Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Χαχαχα

Μπορεί να με απογοήτευσε ο Αρκάς με την αποφαση του να συνεργαστεί με Πρωτο Φλέμα αλλα τουλάχιστον τα γράφει ωραια και σταράτα εδω στο φόρουμ

 

 

 

 

Ανυπαντρη; οχιιιι για πολυ ακομα

Αρκεί να γραφτεί εδω

(εχεις ηδη πμ -πρόσκληση στο προφίλ μου

Και για τους κακοηθεις, ενα πραγμα με κέρδισε μονο: Οτι τρώει τα λεφτα της στα μπαρ

 

 

 

 

name="vairass" post="56123256" timestamp="1511897274"]Κακη διαχείριση όπως πάντα... Δεν γίνεται άνθρωπος χωρίς παιδιά που μένει με γονείς, η του πήραν σπίτι οι γονείς να θέλει και μέρισμα... Ενώ δουλεύει!!

Αυτά τα λεφτά έπρεπε να πάνε σε άνεργα άτομα και χωρίς δικό τους σπίτι κατά την άποψή μου. Γενικά να έπιαναν τόπο, τώρα απλά θα πουλήσει πιο πολλά ps4 η Sony.. Άρα τα λεφτά φεύγουν έξω..

 

Κατι μου λεει οτι καποιος ειχε ηδη παραγγείλει ps4 προτού απορριφθει η αιτηση του...

 

 

Και μια σοβαρή ερώτηση στον λογιστουλη: Φιλοξενούμενος ορίζεται ποιος;

Και πώς το πήραν επιχειρηματίες με φράγκα, δεν καταλαβαίνω

 

Δεν ασχολούμαι ρε με ps 4, έλεος.. Έχω σοβαρότερα προβλήματα, άμα δεν ξέρεις μην γράφεις μαλακιες για εμένα άιντε πρωι πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ δεν παίρνω γιατί είμαι "φιλοξενούμενος" και αυτοί που με "φιλοξενούν" δεν παίρνουν οριακά λόγο εισοδήματος. Καλή φάση.

... Εδω εμενα το συστημα τους με θεωρει ακομα φιλοξενουμενη και ας μενω μονη στο ενοικιο! Οποτε ουτε κι εγω ουτε και οι δικοι μου θα το παρουμε.

 

Να ξερετε λοιπον και οι υπολοιποι οτι ακομα και 1 μηνα να εχετε υπαρξει φιλοξενουμενοι, για το μερισμα θα θεωρειστε ότι ειστε ακόμη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Εδω εμενα το συστημα τους με θεωρει ακομα φιλοξενουμενη και ας μενω μονη στο ενοικιο! Οποτε ουτε κι εγω ουτε και οι δικοι μου θα το παρουμε.

 

Να ξερετε λοιπον και οι υπολοιποι οτι ακομα και 1 μηνα να εχετε υπαρξει φιλοξενουμενοι, για το μερισμα θα θεωρειστε ότι ειστε ακόμη!

είναι γνωστά αυτά..

 

Πρόχειροδουλειά για μια ακόμα φορά,γιατι περίμενες ότι θα έδιναν τα ποσά που έλεγαν? Η ότι οι δικαιούχοι θα ήταν αυτοί που πραγματικά το είχαν ανάγκη?

 

Μια ζωή τα ίδια θα γίνονται στο Ελλαδισταν ας τους χαίρονται όλοι όσοι τους ψηφιζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού μπορεί να φανεί αν ήταν κάποιος φιλοξενούμενος για ένα μήνα το 2016;

 

Απ' όσο ξέρω κοιτάνε απλά τη δήλωση του 2016, στην οποία φαίνεται αν ήσουν φιλοξενούμενος ή όχι.

Οπότε ή δήλωσες ότι ήσουν ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο λεω! Οτι ολο το ετος υπηρξα 1 μηνα φιλοξενουμενη (οταν μετακομιζα) και ως τυπικη που ηθελα να ειμαι (εδω βαλτε μούντζα) τον 1 μηνα τον εβαλα στην δηλωση. Τους υπολοιπους μηνες τους εβαλα φυσικα οτι ειμαι στο σπιτι που νοικιαζω. Που να φανταστει βεβαια ο λογιστης οτι αργοτερα θα εσκαγε μυτη το μερισμα και οτι θα με θεωρουσε το συστημα ακομα φιλοξενουμενη..... Για γελια λεμε!

 

 

Ps: στο site του μερισματος, εκει που λεει info λεει αναλυτικα οτι αν εχεις υπαρξει φιλοξενουμενος θεωρεισαι ακομα και αυτο δεν αλλαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα είναι σε κλίμακα μηνός; Και μπορείς ας πούμε να πεις ότι τους τάδε μήνες (ακόμα και μη συνεχόμενους) ήσουν φιλοξενούμενος;

Αν κρίνω απ'την δικη μου φορολογικη, ναι. Και δεν τους νοιαζει που μενεις τωρα.

 

Εδω, το 24 & 27: https://www.koinonikomerisma.gr/Home/Info

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/38039

 

 

*Αυριο φορο-λοταρία από το υπουργείο, 1000€ ο κάθε τυχερός (δεν φτανουν για iphoneX δυστυχως, θα βολευτουμε με τπτ αλλο)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...