Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, DZ-Photographer είπε

Παίρνεις ΚΕΑ;

me too

γνωρίζει κανένας προθεσμια αιτήσεων ? σίγουρα πριν της 14/12..

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, kwstas arvanitidhs είπε

παιδια ο φιλος μου πηρε μερισμα χωρις ενσημα δεν λεει κατι για ενσημα για ασφαλεια λεει ειμαι ασφαλισμενος στον εφκα μεσω του οαεδ δλδ αυτη που εχουν ικα και δεν κολανε ενσημα τι θα το χασουν??????? μιλαω με στοιχεια οχι στον αερα και με φυσικα προσωπα οχι ιντερνετικα

Γεια σου ρε κωστα με τα ωραία σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτος ο εφκα γιατι δεν εχει 

Συνοπτικό Ιστορικό Ασφάλισης εγω πιστευω αυτο φταιει επειδη δεν εχει το ιστορικο απο ποτε ειμαστε ασφαλισμενη και παει το συστημα να κανει διασταβροση και δεν μπορει σιγουρα γιατι φαινομαστε οτι δεν ειμαστε ασφαλισμενη οτι νανε για κλαματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο την στιγμή που δεν έχεις ποτέ δουλέψει για να κολλήσεις ένσημα πως γίνεται να έχεις ασφάλεια δική σου;

Εχω ακούσει περίπτωση Ρομά που παίρνει ΚΕΑ 300€ αλλα μέρισμα δεν πήρε γιατι δεν είχε ποτέ ένσημα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ασφαλεια δες σου ανεβαζω εικονα ειμαι ασφαλισμενος μεσω του οαεδ εχω κανονικα βιβλιαριο υγειας εχει βγει νομος εως τα 29 μπορεις να εισαι ασφαλισμενος στον ΕΦΚΑ μεσω του οαεδ ειμαι 2 χρονια ετσι παω κανονικα νοσοκομειο τσαμπα φαρμακα συνταγες και τετοια1.png.efed1f50dccaa69470fee1c0ca2b4a69.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kwstas arvanitidhs είπε

εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτος ο εφκα γιατι δεν εχει 

Συνοπτικό Ιστορικό

Πάμε ξανά τι ιστορικό να έχει ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΟΤΕ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kwstas arvanitidhs είπε

εχω ασφαλεια δες σου ανεβαζω εικονα ειμαι ασφαλισμενος μεσω του οαεδ εχω κανονικα βιβλιαριο υγειας εχει βγει νομος εως τα 29 μπορεις να εισαι ασφαλισμενος στον ΕΦΚΑ μεσω του οαεδ ειμαι 2 χρονια ετσι παω κανονικα νοσοκομειο τσαμπα φαρμακα συνταγες και τετοια

Κωστα θελει ενα μηνα ΕΝΣΗΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια σου λεω ο φιλος μου το πηρε χωρις ενσημα και στο φβ σε μια ομαδα ποσες γυναικες το πηραν χωρις ενσημα δες εδω https://www.facebook.com/groups/123831138297483/ ειναι ομαδα για αυτα τα θεματα και γραφουν οσοι το εχουν παρει χωρις ενσημα αλλα με ασφαλεια αληθεια λεω οχι μαλακιες δεν θα εχανα τον χρονο μου τσαμπα το συστημα ειναι για τα κλαματα αληθεια εχει παραπολλα error

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kwstas arvanitidhs είπε

αληθεια σου λεω ο φιλος μου το πηρε χωρις ενσημα και στο φβ σε μια ομαδα ποσες γυναικες το πηραν χωρις ενσημα δες

Σε πιστεύω. Λες να υπάρχει περίπτωση να το πάρω κι εγώ που δηλώνω μερικά χιλιάρικα πάνω από το όριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλα με δουλευεις χαχαχαχαχα τι μαλακας εισαι αχαχαχαχα καλα αστο οκ αν βρω ακρη καλως αν δεν βρω θα παω  να βρω δουλεια με ενσημα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκιο, στο ΦΕΚ δεν αναφέρεται πουθενά σε ένσημα. Σε μήνα/ες ασφάλισης αναφέρεται. Κι επίσης, γίνεται μια χαρά να μην έχεις δουλέψει το 2018 αλλά να γραμμένους μήνες ασφάλισης μέσα στο 2018. Πως; Το πιο απλό, έχεις γράψει ένσημα μέσα στο 2017 (τα 50 κατ' ελάχιστο που χρειάζεται), το 2018 είσαι άνεργος ως τώρα, αλλά έχεις ασφάλεια ΙΚΑ εως τα τέλη Φλεβάρη του 2019.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kwstas arvanitidhs είπε

ε καλα με δουλευεις χαχαχαχαχα τι μαλακας εισαι αχαχαχαχα καλα αστο οκ αν βρω ακρη καλως αν δεν βρω θα παω  να βρω δουλεια με ενσημα

αν βρεις άκρη γράψε εδώ όμως,μην μας ξεχάσεις περιμένουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βρηκα αυτα απο καποια μελη δειτε διαβαστε βασικα ολη τα ιδια λενε ενσημα δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ο ΗΛΗΘΙΟΣ Ο ΕΦΚΑ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΔΕΙΤΕ https://www.dikaiologitika.gr/community/47862-ενσημα-για-κοινωνικο-μερισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kwstas arvanitidhs είπε

ε καλα με δουλευεις χαχαχαχαχα τι μαλακας εισαι αχαχαχαχα καλα αστο οκ αν βρω ακρη καλως αν δεν βρω θα παω  να βρω δουλεια με ενσημα

Οπότε δουλειά βρίσκεις αλλά δε θες μάλλον να εργαστείς 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...