Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α φανταστηκα γυρω στο χιλιαρικο συνταξη,με αυτα τα κριτηρια 6000+4000+3600 το παιρνει γιατι το οριο ειναι 18000 για 3 ενηλικους,Πες τους το οριο να κανουν τους λογαριασμους..

 

Τα 500 που ανεφερε για την συνταξη ειναι πιθανοτατα καθαρα και οχι μικτα (τα οποια μας ενδοιαφερουν για το συγκεκριμενο θεμα), οπως και τα 4000 δεν ξερουμε αν ειναι μικτα οι καθαρα, η αναπηρικη συνταξη απο την προνοια βεβαια μαλλον ειναι το ιδιο καθαρα και μικτα (αλλα δεν ειμαι και σιγουρος). Οπως και να ΄χει ας δουνε τι δηλωμενο εισοδηματα εχουν στα Ε1 τους και ας τα αθροισουν, αν βγαινουν κατω απο 18000 τοτε το εισοδηματικο κριτηριο το εχουν. Μετα ελεγχουν τα περουσιακα (ακινητη και κινητη) κριτηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τιποτα,με αφορμη αυτο που λες,θεωρω οτι θα επρεπε τα κεπ να αναλαβουν να βοηθησουν οσους δεν ξερουν,ηλεκτρονικες δηλωσεις δεν ηθελαν τα μουτρα του τσιπρα?

Τι περιμένεις από αριστερούς με δεξιές τσέπες; τουλάχιστον με ΝΔ έλεγες βγάζω τόσα είμαι στην κατηγορία των φτωχών όμως ζω.. Τωρα δεν είμαι ούτε σε κατηγορία απλά υπάρχω μέχρι να πεθάνω από την πείνα.

Τα 500 που ανεφερε για την συνταξη ειναι πιθανοτατα καθαρα και οχι μικτα (τα οποια μας ενδοιαφερουν για το συγκεκριμενο θεμα), οπως και τα 4000 δεν ξερουμε αν ειναι μικτα οι καθαρα, η αναπηρικη συνταξη απο την προνοια βεβαια μαλλον ειναι το ιδιο καθαρα και μικτα (αλλα δεν ειμαι και σιγουρος). Οπως και να ΄χει ας δουνε τι δηλωμενο εισοδηματα εχουν στα Ε1 τους και ας τα αθροισουν, αν βγαινουν κατω απο 18000 τοτε το εισοδηματικο κριτηριο το εχουν. Μετα ελεγχουν τα περουσιακα (ακινητη και κινητη) κριτηρια.

Ναι θα πάνε να ρωτήσουν... Αν περνάνε δηλαδή τις 18 χιλιάδες όπως εγώ δεν παίρνουν, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα,με αφορμη αυτο που λες,θεωρω οτι θα επρεπε τα κεπ να αναλαβουν να βοηθησουν οσους δεν ξερουν,ηλεκτρονικες δηλωσεις δεν ηθελαν τα μουτρα του τσιπρα?Τα 10 ευρω δεν ειναι κατι σημαντικο,θα δουλεψουν και οι λογιστες,αλλα για το γαμωτο..

 

Οι αιτησεις ειναι αρκετα απλες, νομιζω. Πολλοι δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πανε σε λογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αιτησεις ειναι αρκετα απλες, νομιζω. Πολλοι δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πανε σε λογιστη.

 

σε 2 λεπτα την εκανα ολα τα ειχε σχεδον συμπληρωμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα πάνε να ρωτήσουν... Αν περνάνε δηλαδή τις 18 χιλιάδες όπως εγώ δεν παίρνουν, σωστά;

 

Σωστα, αλλα τα εισοδηματα μπορει να μην ειναι αυτα που σε ειπαν για δοφορους λογους (μικτα vs καθαρα και διαφορα τεκμηρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, αλλα τα εισοδηματα μπορει να μην ειναι αυτα που σε ειπαν για δοφορους λογους (μικτα vs καθαρα και διαφορα τεκμηρια).

Ναι ξέρω τι λες.. Μπήκα εγώ αλλά μου γράφει να κάνουν συναίνεση και δεν ξέρω τι να πατήσω :) ήθελα να βοηθήσω αλλά είναι δύσκολο δεν έχω ιδέα.

 

 

Γύρισα 2 σπίτια στην γειτονιά χάχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αιτησεις ειναι αρκετα απλες, νομιζω. Πολλοι δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πανε σε λογιστη.

Δεν διαφωνω,για παραδειγμα ο γειτονας μου που ειναι παμφτωχος γυρω στα 60 μενει με τον πατερα του γυρω στα 90 και δεν εχουν ανθρωπο να τους βοηθησει..Και αν δεν ειναι στο ονομα του παππου το σπιτι πρεπει οπωσδηποτε να κανει αιτηση ο νεος της υποθεσης και δεν ξερει καθολου απο υπολογιστες..Μαλλον εγω θα του την κανω..Απλα φανταζομαι θα υπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω,για παραδειγμα ο γειτονας μου που ειναι παμφτωχος γυρω στα 60 μενει με τον πατερα του γυρω στα 90 και δεν εχουν ανθρωπο να τους βοηθησει..Και αν δεν ειναι στο ονομα του παππου το σπιτι πρεπει οπωσδηποτε να κανει αιτηση ο νεος της υποθεσης και δεν ξερει καθολου απο υπολογιστες..Μαλλον εγω θα του την κανω..Απλα φανταζομαι θα υπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις..

 

Και δεν μπορουν να πουνε καποιον υιο ή εγγονο να κανει την δηλωση ή καποιον γειτονα κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν μπορουν να πουνε καποιον υιο ή εγγονο να κανει την δηλωση ή καποιον γειτονα κλπ;

Δεν εχουν κανεναν,αλλοι σε αλλη πολη αλλοι στο εξωτερικο,ο γειτονας ειμαι εγω :P Οπως ειπα μαλλον εγω θα τους την κανω 

Μπορώ να κάνω αναίρεση στην αίτηση;

Ποτε προλαβες και εκανες λαθος? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...