς αργότερα στη ζωή σε παρόμοιες καταστάσεις.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

και σου ξανααπαντάω με ταληράκια, γιατί όταν έγραψα "καθένας με τον πόνο του" στον ανεκδιήγητο του ΠΘ, η αντίδρασή σου είναι αν είμαι με τη Βραζιλία και αν την ψάχνω να κουκουλώσω τη συγκεκριμένη φάση. Όπως και όχι μόνο εσύ αλλά και άλλοι βγάλαν επιπόλαιο συμπέρασμα ότι ίσως μας αδίκησαν γιατί ακούγεται μαγευτικό, όμορφο και καθησυχαστικό στα αυτιά μας. Και για να το γράφει ο άλλος δημόσια φόρα παρτίδα στο κwλοsite της κwλοφυλλάδας του κάτι θα ξέρει, δε γίνεται!  Ίσως ακόμα να ήταν και φτιαχτό και μιλημένο να χάσουμε από τα ΚΑΠΗ και άλλες θεωρίες συνωμοσίας. Ίσως ξέρω γω να μας ψεκάσανε καθώς μπαίναμε στο γήπεδο ή Ίσως να ήταν και σταλμένη από τον Θεό αυτή η τιμωρία γιατί δε πάμε για εξομολόγηση αρκετά οϊμέ. Όλα στο βωμό του Clickbait. Έ ο συγκεκριμένος στόχευσε διάνα το δυναμικό target group 10-35 (ή και παραπάνω) πιστεύω που δεν έχουν μάθει να χάνουν και δεν έχουν ωριμάσει σαν άτομα να αποκτήσουν κριτική ικανότητα και να φιλτράρουν τη κάθε βλακεία που γράφεται. Δεν είναι πρόβλημα αποκλειστικά των Ελλήνων, έτσι βγαίνουν πρόεδροι και στο Murica πια.

Δεν έχασε λοιπόν ο ilos, o cruz,το insomnia, η εταιρία μας, η πόλη μας, η Ελλάδα, η Δημοκρατία, ο Χριστιανισμος κλπ. Η εθνική μας ομάδα του Μπάσκετ έχασε και δικαίως γιατί suckαρέ χοντρά στο Β ημίχρονο. Δεν είναι κακό να αποδέχεσαι μια ήττα, ακόμα και από έναν υποδεέστερο αντίπαλο που τον έχεις θεωρητικά 9 στα 10. Το άσχημο είναι να μη παραδέχεσαι τα λάθη σου και τις αδυναμίες σου και να μη κοιτάς να μάθεις από αυτά για να βελτιωθείς αργότερα στη ζωή σε παρόμοιες καταστάσεις.

Δεν είναι το παν τα clickbait. Οι θεωριες συνωμοσίας εχουν μικρη απηχηση. Δεν τίθεται θεμα... Ελλαδας, δημοκρατιας, χριστιανισμου κλπ, μην αφηνεις τη φαντασια σου να οργιαζει. Η ηττα είναι στο πρόγραμμα οπως και η νικη, οταν όμως υπαρχουν τετοιες αμφισβητούμενες φασεις που κρινουν το ματς πρεπει να ελέγχονται. Αλλωστε γιαυτο μπηκε το ΒΑΡ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rus είπε

Δεν είναι το παν τα clickbait. Οι θεωριες συνωμοσίας εχουν μικρη απηχηση. Δεν τίθεται θεμα... Ελλαδας, δημοκρατιας, χριστιανισμου κλπ, μην αφηνεις τη φαντασια σου να οργιαζει. Η ηττα είναι στο πρόγραμμα οπως και η νικη, οταν όμως υπαρχουν τετοιες αμφισβητούμενες φασεις που κρινουν το ματς πρεπει να ελέγχονται. Αλλωστε γιαυτο μπηκε το ΒΑΡ.

Μα το άρθρο του κάνει μπαμ ότι είναι clickbait από χιλιόμετρα ρε φίλε. Μόνο εγώ το είδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Μα το άρθρο του κάνει μπαμ ότι είναι clickbait από χιλιόμετρα ρε φίλε. Μόνο εγώ το είδα?

Δεν είναι λογικο να θεωρουμε πως οσα αρθρα δε μας αρεσουν εγιναν για τα clickbaits. Στο συγκεκριμενο αρθρο υπαρχει λεπτομερης αναλυση. Αν δε συζητιουνταν η φαση τοτε θα ηταν περιεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rus είπε

Στο συγκεκριμενο αρθρο υπαρχει λεπτομερης αναλυση.

Και μάλιστα υπάρχει διπλή παράβαση.


Αρχικά, ο Καμπόκλο με το χέρι πρώτα χτυπάει τη στεφάνη και μετά την μπάλα, ενώ δεύτερα και ακόμα πιο τρανταχτή παράβαση είναι ότι η μπάλα μετά τη στεφάνη, βρίσκει το ταμπλό και μετά έρχεται το διώξιμο. Αυτό, φυσικά και δεν επιτρέπεται και μάλιστα η βολή έπρεπε να μετρήσει για δύο, άρα η νίκη να περάσει στην Εθνική.

Ε τώρα είμαι σίγουρος ότι με τρολάρεις.😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Ε τώρα είμαι σίγουρος ότι με τρολάρεις.😂

Δε χρειαζεται να βαζεις μεγαλου μεγεθους γραμματα. Το τελευταιο που θελω να κανω είναι σε τρολαρω.

Το χερι, όπως ειπαμε, πραγματι χτυπησε στη στεφανη αλλα οχι τοσο ώστε να επηρεασει. Η μπαλα μετα τη στεφανη μπορει να διωχτεί, φαινεται αυτος που το εγραψε δεν το ηξερε, δε θα τον πυροβολησουμε κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο του πρώτου θέματος είναι ότι και τα υπόλοιπα άρθρα του, γραμμένο στο πόδι, με αστοχίες, χωρίς έρευνα, τσιτάτα για να τσιμπήσει ο κοσμάκης. Αυτό λέγεται κακή δημοσιογραφία επίσης λέγεται και κάπως αλλιώς αλλά δεν θα το θίξουμε εδώ αυτό το θέμα.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, rus είπε

Δε χρειαζεται να βαζεις μεγαλου μεγεθους γραμματα. Το τελευταιο που θελω να κανω είναι σε τρολαρω.

Το χερι, όπως ειπαμε, πραγματι χτυπησε στη στεφανη αλλα οχι τοσο ώστε να επηρεασει. Η μπαλα μετα τη στεφανη μπορει να διωχτεί, φαινεται αυτος που το εγραψε δεν το ηξερε, δε θα τον πυροβολησουμε κιολας.

Το γνωρίζεις ότι αν συνέβη το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αντικανονικό πλην από αυτοκαλάθι η βολή μετράει για 1. Ο τύπος στο Π.θ. είδε και αποφάνθηκε 2 με τη μπάλα να καταλήγει στη πλάγια γραμμή μετά το διώξιμο.

1 λεπτό πριν, godfather0991 είπε

Το άρθρο του πρώτου θέματος είναι ότι και τα υπόλοιπα άρθρα του, γραμμένο στο πόδι, με αστοχίες, χωρίς έρευνα, τσιτάτα για να τσιμπήσει ο κοσμάκης. Αυτό λέγεται κακή δημοσιογραφία επίσης λέγεται και κάπως αλλιώς αλλά δεν θα το θίξουμε εδώ αυτό το θέμα.

Clickbait λέγεται. Αν ο τύπος που το έγραψε έχει βγάλει σχολή δημοσιογραφίας (ακόμα και να μην είναι ΑΕΙ) θα εκπλαγώ δυσάρεστα.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πεταχτώ σαν την τσου τσου και ας έχει ειπωθεί κι άλλες φορές, θέλω να το πω και γω... με Σκουρτόπουλο δεν 4$%@ε κανείς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ilos είπε

Το γνωρίζεις ότι αν συνέβη το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αντικανονικό πλην από αυτοκαλάθι η βολή μετράει για 1. Ο τύπος στο Π.θ. είδε και αποφάνθηκε 2 με τη μπάλα να καταλήγει στη πλάγια γραμμή μετά το διώξιμο.

Το σκεπτικο του πως αφου εγινε επαφη μπαλας μετα το χτυπημα στο ταμπλω μετραει για δυο. Αν η μπαλα ειχε χτυπησει κατευθείαν ταμπλω οντως για δυο θα μετρουσε(αυτοκαλαθι).

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, rus είπε

Το σκεπτικο του πως αφου εγινε επαφη μπαλας μετα το χτυπημα στο ταμπλω μετραει για δυο. Αν η μπαλα ειχε χτυπησει κατευθείαν ταμπλω οντως για δυο θα μετρουσε(αυτοκαλαθι).

Για 1 μετρά και πάλι. Είναι το ίδιο σαν να τη βγάλεις από το δυχτάκι πχ. Μόνο με αυτοκαλάθι πάει 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mετα απο τον Ελληνα Καλαθη, το οτι ειμαστε φαβορι για μεταλλιο επειδη το λενε επισημως ( :lol: ) τα fiba power rankings, τωρα πλεον μαθαινουμε οτι και το κοψιμο επρεπε να μετρησει για 2 ποντους χωρις η μπαλα να καταληξει καν στο καλαθι.

O rus που ολοι αγαπαμε :P

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, ilos είπε

Για 1 μετρά και πάλι. Είναι το ίδιο σαν να τη βγάλεις από το δυχτάκι πχ. Μόνο με αυτοκαλάθι πάει 2.

Αυτό λεμε, ότι θα θεωρουνταν (αυτό)καλαθι, όχι βολη.

43 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Mετα απο τον Ελληνα Καλαθη, το οτι ειμαστε φαβορι για μεταλλιο επειδη το λενε επισημως ( :lol: ) τα fiba power rankings, τωρα πλεον μαθαινουμε οτι και το κοψιμο επρεπε να μετρησει για 2 ποντους χωρις η μπαλα να καταληξει καν στο καλαθι.

Σου εξηγησα τι δειχνουν τα power rankings της fiba, και όχι μονο μια φορα. Γιατι λες συνεχεια τα ιδια σα παπαγάλος, δε βαριεσαι ποτε?

Επισης από πανω εξηγω το σκεπτικο αυτου που εγραψε ότι το καλαθι επρεπε να μετρησει για δυο. Η μπαλα θα κατεληγε στο καλαθι αφου το κοψιμο ηταν υποτίθεται αντικανονικο.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...