Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi 4A (16Gb) @Germanos, @Cosmote 99€ - 20% Επιστροφή Eurobank = 80€ [ΤΕΛΟΣ]


vasilk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μαλιστα ειναι πρωτη φορα που δεν υπαρχουν οροι που να λενε οτι το 1% αποδιδεται αμεσα και το υπολοιπο μετα απο "χ" μερες.

 

Επομενως με το που θα γινει η συναλλαγη θα μπει ολο το 20% και αμεσα θα μπορει οποιος παραλαβει απο καταστημα και πληρωσει με καρτα "επιστροφης" να μας πει αν μπηκε το 20% και να τελειωνει η μεγαλη αυτη κουβεντα που χαλαει την εικονα του μαγαζιου στα δικα μου ματια με τις απαντησεις που φαινεται απο την μεταφορα των μελων μας, οτι δινει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτη ειναι η σιγουρη λυση, αλλα μεχρι να παραγγειλει καποιος και να δει  τι γινεται θα εχει τελειωσει η "προσφορα" για να παραγγειλουμε και οι υπολοιποι. Προχειροδουλειες ο γερμανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συζητάμε; Έτσι και αλλιώς αν κάποιος παραγγείλει τώρα 90% δε θα ειναι στο καταστημα πριν τη Δευτερα, και αρα έτσι και αλλιώς θα έχει λήξει η προσφορά. Αν υπάρχουν κομμάτια σε καταστήματα θα πρέπει κάποιος να παει από εκεί να δει και αν βρει να θεωρεί τον εαυτό του υπερ τυχερο ..

Κλασσικές προσφορές Γερμανου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχουν πεσει πολλες παραγγελιες για αλλα προιοντα οι οποιες ειναι ηδη φανταζομαι στα καταστηματα οποτε θα εχουμε επιβεβαιωση πολυ συντομα. Ειναι γενικο το προβλημα που δημιουργειται, δεν αφορα μονο αυτο το προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδιά όποιος κάνει ηλεκτρονική παραγγελία και πληρωμή στο κατάστημα να ενημερώσει αν ισχύει ή επιστροφή 20% γιατί περιμένω ένα hp laptop στα 330€. Αν δεν ισχύει να το ακυρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιβεβαίωση να έχετε, καμια νεα παραγγελία δε προκειτε να έρθει πριν τη δευτερα, αρα όσοι παρηγγειλαν παρηγγειλαν.. Ο Γερμανός στέλνει την επομενη εργάσιμη παραγγελίες που γίνονται μέχρι τις 13:30 ...Και πολλές φορες ούτε αυτο ισχύει.

Και φυσικά τηλεφωνικά σας είπαν ότι δεν ισχύει άρα δε το βλεπω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι απαισιοδοξος, γιατι πολλοι παρηγγειλαν ηλεκτρονικα μεχρι και κονσολες σε αλλα θρεντς αλλα κανεις δεν ειπε για επιστροφη(μπορει να μην ειχα eurobank βεβαια..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα σήμερα για πρώτο κινητό στον μικρό μου αδερφό ώστε να μην έχει θέμα αν τυχόν το χασει/ του το κλέψουν κλπ. Για 80€ πιστευω απο τις καλυτερες περιπτώσεις μιας και δε τίθεται θέμα αποστολής και παραλαβής. Ευχαριστούμε τον ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο το αγόρασα και εγώ με κάρτα eurobank από κατάστημα Γερμανού, όπου και πρόλαβα το τελευταίο του καταστήματος και μπήκαν κανονικά στα 19,80€ της επιστροφής στην κάρτα. Πολύ καλή η όλη προσφορά, 50€ συνολικα κάτω από την αρχική των 129€ των μεγάλων αλυσίδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα και γω να ρωτησω αυτο ακριβως. Μου ειπαν πως ορθως δεν θα παρω την επιστροφη αν παραγγειλω τηλεφωνικα και μεσω του σαιτ ακομα και με παραλαβη απο το καταστημα. ΕΑΝ ΟΜΩΣ το καταστημα παραγγειλει για εμενα και προλαβει και ερθει μεχρι το σαββατο και το παρω τοτε θα ισχυει. Παραλογο μου φαινεται και εμενα. Πως δηλαδη η eurobank θα ξεχωρισει αν ηταν ή οχι σε στοκ και θα αποδωσει αναλογα την επιστροφη;

Έτσι όπως μεταφέρεται εδώ, μου δίνει την εντύπωση ότι η επιστροφή 20% ισχύει κανονικά για ηλεκτρονική παραγγελία και παραλαβή από το κατάστασημα με επιτόπου πληρωμή σε POS, αρκεί η συναλλαγή (δηλαδή και η πληρωμή) ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ τις ημέρες του Black Friday (νομίζω έως και το Σάββατο θεωρούνται τέτοιες στον Γερμανό).

Αυτό είναι που βγάζει και το περισσότερο νόημα, ενή η συναλλαγή σε POS από Δευτέρα και μετά δεν θα επιστρέφει 20% καθώς την ώρα της πληρωμής (άρα και απόδοσης του 20%) θα έχουν περάσει οι ημέρες του Black Friday που ίσχυε η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια, ακόμη και αν η παραγγελία έγινε εντός του διαστήματος που ίσχυε η προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως μεταφέρεται εδώ, μου δίνει την εντύπωση ότι η επιστροφή 20% ισχύει κανονικά για ηλεκτρονική παραγγελία και παραλαβή από το κατάστασημα με επιτόπου πληρωμή σε POS, αρκεί η συναλλαγή (δηλαδή και η πληρωμή) ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ τις ημέρες του Black Friday (νομίζω έως και το Σάββατο θεωρούνται τέτοιες στον Γερμανό).

Αυτό είναι που βγάζει και το περισσότερο νόημα, ενή η συναλλαγή σε POS από Δευτέρα και μετά δεν θα επιστρέφει 20% καθώς την ώρα της πληρωμής (άρα και απόδοσης του 20%) θα έχουν περάσει οι ημέρες του Black Friday που ίσχυε η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια, ακόμη και αν η παραγγελία έγινε εντός του διαστήματος που ίσχυε η προσφορά.

 

Μακάρι να ήταν έτσι, αλλά ρωτήσαμε συγκεκριμένο πράγμα και οι 2 παρακάτω, και πήραμε αρνητική απάντηση:

Πήρα τηλ, ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ το 20% αν έχουμε παραγγείλει ηλεκτρονικά και πάμε από το κατάστημα να παραλάβουμε & να πληρώσουμε.

 

Μολις πηρα και γω να ρωτησω αυτο ακριβως. Μου ειπαν πως ορθως δεν θα παρω την επιστροφη αν παραγγειλω τηλεφωνικα και μεσω του σαιτ ακομα και με παραλαβη απο το καταστημα. ΕΑΝ ΟΜΩΣ το καταστημα παραγγειλει για εμενα και προλαβει και ερθει μεχρι το σαββατο και το παρω τοτε θα ισχυει. Παραλογο μου φαινεται και εμενα. Πως δηλαδη η eurobank θα ξεχωρισει αν ηταν ή οχι σε στοκ και θα αποδωσει αναλογα την επιστροφη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, στο απόκομμα της συναλλαγής του POS φαίνεται και το όφελος από την επιστροφή.

Χρεώνεσαι κανονικά όμως το συνολικό κόστος, απλώς το ποσό της επιστροφής το αφαιρείς από επόμενη αγορά σε συνεργαζόμενο κατάστημα.

 

s2117 κατανοητό αυτό που αναφέρεις. Αν επί τόπου πεις ότι δεν παραλαμβάνεις, και το δει από δίπλα η γυναίκα σου και πει ότι θέλει να την αγοράσει αυτή, θα κερδίσει το -20% της επιστοφής ή μπορεί να πει το κατάστημα ότι δεν είναι προς πώληση? :)

 

Συμφωνώ ότι πολύ περίεργη η όλη κατάσταση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις πιστωτικες eurobank αν περασει η επιστροφη αφαιρειται την ωρα της αγορας ή φαινεται μετα στο λογαριασμο?

Τίποτα δεν αφαιρείται, πληρώνεις κανονικά 99€. Απλά σου προστίθενται 20€ στο πρόγραμμα "επιστροφή" για μελλοντική αγορά από (οποιοδήποτε) κατάστημα που μετέχει στο πρόγραμμα. Η έκπτωση είναι έμμεση, όχι άμεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...