Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, fredd0 είπε

10 λεπτα υποθεση ειναι, απλα παρτα ολα μαζι σου, ταυτοτητα, εκκαθαριστικο, λογαριασμο δεκο και τηλεφωνου (η βεβαιωση απο καταστημα κινητης οτι το ταδε νουμερο ειναι δικο της) και κατι για επαγγελματικα στοιχεια (συμβαση, καρτα ανεργιας, βεβαιωση συνταξεων κλπ)

Βρε το θεμα ειναι οτι αυτη την εβδομαδα ελειψα απο την δουλεια καναδυο ωρες Τεταρτη και Παρασκευη,την Δευτερα το πρωι θελω να την παω στο νοσοκομειο να κανει ενα εμβολιο(θα λειψω παλι κανα δυο ωρες),πρεπει να την παω και στην Τραπεζα αστα.Οσο δεν γουσταρω να λειπω απο την δουλεια,αλλο τοσο μου βγαινουν τετοιες υποχρεωσεις και πρεπει να ζηταω αδεια.Τεσπα.

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, NasosNk είπε

Εχει εμφανισει σε κανεναν αυτο το θεμα; δηλωσα ΙΒΑΝ οπου ειμαι συνδικαιουχος. 

IMG_20181215_182214.jpg

Μισή σελίδα πίσω το έβγαλε σε κάποιον που έκανε το ίδιο. Βάλε λογαριασμό που να είσαι εσύ πρώτος δικαιούχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, AMWN_RA είπε

Μισή σελίδα πίσω το έβγαλε σε κάποιον που έκανε το ίδιο. Βάλε λογαριασμό που να είσαι εσύ πρώτος δικαιούχος.

Να την ακυρωσω και να κανω νεα; τοτε θα πιστωθουν στις 28 ενω υπαρχει ενδεχομενο στις 21.. Ο Ταγαρης ειπε το πρωι της Πεμπτης οτι εχουν μεταφερθει για την επομενη πληρωμη (οσοι δεν πληρωθηκαν).

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NasosNk είπε

Να την ακυρωσω και να κανω νεα; τοτε θα πιστωθουν στις 28 ενω υπαρχει ενδεχομενο στις 21.. Ο Ταγαρης ειπε το πρωι της Πεμπτης οτι εχουν μεταφερθει για την επομενη πληρωμη.

Ακριβώς κάνε νέα μην το ρισκάρεις και άσε τη λέι ο ταγαρης. Και θα πληρωθεί με την επόμενη δόση που θα βάλουν. Εγώ αυτό θα έκανα για να είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, AMWN_RA είπε

Ακριβώς κάνε νέα μην το ρισκάρεις και άσε τη λέι ο ταγαρης. Και θα πληρωθεί με την επόμενη δόση που θα βάλουν. Εγώ αυτό θα έκανα για να είμαι σίγουρος.

Προλαβαινω την Παρασκευη το πρωι αν δω οτι δεν εμφανισει "εγκεκριμενη προς πληρωμη", γιατι αυτα αν πιστωθουν θα ναι την Πεμπτη το απογευμα προς βραδυ και η πλατφορμα κλεινει Παρασκευη μεσανυχτα.

σε ολα τα σαιτ αυτο διαβαζω:

αιτήσεις με εμπλοκή στον έλεγχο ΙΒΑΝ-ΑΦΜ (συνδικαιούχοι) δεν έχουν ακυρωθεί αλλά έχουν μεταφερθεί για την επόμενη πληρωμή. Η αίτηση παρά την εμπλοκή παραμένει έγκυρη οπότε θα πρέπει να διορθωθεί ή να προστεθεί IBAN συνδικαιούχου. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsioulak είπε

Δεν ειμαι σιγουρος οτι επρεπε να γινει κοινη δηλωση (αλλα δεν ξερω κιολλας), οπως και να 'χει το προβλημα ειναι μαλλον η κατασταση φιλοξενιας της γυναικας σου.

 

49 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Δεν επρεπε να γινει κοινη δηλωση, η δηλωση αφορα το 2017, το 2017 εσεις ουτε παντρεμενοι εισασταν ουτε ζουσατε μαζι.

Αρα απ’ ότι καταλαβαίνω ο λογιστής δεν έπρεπε να κάνει κοινή δήλωση. Μέρισμα δεν παίρνω, αλλά δεν πρέπει κάπως να διορθωθεί τώρα όλο αυτό απ’ την στιγμή που η δήλωση είναι λάθος; Η αυτά δεν αλλάζουν και τώρα ξανά του χρόνου; Στην συνέχεια μπορεί να βγει και κανένα επίδομα ενοικίου το οποίο πάλι δεν θα το δικαιούμαι λόγο του λάθους αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορίες: Η συσχέτιση του IBAN με τον ΑΦΜ του αιτούντα δεν μπόρεσε να επαληθευθεί.

Θα με τρελάνει; 30 φορές τα είδα, σωστά τα έχω βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fredd0 είπε

Δεν επρεπε να γινει κοινη δηλωση, η δηλωση αφορα το 2017, το 2017 εσεις ουτε παντρεμενοι εισασταν ουτε ζουσατε μαζι.

Απο κει και περα, ουτε δικαιουμαι μερισμα ουτε με νοιαζει, ειμαι στο 17% που μονο πληρωνει φορους,  αλλα ακουω απιστευτα ευτραπελα. Σε αστεγους λεει με μηδενικο εισοδημα δε τους δινουν μερισμα γιατι ο ΑΣΤΕΓΟΣ δεν εχει 5 χρονια δηλωσεις. Ελεος δηλαδη ... μου ρουφανε το αιμα στους φορους και καλα για να κανουν 'κοινωνικη πολιτικη' και εξαιρουν τους αστεγους. Κρατος μπορντελο.

Περισυ το δωσαν σε αστεγους και φετος θα το διναν αν δεν συνεβαιναν αυτα τα τεχνικα λαθη, το οποιο με κανει και σκεφτομαι οτι ειτε περισυ ενα σωρο κριτηρια (ουσιαστικα) δεν ελεγχονταν ειτε ειχαν ενα συστημα που πανω κατω δουλευε (το μονο που θυμαμαι να εβγαζε προβλημα περισυ ηταν ο ενας μηνας ασφαλιση και αυτο σε λιγους) και αποφασισαν φετος να το πειραξουν και απλα το χαλασαν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Πληροφορίες: Η συσχέτιση του IBAN με τον ΑΦΜ του αιτούντα δεν μπόρεσε να επαληθευθεί.

Θα με τρελάνει; 30 φορές τα είδα, σωστά τα έχω βάλει.

Εισαι κυριος δικαιουχος η συνδικαιουχος;

ρε φιλε δεν εκανες λαθος και γω σωστα το εβαλα αλλα αυτοι βλεπουν ΜΟΝΟ ποιος ειναι ο κυριος δικαιουχος και οχι ο συνδικαιουχος! θα ζητησουν ενημερωση απο τραπεζες και θα τα καταβαλλουν στις 21. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Τον πατέρα μου αφορά. Είναι υποχρεωτικό κάποιος από τους 2 να είναι κύριος; Αν ναι, τότε ναι κύριος θα είναι.

Οχι αλλα αν ηταν κυριος θα τα ειχαν πιστωσει, προφανως ειναι συνδικαιουχος. 

Εγω εβαλα της γυναικας μου ομως ειμαι και γω μεσα.

Αυτο το εκαναν για ασφαλεια για να μην πανε τα χρηματα αλλου οπως περυσι που ειχε συμβει σε πολλους. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Συνεπώς παρά το ότι είναι συνδικαιούχοι θα τα λάβουμε κανονικά στις 21; Δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

Ειλικρινα δεν ξερω αλλα αφου ετσι οριζει το συστημα μαλλον θα τα λαβουμε 21..Το ψαχνω αλλα σιγουρη απαντηση δεν λαμβανω, Σ απανταω με βαση αυτα που διαβαζω, Αλλα οπως εχω ξαναπει εφοσον η αιτηση ειναι εγκεκριμενη και σε περιπτωση που δεν πιστωθουν Πεμπτη βραδυ την ακυρωνουμε και κανουμε νεα με ΙΒΑΝ του αιτουντα κυριου δικαιουχου..Παρασκευη μεσανυχτα κλεινει η πλαρφορμα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NasosNk είπε

Εισαι κυριος δικαιουχος η συνδικαιουχος;

ρε φιλε δεν εκανες λαθος και γω σωστα το εβαλα αλλα αυτοι βλεπουν ΜΟΝΟ ποιος ειναι ο κυριος δικαιουχος και οχι ο συνδικαιουχος! θα ζητησουν ενημερωση απο τραπεζες και θα τα καταβαλλουν στις 21. 

Το ίδιο έβγαλε σε εμένα. Το iban δεν είναι λάθος και ειμαι κύριος δικαιούχος. Δεν υπάρχει άλλο όνομα στο λογαριασμό μου. Επίσης πέρυσι πάλι σε αυτο το iban μπήκε. Όλα αυτά σε τράπεζα Πειραιώς. Δεν ξέρω εσείς σε ποια τράπεζα έχετε θέμα. Αλλά οι περισσότεροι που δεν πληρώθηκαν ήταν σε Πειραιώς. Εγώ την ακύρωσα και έβαλα iban άλλης τράπεζας πάλι ως κύριος δικαιούχος. 

Εγώ πιστεύω ότι σε όσους βγάζει λάθος με την συσχέτιση του λογαριασμού και ακυρώσουν και κάνουν διόρθωση θα πληρωθούν στις 21. Αυτό καταλαβαίνω και από αυτά που δήλωσε τις προάλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...