Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα μήπως αυτό βοήθησει; εμάς πχ ισοδύναμο 2,25μεταφραζεται ως 1 ο 1ος ενήλικος και 0.5 ο κάθε επόμενος ενήλικος (2*0,5=1)και 0.25 ανήλικο τέκνο. Σύνολό 1+1+0.25=2.25

post-215357-0-78754400-1511779189_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν δεν εχει δουλεψει ποτε του? (Και οι γονεις του εχουν "φυγει" οποτε δεν φιλοξενειται )

 

Edit : κ εννοω για νεαρο , οχι για κανα 50χρονο :P

 

να υπαρχει αυτο το σεναριο μπορει πχ να ειναι τυφλος εκ γεννετης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θέλω να κάνω αναίρεση αλλά φοβάμαι μήπως μετά με ακυρώσει γενικά το σύστημα.

Τελικά έκανα ανάκληση εγκεκριμένης αίτησης, μετέβει σε κατάσταση ακυρωμένη και μου είχε μετά επιλογή επαναξιολόγηση οπου και έκανα καινούρια και συμπλήρωσα σωστά ολα τα στοιχεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πάρει κανείς τα 450 ευρώ σε μονοπροσωπο νοικοκυριό τι σκατα πρέπει να έχει?

 

να εχει εισοδημσ εως 3000 η 4500 αν ειναι αμεα

Καλημέρα μήπως αυτό βοήθησει; εμάς πχ ισοδύναμο 2,25μεταφραζεται ως 1 ο 1ος ενήλικος και 0.5 ο κάθε επόμενος ενήλικος (2*0,5=1)και 0.25 ανήλικο τέκνο. Σύνολό 1+1+0.25=2.25

 

ετσι ακριβως αν εχεις καποιο αμεα παιρνει +0.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να εχει εισοδημσ εως 3000 η 4500 αν ειναι αμεα

 

ετσι ακριβως αν εχεις καποιο αμεα παιρνει +0.5

εμενα ο αδερφος μ ειχε 230 ευρω εισοδημα καθαρο και πηρε 350 ευρω μερισμα επειδη του εβγαλε 5000 ευρω τεκμηριο χωρις να εχει αυτοκινητο κλπ μονο δωρεαν παραχωρημενο σπιτι 55 τμ και το τεκμηριο διαβιωσης μαλλον,πως μπορεις να το εξηγησεις αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ο αδερφος μ ειχε 230 ευρω εισοδημα καθαρο και πηρε 350 ευρω μερισμα επειδη του εβγαλε 5000 ευρω τεκμηριο χωρις να εχει αυτοκινητο κλπ μονο δωρεαν παραχωρημενο σπιτι 55 τμ και το τεκμηριο διαβιωσης μαλλον,πως μπορεις να το εξηγησεις αυτο? 

 

μετραει το πιο μεγαλο εν προκειμενου ειναι το τεκμαρτο οποτε επρεπε να ειχε 3500 αφου ειχε 5000 παει στην κλίμακα 2 δηλαδη 3000 εως 6000 οπου δικαιουτε 350 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα καλα το πηρα και εγω,

μονο που με ταλαιπωρησε λιγο γιατι βαριομουν να γραψω το ΙΒΑΝ και το επαιρνα copy - paste απο το ιντερνετ

και κτυπαγε... δυστυχως ετσι η εφαρμογη παιρνει και αλλους χαρακτηρες και αν θες να στο παρει η εφαρμογη

πρεπει να γραψεις το ΙΒΑΝ ολο με το χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετραει το πιο μεγαλο εν προκειμενου ειναι το τεκμαρτο οποτε επρεπε να ειχε 3500 αφου ειχε 5000 παει στην κλίμακα 2 δηλαδη 3000 εως 6000 οπου δικαιουτε 350 ευρω

απο που προεκυψε το τεκμαρτο αυτο αναρωτιεμαι εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα καλα το πηρα και εγω,

μονο που με ταλαιπωρησε λιγο γιατι βαριομουν να γραψω το ΙΒΑΝ και το επαιρνα copy - paste απο το ιντερνετ

και κτυπαγε... δυστυχως ετσι η εφαρμογη παιρνει και αλλους χαρακτηρες και αν θες να στο παρει η εφαρμογη

πρεπει να γραψεις το ΙΒΑΝ ολο με το χερι.

Πολύ τεμπέλης είσαι...σε βλέπω να αγοράζεις καμία κονσόλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα είναι για τέτοια ενόχληση..

Καλά όσο θέλεις χρέωσε, αλλά δεν είναι και τίποτα ποιος ξέρει τι, 2 κλικ είναι :)

ολα καλα το πηρα και εγω,

μονο που με ταλαιπωρησε λιγο γιατι βαριομουν να γραψω το ΙΒΑΝ και το επαιρνα copy - paste απο το ιντερνετ

και κτυπαγε... δυστυχως ετσι η εφαρμογη παιρνει και αλλους χαρακτηρες και αν θες να στο παρει η εφαρμογη

πρεπει να γραψεις το ΙΒΑΝ ολο με το χερι.

Δεν ισχύει, έκανα μια αίτηση και το πήρε με copy paste κανονικά. Μήπως άφηνες κανένα κενό καταλάθος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που προεκυψε το τεκμαρτο αυτο αναρωτιεμαι εγω

 

μαλλον εχει 3000 το τεκμηριο διαβίωσής και αλλα δυο το σπιτι που του εγινε δωρεαν παραχωρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον εχει 3000 το τεκμηριο διαβίωσής και αλλα δυο το σπιτι που του εγινε δωρεαν παραχωρηση

για το αφορολογητο που πρεπει να μαζεψουμε θα συμπεριλαμβανει και αυτα τα τεκμηρια? γνωριζεις? δηλαδη αν καποιος εχει 3000 ευρω εισοδημα θα πρεπει να μαζεψει αλλα τοσα για το τεκμηριο διαβιωσης κλπ κλπ? ελεος αυτοι ελεγαν οτι θα μετρησει μονο το καθαρο εισοδημα μετα ειπαν το τεκμαρτο και τελικα μετρησαν και τα 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το αφορολογητο που πρεπει να μαζεψουμε θα συμπεριλαμβανει και αυτα τα τεκμηρια? γνωριζεις? δηλαδη αν καποιος εχει 3000 ευρω εισοδημα θα πρεπει να μαζεψει αλλα τοσα για το τεκμηριο διαβιωσης κλπ κλπ? ελεος αυτοι ελεγαν οτι θα μετρησει μονο το καθαρο εισοδημα μετα ειπαν το τεκμαρτο και τελικα μετρησαν και τα 2!

Δεν θυμάμαι να ειπε κανένας οτι δεν θα μετρήσει το τεκμαρτό, μονο οι δημοσιογράφοι που το κατέβασαν απο την κουτρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το αφορολογητο που πρεπει να μαζεψουμε θα συμπεριλαμβανει και αυτα τα τεκμηρια? γνωριζεις? δηλαδη αν καποιος εχει 3000 ευρω εισοδημα θα πρεπει να μαζεψει αλλα τοσα για το τεκμηριο διαβιωσης κλπ κλπ? ελεος αυτοι ελεγαν οτι θα μετρησει μονο το καθαρο εισοδημα μετα ειπαν το τεκμαρτο και τελικα μετρησαν και τα 2!

 

απο οτι ξερω θα πρεπει να μαζεψει αποδιξεις εκτος αν ειναι στο κεα οποτε απαλλάσσεται, εγω περσι ειχα επιστροφη φορου απο προκαταβολη σπιτιου που νοικιαζοταν αν δεν εβαζα  αποδιξεις θα επαιρνα πισω λιγοτερα αντι για 160 που ηταν η παρακρατηση 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...