Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγαιντε Koinonikomerisma.gr δειτε αν η αιτηση λεει απλα 'εγκεκριμενη' η αν λεει 'εγκεκριμενη προς πληρωμη'

αν λεει απλα εγκεκριμενη ΚΑΙ την κανατε πριν τις 12/12 καντε αυτα που λεω παραπανω (τσεκ το iban οτι ειστε δικαιουχοι αν ναι κυνηγι)

αν λεει εγκεκριμενη προς πληρωμη θα πληρωθειτε μεσα στη μερα

Επεξ/σία από retrob8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, retrob8 είπε

αν η αιτηση σου εχει εγκριθει πριν τις 12/12 κυνηγα το γιατι το κοβω οτι εχουν κανει ξανα πατατα. Κανονικα οσες αιτησεις εγιναν πριν τις 12/12 και εγκριθηκαν χθες περασαν σε 'εγκεκριμενη προς πληρωμη', παγωσαν (δεν αλλαζουν/διαγραφονται) και πληρωθηκαν.

Παρε την ΗΔΙΚΑ τηλεφωνο (σιγα μη το σηκωσουν) η στειλε κανα email σε καμια πρωινη δημοσιογραφικη εκπομπη να τους το επισημανουν γιατι αλλιως .... παιζε να μεινεις με την εγκεκριμενη αιτηση και 0 ευρω στο λογαριασμο.

Το θεμα της μονιμης κατοικιας 'λυθηκε' και καλα με email campaign στον παπαδακη, αυτος το εθεσε στον κλουβιοκεφαλο προεδρο της ΗΔΙΚΑ και το ελυσαν. Στειλε εκει email.

Πριν κανεις ολα αυτα βεβαιωσου οτι εισαι δικαιουχος στον λογαριασμο που εβαλες για να πληρωθεις. Αν δεν εισαι δικαιουχος τοτε αυτο ειναι το προβλημα, πρεπει να βαλεις λογαριασμο που εισαι τουλαχιστον συν-δικαιουχος, το ειπε το πρωι στην ερτ ( http://www.ert.gr/eidiseis/ellada/kinonia/koinoniko-merisma-episimanseis-apo-ton-proedro-tis-idika-video/ ) δες το βιντεο, μη διαβασεις την περιληψη, η περιληψη ειναι οτιναναι

 

Εγω εκανα ακριβως αυτο,εβαλα λογαριασμο(κατα λαθος αλλα ευτυχως οχι δικο μου ή μαλλον οχι μονο δικο μου αλλα τεσπα) που δεν ειναι δικαιουχος-συνδικαιουχος αυτος που δικαιουται το μερισμα.Τωρα τι πρεπει να κανω?Λεει μονο εγκεκριμενη και κλασικα δεν εχει πληρωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Εγω εκανα ακριβως αυτο,εβαλα λογαριασμο(κατα λαθος αλλα ευτυχως οχι δικο μου ή μαλλον οχι μονο δικο μου αλλα τεσπα) που δεν ειναι δικαιουχος-συνδικαιουχος αυτος που δικαιουται το μερισμα.Τωρα τι πρεπει να κανω?Λεει μονο εγκεκριμενη και κλασικα δεν εχει πληρωθει.

Το είπαμε αρκετές φορές σε λίγες σελιδες πίσω. Πατάς ακύρωση κάνεις νεα αίτηση και περιμένεις να πληρώσεις στις 21/12 νομίζω είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το εκανα,δεν βαριεσαι,ας πληρωθει 28 του μηνα.😅

Της μανας μου ειναι η αιτηση.Αυτη μου εφερε ενα βιβλιαριο που οι δικαιουχοι ειναι ο πατερας μου που πεθανε και εγω,αυτη οχι.Φταιω και εγω που δεν το κοιταξα καν,απλα εβαλα το ΙΒΑΝ και εγινε η μλκια.Τεσπα,ας προσεχα.

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Ναι το εκανα,δεν βαριεσαι,ας πληρωθει 28 του μηνα.😅

Της μανας μου ειναι η αιτηση.Αυτη μου εφερε ενα βιβλιαριο που οι δικαιουχοι ειναι ο πατερας μου που πεθανε και εγω,αυτη οχι.Φταιω και εγω που δεν το κοιταξα καν,απλα εβαλα το ΙΒΑΝ και εγινε η μλκια.Τεσπα,ας προσεχα.

εμένα στην Μάλτα-μπανκ μπήκαν πάντως ποιο γρήγορα 

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Ναι το εκανα,δεν βαριεσαι,ας πληρωθει 28 του μηνα.😅

Της μανας μου ειναι η αιτηση.Αυτη μου εφερε ενα βιβλιαριο που οι δικαιουχοι ειναι ο πατερας μου που πεθανε και εγω,αυτη οχι.Φταιω και εγω που δεν το κοιταξα καν,απλα εβαλα το ΙΒΑΝ και εγινε η μλκια.Τεσπα,ας προσεχα.

Διαβάζω ότι αρκετοί έκαναν το ίδιο λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Τα ίδια και εγώ τελικά. Τουλάχιστον εγκρίθηκε μετά από όλα αυτά.

ναι ρε μην τρελενεσε ,δεν πα να μπούνε και του χρόνου τον Δεκέμβρη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εγώ έκανα αίτηση με το που άνοιξε η πλατφόρμα. Στις 7/12 το βράδυ στις 10. Από το τε μου έγραψε εγκρίθηκε κι έμεινα εκεί. Περίμενα σήμερα την πληρωμή και μέχρι τώρα τπτ. Μπαίνω ξανά στην πλατφόρμα που βλέπω την αίτηση και λέει απλά εγκεκριμένη και το ποσό. Όχι προς πληρωμή. Το iban είναι από λογαριασμό με μόνο δικαιούχο εμένα. Είναι ο ίδιος όπως και πέρυσι στην ίδια πλατφόρμα. 

Λάθος δεν υπάρχει. Τα στοιχεία είναι όλα σωστά...Να περιμένω μέχρι αύριο να δω αν αλλάξει κάτι? Τι λέτε να κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Καλησπέρα. Εγώ έκανα αίτηση με το που άνοιξε η πλατφόρμα. Στις 7/12 το βράδυ στις 10. Από το τε μου έγραψε εγκρίθηκε κι έμεινα εκεί. Περίμενα σήμερα την πληρωμή και μέχρι τώρα τπτ. Μπαίνω ξανά στην πλατφόρμα που βλέπω την αίτηση και λέει απλά εγκεκριμένη και το ποσό. Όχι προς πληρωμή. Το iban είναι από λογαριασμό με μόνο δικαιούχο εμένα. Είναι ο ίδιος όπως και πέρυσι στην ίδια πλατφόρμα. 

Λάθος δεν υπάρχει. Τα στοιχεία είναι όλα σωστά...Να περιμένω μέχρι αύριο να δω αν αλλάξει κάτι? Τι λέτε να κάνω? 

σε άλλους γράφει προς πληρωμή σε άλλους όχι,και ας έχουν μπει τα χρήματα και ας όχι, άρα περιμένεις αύριο να δεις ναι,κοίταξες στην τράπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

σε άλλους γράφει προς πληρωμή σε άλλους όχι,και ας έχουν μπει τα χρήματα και ας όχι, άρα περιμένεις αύριο να δεις ναι,κοίταξες στην τράπεζα?

δεν ισχυει, η εγκεκριμενη αιτηση τροποποιειται, διαγραφεται κοκ.

η εγκεριμενη προς πληρωμη δεν τροποποιειται, δεν διαγραφεται κοκ.

 

Δεν εχει πληρωθει κανεις με 'εγκεκριμενη' αιτηση. Θεωρητικα την απλα 'εγκεκριμενη' αιτηση τη σβυνεις, κανεις καινουργια και ... ξαναπληρωνεσε. Οπως ειπε ο παπαρας του ΗΔΙΚΑ το αρχειο με τις πληρωμες εφυγε χθες, οσοι ειναι να πληρωθουν οι αιτησεις τους αλλαξαν και εγιναν εγκριση προς πληρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...