Προς το περιεχόμενο

ATH.ENA Card app για απευθείας φόρτιση προσωποποιημένης κάρτας μέσω smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυρίως εφαρμογές τραπεζών, εισιτηρίων και γενικώς όσες χειρίζονται πληροφορίες όπου η ασφάλεια παίζει σημαντικό ρόλο. Δεν αναφέρομαι σε apps που απλά σκανάρουν ένα nfc... 

 

Η εφαρμογή της winbank wallet της τραπεζας Πειραιως λειτουργεί με NFC. Και σε εμενα λειτουργεί κανονικά παρόλο που η συσκευή είναι rooted. Αν θυμαμαι καλα καποτε εβγαζε μήνυμα ότι είναι rooted και δεν μπορεί να ανοιξει αλλα όχι πια. Από τότε βέβαια εχω αλλαξει και πόσες rom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα μπορουμε ομως να χρησιμοποιουμε το τηλεφωνο σαν καρτα αντι για την καρτα; Μου ειναι ποιο βολικο να ακουμπαω το τηλεφωνο στο μηχάνημα για επικύρωση...

 

βολεύει στο να ξαναγεμιζεις την καρτα μεσω χρεωστικης καρτας χωρις να πας σε εκδοτηριο και ενδεχομενως να περιμενεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είχα βάλει το εισιτήριο μέσα στην θήκη του κινητού και όταν το περνούσα από πάνω την διάβαζε κανονικά.

 

Η ιδέα με το τσιπάκι στο χέρι μου άρεσε πολύ ή αν δεν είναι εφικτό το τσιπ να το βάζαμε σε κανένα ρολόι να γλυτώνουμε τα βάλε βγάλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάτα μας,να που προχωράμε στα λεγόμενα της Αποκάλυψης,δεν θέλουν πολύ να μας κάνουν να θέλουμε κάποιοι το τσιπάκι απο μόνοι μας ιδιαίτερα εδω στήν Ελλάδα επειδή θα βαριόμαστε να βγάλουμε το εισιτήριο ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάτα μας,να που προχωράμε στα λεγόμενα της Αποκάλυψης,δεν θέλουν πολύ να μας κάνουν να θέλουμε κάποιοι το τσιπάκι απο μόνοι μας ιδιαίτερα εδω στήν Ελλάδα επειδή θα βαριόμαστε να βγάλουμε το εισιτήριο .......

να τη κ η αποκάλυψη. Αλήθεια γιατί στο χερι κ στο κούτελο?

Δεν νομίζω γιατι τότε στιγματιζαν τους σκλάβους έτσι???η αποκάλυψη λεει τα μελλούμενα ή είναι αλληγορική??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά την δούλεψα την εφαρμογή πρώτη φορά χτες είναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ μα***ια μπορείς να φορτίσεις την κάρτα σου με εισητήρια ή λεφτά ΑΛΛΑ για να μπορέσεις να τα έχεις πρέπει αν περάσεις και από το μηχάνημα που έχουν στους σταθμούς για να σκανάρεις την κάρτα σου και να σου μπουν τα λεφτά ή τα εισητήρια που έχεις ήδη πληρώσει από την εφαρμογή μέσω χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας άρα ποιος ο λόγος να την έχω την εφαρμογή από την στιγμή που δεν με διευκολύνει...; Αφού θα πάω στο μηχάνημα για να επικυρώσει την πληρωμή μου και να περαστεί το ποσό τότε ποιος ο λόγος να μην βάλω επί τόπου και χρήματα...; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά την δούλεψα την εφαρμογή πρώτη φορά χτες είναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ μα***ια μπορείς να φορτίσεις την κάρτα σου με εισητήρια ή λεφτά ΑΛΛΑ για να μπορέσεις να τα έχεις πρέπει αν περάσεις και από το μηχάνημα που έχουν στους σταθμούς για να σκανάρεις την κάρτα σου και να σου μπουν τα λεφτά ή τα εισητήρια που έχεις ήδη πληρώσει από την εφαρμογή μέσω χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας άρα ποιος ο λόγος να την έχω την εφαρμογή από την στιγμή που δεν με διευκολύνει...; Αφού θα πάω στο μηχάνημα για να επικυρώσει την πληρωμή μου και να περαστεί το ποσό τότε ποιος ο λόγος να μην βάλω επί τόπου και χρήματα...; 

Να φορτίσετε την προσωποποιημένη ATH.ENA Card σας με το αγορασμένο προϊόν, απ' ευθείας απο το κινητό σας, χωρίς να χρειάζεται μετάβαση σε κάποιο εκδοτήριο ή μηχάνημα αυτόματης έκδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης gtzilas είπε:
Λογικά για ios την έχουν κάνει submit αλλά δεν έχει εγκριθεί ακόμα?
 
Λογικά για iOS δεν θα υπάρχει αφού οι ιδιοκτήτες iphone κυκλοφορούν με λιμουζίνες και όχι με ΜΜΜ.

 

Ναι βλεπεις αν εχεις iphone που κανει 600 ευρω εισαι φραγκατος, αν εχεις android με 600 ευρω πεινας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φορτίσετε την προσωποποιημένη ATH.ENA Card σας με το αγορασμένο προϊόν, απ' ευθείας απο το κινητό σας, χωρίς να χρειάζεται μετάβαση σε κάποιο εκδοτήριο ή μηχάνημα αυτόματης έκδοσης.

Ναι φίλε μου τι θες να πεις...; σου είπα το δούλεψα και δεν ισχύει αυτό, πρέπει να περάσεις από το εκδοτικό μηχάνημα να κάνεις επικύρωση της πληρωμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου τι θες να πεις...; σου είπα το δούλεψα και δεν ισχύει αυτό, πρέπει να περάσεις από το εκδοτικό μηχάνημα να κάνεις επικύρωση της πληρωμής...

Ακριβώς αυτό έκανα και εγώ στη γυναίκα μου και τελικά πήγε στο μηχάνημα για να φορτίσει τη κάρτα που πληρωσε μέσα από την εφαρμογή ....  Δηλαδή για ποιο λόγο να κάνεις τι διαδικασία από την εφαρμογή εφόσον πάλι θα καταλήξεις στο μηχάνημα ...???? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου τι θες να πεις...; σου είπα το δούλεψα και δεν ισχύει αυτό, πρέπει να περάσεις από το εκδοτικό μηχάνημα να κάνεις επικύρωση της πληρωμής...

εχει NFC το κινητό σου;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...