Προς το περιεχόμενο

[Soundbar] LG SH4D 300 Watt 99 ευρώ


Rm.Geko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρελαβα σημερα την SJ5. Πολυ αξιολογος ηχος, παιζει κανονικα με το τηλεχειρηστηριο της οθονης με οποιον τροπο κ αν συνδεθει. Με HDMI ARC απλα βγαζει κ ειδικο μενου στην οθονη. Οπως ειπα πολυ αξιολογος ηχος καθαρος κ το woofer οταν το δινεις παει αρκετα βαθια με δυνατοτητα ρυθμισης για ολα τα γουστα. Αυτα προς το παρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παραγγελία από Κωτσόβολο Κυριακή και ακόμα περιμένω....Πήρα 2 email μέχρι τώρα ότι η παραγγελία έχει ολοκληρωθεί...

Παιδιά σύνδεση μεταξύ τηλεοράσεις και ps3 και αργότερα ένα καραόκε πως θα την κάνω...?

Τώρα ps3 με τηλεόραση hdmi.

Η τηλεόραση έχει οπτική ίνα

Επίσης αν έχει μέσα στην συσκευασία βάση για κρέμασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βάση για κρέμασμα. Συνδέεις την κονσόλα στην τηλεόραση κ μετά με οπτική η με hdmi αν η τηλεόραση σου υποστήριζει hdmi arc στην soundbar ισχύει μόνο για την SJ5 η SH4D νομίζω δεν διαθέτει HDMI. Το καραόκε δεν ξέρω πως συνδέεται αλλά σε κάθε περίπτωση έχει κ το κλασσικό jack 3,5 input.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε κι εμένα σήμερα η SH4D που είχα αγοράσει ηλεκτρονικά (με άμεση κατάθεση ενδο-τραπεζικά) στις 24/11  :blink: 

Αρχικά να ευχαριστήσω για την δημιουργία του θέματος ..

Αύριο θα γράψω και εντυπώσεις μιας και το οπτικό που νόμιζα ότι είχα δεν βρίσκεται πουθενά και στις 22:00 που πήγα να κάνω την σύνδεση έμεινα με την "χαρά" στο χέρι  :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ το LG SH4D. Το σύνδεσα και ο ήχος μακράν ποιοτικότερος απο αυτόν της τηλεόρασης.

 

Σύνδεση με οπτική ίνα. Η φωνή ανεβοκατεβαίνει με το χειριστήριο της τηλεόρασης (δεν έχει όμως ένδειξη)

Σύνδεσα και κινητό εύκολα και γρήγορα.

Όμορφη εμφάνιση.

Το ασύρματο subwoofer βολεύει πάρα πολύ.

 

Δεν έχω δοκιμάσει ταινίες ακόμα, αλλά δείχνει ότι τα αξίζει τα χρήματά του για όποιον δεν έχει την δυνατότητα να πάει σε ολοκληρωμένο home cinema.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ σήμερα την SH4D χωρίς ακόμα όμως να την συνδέσω δοκιμάσω.... Το ξενερωμα ομως το έφαγα από τον έναν και μόνο τρόπο που έχει για σύνδεση με τηλεόραση.... Πίστευα ότι θα έχει τουλάχιστον 3.5 jack .... Στην συσκευασία δεν έχει τα στίγματα για κρέμασμα ...

Το βράδυ δοκιμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει Τζακ πίσω από την μπάρα είδες καλά? Επίσης οι δύο βάσεις είναι μέσα σε ένα σακουλάκι τα άνοιξες όλα να δεις?? Μιλάω για την SJ5 βέβαια αλλά τσεκαρε πάλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα παρέλαβα την SH4D φίλε.... Τίποτα από τα δύο δεν υπάρχουν τουλάχιστον για αυτό το μοντέλο

 

Αυτός είναι ο λόγος που τελικά δίστασα να την πάρω. Ηθελα να έχει και καρφί για να συνδέσω και άλλα πράγματα πανω. Η LG SJ5 έχει αλλά δεν την πρόλαβα στα 149 της εκπτωσης. Βεβαια στο skroutz τη βρίσκει κανείς στα 235 περιπου (σίγουρα καλύτερα από τα 400 του MM).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και μολις συνδεσα και εγω την SH4D.

 

Σιγουρα οχι κατι το τρελο αλλα επισης σιγουρα πολυ καλυτερη εμπειρια ηχου απο τα απλα ηχεια της τηλεορασης. Πανευκολη συνδεση με LG TV μεσω οπτικής ίνας και στο χειριστηριο της μπαρας δεν εβαλα ουτε τις μπαταριες, ελεγχεται η ενταση απο την σταθμη της τηλεορασης.

 

Στα 99ε σιγουρα αξιζει, τα 200 που ειχε αρχικη τιμη μαλλον οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...