Προς το περιεχόμενο

Αγορά με τιμολόγιο


charalampos21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Πριν περίπου 3 ώρες έκανα αγορά του note 8 από tokinito.gr με τιμολόγιο. Το θέμα είναι ότι με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν προσωποποιημένη πληροφόρηση από το taxis και δεν έχω ιδεά τι είναι αυτό. Κανείς καμιά βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια ομως τους εστειλα και ΔΟΥ και ΑΦΜ και ολα... Δεν ξερω τι ειναι αυτο που μου ζητανε.. τιμολογιο κοπηκε χωρις ΦΠΑ, πληρωσα κιολας με πιστωτικη τα χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινεις με τους κωδικους του taxisnet, στη συνεχεια πατας εφαρμογες, μετα στοιχεια μητρωου και μετα αριστερα στοιχεια επιχειρησης και δινεις εκτυπωση την εικονα που βλεπεις. Αυτο τους πας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλουν είναι ένα Printscreen από το Taxisnet για να δουν εάν η εταιρεία σου υπάγεται στο καθεστώς κανονικού ΦΠΑ.

 

Από 1/8 ισχύουν οι τροποποιήσεις του άρθρου 39α που αναφέρει ότι :

για κινητα, ταμπλετ, λαπτοπ και παιχνιδομηχανές υπόχρεος για την καταβολή του ΦΠΑ είναι ο αγοραστής.

 

Στον νόμο υπάγονται όλες οι επιχειρήσεις οι οποίες ανήκουν στο καθεστώς του κανονικού ΦΠΑ.

Συνεπώς το κατάστημα θα σου κόψει τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ εάν ανήκεις σε αυτό το καθεστώς.

Το πως θα πληρώσεις εσύ το ΦΠΑ στη συνέχεια θα το κανονίσει ο λογιστής σου.

 

Ελπίζω για όλη αυτή τη μανούρα με τα print screen να φτιάξουν εφαρμογή για να τσεκάρουμε και μόνοι μας σε τι ΦΠΑ υπάγεται η εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας ,

Θέλω να βγάλω απο το taxis net την εκτύπωση αλλα πως γίνεται να φαίνεται η ημερομηνία ?Υπαρχει καποιο κολπακι ?

 

Ευχαριστώ πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 23/6/2019 στις 4:33 ΜΜ, gioren είπε

Το εκτύπωσα απο το chrome αλλα δεν δείχνει τίποτα .Πως το κάνετε εσείς ?

Στις επιλογές της εκτύπωσης πρέπει να είναι τσεκαρισμένο το Headers and footers (κεφαλίδες και υποσέλιδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...