Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια οσοι εχετε χρονο διαθεσιμο ,περαστε απο ενα κεπ και πειτε να κανετε «ανανεωση» του ΑΜΚΑ για το κοινωνικο μερισμα, μπορει πχ ο φιλος πιο πανω με τα 30 χρονια ασφαλισης να καταφερει να παρει το μερισμα αν μονο αυτο το σφαλμα που του βγαζε με τον εφκα ειναι ο λογος απορριψης..!

Συνάδελφε αν λες για μένα μπα το παράτησα γιατί δεν έχω μόνο αυτό πρόβλημα.Με βγάζει στο κατάστημα με άλλο αφμ,εργαζόμενο ενώ δεν είμαι,και άλλα που δεν τα θυμάμαι τώρα.Μου έδωσε 2 χαρτιά Α4 με τα δικαιολογητικά που πρέπει να πάω,που θέλω από 6 έως 12 μήνες να τα μαζέψω.Άστα μύλος κρίμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνωρίζει κανεις εαν το Πάσχα δωθεί μερισμα η μονο κάθε Χριστούγεννα θα ειναι;

 

Εδω ο κόσμος καίγεται και ο αποστολης τρολοχτενιζεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσα δικαιούται ο φιλοξενούμενος άνεργος χωρίς περιουσία(σπίτια ,αυτοκίνητα κτλ.)...ξέρω ότι κάνει αυτός που έχει το σπίτι την αίτηση και μετά βάζει και τους άλλους μέσα και βγαίνει ένα τελικό συνολικό ποσο που θα πάρει άλλα από αυτα ξεχωριστά ποιο είναι το πόσο


 


π.χ αυτος που έχει το σπίτι παίρνει 500 και με τον συγκεκριμένο φιλοξενούμενο παιρνει μάζι συνολικά 700 άρα 200 ο φιλοξενούμενος.. 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσα δικαιούται ο φιλοξενούμενος άνεργος χωρίς περιουσία(σπίτια ,αυτοκίνητα κτλ.)...ξέρω ότι κάνει αυτός που έχει το σπίτι την αίτηση και μετά βάζει και τους άλλους μέσα και βγαίνει ένα τελικό συνολικό ποσο που θα πάρει άλλα από αυτα ξεχωριστά ποιο είναι το πόσο

 

π.χ αυτος που έχει το σπίτι παίρνει 500 και με τον συγκεκριμένο φιλοξενούμενο παιρνει μάζι συνολικά 700 άρα 200 ο φιλοξενούμενος.. 

 

δεν δικαιούται απολύτως τίποτα, τα χρήματα τα δικαιούται αυτός που έκανε την αίτηση

 

αυτό που σκέφτεσαι έχει κάποια λογική και μπορεί να συμφωνηθεί άτυπα μεταξύ σας, αλλά δεν δικαιούσαι απολύτως τίποτα αν είσαι εσύ ο άνεργος φιλοξενούμενος να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους 

Αυτά είναι τα δράματα του κοινωνικού μερίσματος. Σπίτια θα κλείσει με την αποκάλυψη των "φιλοξενούμενων" δεσμών.

 

δράμα είναι αυτό που περνάει ο λογιστής με τους μαλάκες που έμπλεξε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κονομανε οι λογιστές και δεν κάνουν απολύτως τίποτα...συνήθως οι πελάτες πληρώνουν την βλακιες τους και δε θα πάρουν το μερισμα επειδή τους δήλωναν φιλοξενούμενους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είδα ότι το δικαιούται πάνω από το 30% του πληθυσμού...ψιλοτραγικό είναι αυτό.

 

Όντως τραγικό.

 

Όποιος το σκέφτηκε αυτό απλά δεν έκανε καλά τη δουλειά του ... να το δώσει όσο το δυνατότ σε περισσότερους ψηφοφόρους δικαιούχους.

 

on the plus side

 

Εκσυγχρονιστηκαμε ως χώρα, παλιά γίνοτναν ένα σωρό μαϊμουδιές για να αγοράστουν ψήφοι, τώρα το κάνουμε μέσω taxisnet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O zio μάλλον εννοεί ότι είναι τραγικό που τέτοιο ποσοστό έχει ανάγκη από ένα επίδομα.

 

Δε μπορώ να δω τέτοια ανάγκη αν τα όρια είναι αυτά που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κονομανε οι λογιστές και δεν κάνουν απολύτως τίποτα...συνήθως οι πελάτες πληρώνουν την βλακιες τους και δε θα πάρουν το μερισμα επειδή τους δήλωναν φιλοξενούμενους

ε όχι και τίποτα η ψυχική οδύνη, μακάρι να τα αναλάμβαναν τα κεπ αυτά να κάναμε και καμιά κανονική δουλειά όχι να μας φορτώνονται για μαλακίες. αλλά το έχουν μάθει όλοι πήγαινε στο λογιστή σου

 

ειδικά τα συγκεκριμένα λεφτά δεν αξίζουν την ταλαιπωρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν μάθει όλοι πήγαινε στο λογιστή σου

Για το αν καποιος ειναι φιλοξενουμενος,για το αν καποιος δηλωνει τοκους,για το πως εχουν μοιραστει οι τοκοι αναμεσα στα μελη της οικογενειας και αλλα τεχνικα θεματα που προκυπτουν στην δηλωση του μερισματος,που να απευθυνθουν?Στον κομμωτη τους?Πληρωνεστε για τις υπηρεσιες σας,δεν κανετε φιλανθρωπιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το αν καποιος ειναι φιλοξενουμενος,για το αν καποιος δηλωνει τοκους,για το πως εχουν μοιραστει οι τοκοι αναμεσα στα μελη της οικογενειας και αλλα τεχνικα θεματα που προκυπτουν στην δηλωση του μερισματος,που να απευθυνθουν?Στον κομμωτη τους?Πληρωνεστε για τις υπηρεσιες σας,δεν κανετε φιλανθρωπιες.

όλα σχετικά είναι, τεσπά ας μην βγούμε off topic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...