Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Η μανα μου ειναι ανεργη ολο το 2017-2018 εκανε η λογιστρια αιτηση, ξεχασε να βαλει τα ανηλικα παιδια μεσα στην αιτηση και την εβγαλε ακυρη γιατι δεν εχει τουλάχιστον ενα μήνα ένσημα μεσα στο 18. 

Τι φαση;

Να υποθέσω διορθωση για να μπουν τα ανηλικα δεν γινεται σωστα;

Γιατί να μη γίνεται ακύρωση; Νομίζω γίνεται, κανείς ανάκληση και κανείς νέα αίτηση σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, armagedwnn είπε

http://www.thestival.gr/society/economy/item/423130-κοινωνικό-μέρισμα-το-43-των-αιτήσεων-απορρίπτεται

Αναφέρθηκε το πρόβλημα μας, οπότε υπομονή. Ισως λύθει όπως και αυτό με την διαμονή.

 Επίσης προσπάθησα να πιάσω γραμμή μάταιο περίπου 30 προσπάθειες. Πήρα και στο 11131 και είναι απαράδεκτοι διότι ενώ θέλω να ρωτήσω γιατί δεν υπάρχει σωστή επικοινωνία ΕΦΚΑ-ΗΔΙΚΑ μου λένε να πάρετε στο τηλέφωνο για το κοινωνικό μέρισμα.

Σε συνέχεια του χθεσινού ξαναπήγα σήμερα έκανα ότι είπε ο φίλος ζήτησα ασφαλιστική ικανότητα μου είπαν ότι έχω κάνει και με έδιωξαν .Από το πρωί πέραν από ανασφάλιστος δεν ζω και στην Ελλάδα πλέον κάτι ξέρουν και μας το κρύβουν μάλλον :)

Επεξ/σία από kormo
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kormo είπε

Σε συνέχεια του χθεσινού ξαναπήγα σήμερα έκανα ότι είπε ο φίλος ζήτησα ασφαλιστική ικανότητα μου είπαν ότι έχω κάνει και με έδιωξαν .Από το πρωί πέραν από ανασφάλιστος δεν ζω και στην Ελλάδα πλέον κάτι ξέρουν και μας το κρύβουν μάλλον :)

Εγώ δεν κατάφερα να πάω λόγω χρόνου, αλλά ηλεκτρονικά αυτό βλέπω ότι η ασφαλιστική μου ικανότητα είναι ενημερωμένη. Η λογίστρια μου επιμένει να απευθυνθώ στο ΗΔΙΚΑ διότι φταίει η επικοινωνία τους με το σύστημα του ΕΦΚΑ. Σε μία με ώρα περίπου θα πάω στο ΕΦΚΑ πάλι και ελπίζω να βρω άκρη, γιατί το τηέφωνο το ΗΔΙΚΑ δεν προκειται να το σηκώσει ποτέ γιατί απλά στο κλείνουν και δεν έχει καν κέντρο αναμονής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, armagedwnn είπε

Εγώ δεν κατάφερα να πάω λόγω χρόνου, αλλά ηλεκτρονικά αυτό βλέπω ότι η ασφαλιστική μου ικανότητα είναι ενημερωμένη. Η λογίστρια μου επιμένει να απευθυνθώ στο ΗΔΙΚΑ διότι φταίει η επικοινωνία τους με το σύστημα του ΕΦΚΑ. Σε μία με ώρα περίπου θα πάω στο ΕΦΚΑ πάλι και ελπίζω να βρω άκρη, γιατί το τηέφωνο το ΗΔΙΚΑ δεν προκειται να το σηκώσει ποτέ γιατί απλά στο κλείνουν και δεν έχει καν κέντρο αναμονής.

που είδες ότι η ασφαλιστική σου ικανότητα είναι ενημερωμένη? 

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, armagedwnn είπε

Εγώ δεν κατάφερα να πάω λόγω χρόνου, αλλά ηλεκτρονικά αυτό βλέπω ότι η ασφαλιστική μου ικανότητα είναι ενημερωμένη. Η λογίστρια μου επιμένει να απευθυνθώ στο ΗΔΙΚΑ διότι φταίει η επικοινωνία τους με το σύστημα του ΕΦΚΑ. Σε μία με ώρα περίπου θα πάω στο ΕΦΚΑ πάλι και ελπίζω να βρω άκρη, γιατί το τηέφωνο το ΗΔΙΚΑ δεν προκειται να το σηκώσει ποτέ γιατί απλά στο κλείνουν και δεν έχει καν κέντρο αναμονής.

Καλη τύχη may the force be with you

Μόλις τώρα, scarface5323 είπε

που είδες ότι η ασφαλιστική σου ικανότητα είναι ενημερωμένη? 

Στο ατλας λογικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, armagedwnn είπε

Στο ΑΤΛΑΣ ναι, και νομίζω ότι το ΑΤΛΑΣ το διαχειρίζεται το ΗΔΙΚΑ.

στο άτλας στο ασφαλιστικό βιογραφικό,η στην ασφαλιστική ικανότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

στο άτλας στο ασφαλιστικό βιογραφικό,η στην ασφαλιστική ικανότητα 

Στην ασφαλιστική ικανότητα. Στο ασφαλιστικό βιογραφικό λέει no data

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, armagedwnn είπε

Στην ασφαλιστική ικανότητα. Στο ασφαλιστικό βιογραφικό λέει no data

αμπραβο...,και όταν λες ανανεώθηκε ανανεώθηκε το από-εως? 

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, scarface5323 είπε

αμπραβο...,και όταν λες ανανεώθηκε ανανεώθηκε το από-εως? 

Τον Μάρτιο μέχρι τον Φεβρουάριο εμένα.Οπώς και να έχει σου είπα ποια ήταν η απάντηση του ΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

αμπραβο...,και όταν λες ανανεώθηκε ανανεώθηκε το από-εως? 

 

Μόλις τώρα, kormo είπε

Τον Μάρτιο μέχρι τον Φεβρουάριο εμένα.Οπώς και να έχει σου είπα ποια ήταν η απάντηση του ΙΚΑ

Το ίδιο ακριβώς γράφει και εμένα. Η ασφαλιστική ικανότητα είναι για το εάν είσαι ασφαλισμένος. Δεν πρόκειται να πάω στο μητρώο αφού είναι έτσι, θα ξαναπροσπαθήσω στο ΕΦΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αίτησή μου λέει πως δεν δικαιούμαι κοινωνικό μέρισμα γιατί είμαι φιλοξενούμενη. Όμως μένω μόνη εδώ και ενάμιση χρόνο.  Τι μπορώ να κάνω;(  είχα  δηλώσει και το μισθωτήριο) .

Μπορώ να το αλλάξω αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος πάει ΙΚΑ να ζητήσει να κοιτάξουν το web μητρώο,και να κάνουν ανανέωση ηλεκτρονικών ενσήμων επίσης 

7 λεπτά πριν, Pasteliq είπε

Στην αίτησή μου λέει πως δεν δικαιούμαι κοινωνικό μέρισμα γιατί είμαι φιλοξενούμενη. Όμως μένω μόνη εδώ και ενάμιση χρόνο.  Τι μπορώ να κάνω;(  είχα  δηλώσει και το μισθωτήριο) .

Μπορώ να το αλλάξω αυτό; 

στην δήλωση του 2017 ήσουν φιλοξενούμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έδιωξε κακήν κακός. Μάλιστα μου έκανε και παράπονα ότι την έχουν ζαλίσει απ' το πρωί. Λοιπόν η απάντηση είναι αφού η ασφαλιστική σου ικανότητα είναι ενημερωμένη και εγώ έχω κανονικά τα ένσημα σου, ο μόνος που φταίει είναι αυτός που έφτιαξε το σύστημα για το κοινωνικό μέρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...