Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο Black friday LG LED TV 65UJ620V, Samsung LED TV UE65MU6122


cliobaccarra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια,με ρωτησε ενας φιλος για αυτην (Samsung UE65MU6122) για καμια ταινια και να βλεπει κανενα αγωνα ποδοσφαιρου σε ote tv. Ειναι καλη?

Για 4k δεν ενδιαφερετε ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι εχω καταλάβει η Samsung είναι RGB και είναι κοντινό μοντέλο με την 6120 (δηλαδη καμία διαφορά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, ψάχνω για tv 49, μου άρεσε samsung mu7000 μα με 60hz πανελ ούτε καν λέω, σκεφτόμουν για 8002 μα είναι αρκετά τα λεφτά πάλι, από lg τι έχετε να προτείνεται???

Κάτι αντίστοιχο της περσινής lg 49 uh770v με το τέλειο 120hz panel.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν παιδιά απλά να σας πω ότι την UE65MU6122 την αγόρασα εγώ πριν απο 3 εβδομάδες περίπου. Η επιλογή μοντέλου τηλεόρασης περιοριζόταν από δυο δεδομένα: 1) λόγω απόστασης, ήθελα τηλεόραση 65 ιντσες και παραπάνω... τηλεόραση στις 60 ίντσες ήταν οριακά μικρή, ενώ οι 55 ιντσες ήταν απαγορευτικά λίγες. 2) το budget ήταν περιορισμένο, δηλαδή διέθετα μάξιμουμ 1000 ευρώ. 

 

Με βάση αυτά τα δεδομένα πιστεύω ότι η UE65MU6122 ήταν η καλύτερη επιλογή. Εμένα στο μάτι η UE65MU6122 μου φαίνεται εκπληκτική και πολύ εντυπωσιακή. Όλα τέλεια σε ταινίες, xbox, netflix, ποδόσφαιρο κτλ. Σε σχέση με άλλες τηλεοράσεις στην ίδια κατηγορία τιμής, είχα πάρει και USB με ταινία σε καταπληκτική ανάλυση και δοκίμαζα τηλεοράσεις. Η UE65MU6122 ήταν σαφέστατα η καλύτερα σε σχέση με τις υπόλοιπες στην ίδια κατηγορία τιμής (οι αντίστοιχες Sony & LG). Είναι υποδεέστερη από άλλες σειρές της Samsung (π.χ. MU6400) αλλά πρέπει να ξεπεράσεις τα 500+ ευρώ για να δεις σοβαρή διαφορά από ανώτερα μοντέλα. 

 

Σχετικά με το δίλλημα UE65MU6122 ή 55αρα στα 1,000 ευρώ με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά,  πραγματικά δεν ξέρω να απαντήσω....

 

Σχετικά με το κατα πόσο βγαίνουν προσφορές κατα την περίοδο του Black Friday, αξίζει απλά να αναφέρω ότι εγώ την πήρα στα 1,047 ευρώ στα Public (πριν από 3 εβδομάδες), όμως στην τιμή αυτή συμπεριλαμβανόταν και η πενταετής εγγύηση. Από ότι καταλαβαίνω, το Πλαίσιο και η Mediamarkt δίνουν την τηλεόραση στα 999 χωρίς όμως την πενταετή εγγύηση. Οπότε...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστούμε πολύ Σωτήρη για την πολύτιμη βοηθεία σου. Νομίζω οτι μας κάλυψες στο έπακρο στο αν αξίζει αγορά αυτή η τηλεόραση.

 

Το μόνο που προσωπικά με προβλημάτισε είναι το αν όντως χρείαζεται να τρέξουμε να την πάρουμε, όταν μας λές οτι την αγορασες στην ίδια τιμή πριν 3 βδομάδες, ή να περιμένουμε για καλύτερη προσφορά σε ανάλογη τηλεόραση μέσα στις γιορτές. Black friday στην Ελλάδα και κουραφέξαλα...... είπα και εγώ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει περιπτωση τα χριστουγεννα να βγει 65αρα σε καλυτερη τιμη? Εκτος οτι τα συγκεκριμενα μοντελα πιστευω οτι τωρα θα εξαντληθουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξενέρωσα με την πονηριά τους και δεν προχωρησα με την παραγγελια.

 

Με την ησυχια μου την περιοδο των γιορτων (απο 10 Δεκεμβρη και μετά) που θα έχω και άδεια θα επισκεφτω ολους τους μεγαλους να δω τις τηλεοράσεις με την ησυχία μου και όλο και καποια καλη προσφορα θα πετυχω (τιποτα ξεστοκάρισμα ή τίποτα εκθεσιακες) που θα τις δινουν σε τιμές σκότωμα. Έτσι είχα πάρει πριν 7 χρονια αν δεν κανω λάθος την ναυαρχιδα της sony 52LX900. Τιμη 2900 ευρώ αλλα επειδή ήταν εκθεσιακή και τελευταιο κομμάτι μου την αφήσανε και στα 2300 και σε 24 άτοκες δόσεις και επιπλεον δωροεπιταγη 250 ευρω να πάρω ότι θέλω. Η τηλεόραση μετά απο 7 χρόνια παραμένει άψογη αλλα νομίζω οτι ήρθε η ωρα να αλλάξω και να μπω και εγώ στον κόσμο του 4Κ (στις 65 ίντσες και γιατί οχι και curved :) )

 

Με δύο λόγια είναι άλλα τα deal και τα παζάρια αν επισκεφτείς τις αλυσίδες απο κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξενέρωσα με την πονηριά τους και δεν προχωρησα με την παραγγελια.

 

Με την ησυχια μου την περιοδο των γιορτων (απο 10 Δεκεμβρη και μετά) που θα έχω και άδεια θα επισκεφτω ολους τους μεγαλους να δω τις τηλεοράσεις με την ησυχία μου και όλο και καποια καλη προσφορα θα πετυχω (τιποτα ξεστοκάρισμα ή τίποτα εκθεσιακες) που θα τις δινουν σε τιμές σκότωμα. Έτσι είχα πάρει πριν 7 χρονια αν δεν κανω λάθος την ναυαρχιδα της sony 52LX900. Τιμη 2900 ευρώ αλλα επειδή ήταν εκθεσιακή και τελευταιο κομμάτι μου την αφήσανε και στα 2300 και σε 24 άτοκες δόσεις και επιπλεον δωροεπιταγη 250 ευρω να πάρω ότι θέλω. Η τηλεόραση μετά απο 7 χρόνια παραμένει άψογη αλλα νομίζω οτι ήρθε η ωρα να αλλάξω και να μπω και εγώ στον κόσμο του 4Κ (στις 65 ίντσες και γιατί οχι και curved :) )

 

Με δύο λόγια είναι άλλα τα deal και τα παζάρια αν επισκεφτείς τις αλυσίδες απο κοντά.

Αυτό έγινε πριν 7 χρόνια, όπως λες κι εσύ....

Χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση, δεν έχει καμία σχέση η αγορά και τα ποσοστά κερδοφορίας, τότε με τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα και η απορια μου εμενα παραμενει αν στις γιορτες ή και αργοτερα θα υπαρξει προσφορα σε 60-65αρα τηλεοραση samsung ή lg με λιγοτερα λεφτα τυπου 700-800 ευρω.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...