Προς το περιεχόμενο

Black Friday απογοήτευση


katina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σου έλεγαν μην πάρεις την ταδε ΠΟΛΥ καλή προσφορά γιατί στο BF θα έχει σίγουρα καλύτερες

 

 

δε νομίζω ο οποιοσδήποτε να απέτρεπε κάποιον από προσφορές, καλές/πολύ καλές, αλλά από γενικότερες αγορές μιας και υπήρχε πιθανότητα να βρεθεί κάτι εξίσου καλό σε σύντομο χρονικό διάστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα η μονη εταιρεια του εκανε σοβαρο black Friday ηταν η Mango με 70% σε όλα! Το Xbox στον Γερμανό δεν το θεωρώ προσφορά,μάλλον λάθος ήταν. Ελπίζω η αποχή πολλών όπως και η δικη μου να αποτυπώθηκε στα ταμεία τους σε σχέση με πέρσυ , μήπως και καταλάβουν οτι δεν ειναι όλοι πρόβατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτοντως   τα   τελη  κυκλοφοριας   2018   "ανοιξαν"  για   εκτυπωση   πριν   απο  λιγο.....

 

https://www1.gsis.gr/webtax2/telhkykl/year2012/telhkykl/index.jsp;JSESSIONID-WEBTAX=h8bxhYgQZ3kqhlkmhc2NCnvyJWwRYQJy9SRb2JVkMJQP1FNPjwpq!1329153697

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κοινωνιολογικα και ψυχολογικα να το δεις ειναι παρα πολυ ενδιαφερον.

 

Δεν ειχα τιποτα αναγκη αυτον τον καιρο να αγορασω και σημερα μεσα σε ολο αυτο το vibe καταναλωσης ημουν τοσες φορες ετοιμος να πατησω το κουμπι να αγορασω κατι που πιθανον δεν θα χρησιμοποιουσα ποτε,και μιλαμε τωρα για πραγματα 20% φθηνοτερα,δεν μου τα εδιναν τσαμπα και ουτε μου περισσευαν τα λεφτα.

 

Σα να ηταν τα τελευταια προιοντα που θα επαιζαν στον πλανητη,ουτε πολεμος να γινοταν.

 

 

Αυτη η φαση ειναι αντικειμενο για πολλες επιστημονικες μελετες και ζωντανη αποδειξη οτι το marketing ειναι ο ΕΝΑΣ και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ παραγοντας επιτυχιας σε μια επιχειρηση.

 

Και σκ@τ@ να πουλας αν τα σπρωξεις σωστα δεν θα προλαβαινεις να χεζεις.

 

(Sorry για το προλαβαινεις)

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, μήπως και καταλάβουν οτι δεν ειναι όλοι πρόβατα.

δεν ξερω τι ελπιδες υπαρχουν γι αυτο... συναντηθηκα με την γειτονισα η οποια δουλευει σε μαγαζι με παπουτσια και την ρωτησα πως πηγε

απαντηση: καναμε σε μια μερα τον τζιρο του μηνα με ουτε 10% εκπτωσεις

τωρα οσον αφορα τα προβατα τα συμπερασματα δικα σας :-)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω γνωστό που δουλεύει You και κάνανε τρελό τζίρο.. Μου λέει έδιωξαν σχεδόν τα πάντα.. Δυστυχώς μεγάλο μερίδιο των καταναλωτών έπεσε θύμα του Marketing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι ελπιδες υπαρχουν γι αυτο... συναντηθηκα με την γειτονισα η οποια δουλευει σε μαγαζι με παπουτσια και την ρωτησα πως πηγε

απαντηση: καναμε σε μια μερα τον τζιρο του μηνα με ουτε 10% εκπτωσεις

τωρα οσον αφορα τα προβατα τα συμπερασματα δικα σας :-)

Συμφωνω ειδα σε μαγαζια της κακιας ωρας με προιοντα της κακιας ωρας να γινεται το αδιαχωρητο,οι μισοι να ψωνισαν για 10 ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοήτευση η bf...Δεν καταλαβαίνω όμως πως στα μεγάλα καταστήματα γινόταν πανικός;Που στο καλό είδαν τις προσφορές;

 

Και εγώ έχω γνωστό που δουλεύει You και κάνανε τρελό τζίρο.. Μου λέει έδιωξαν σχεδόν τα πάντα.. Δυστυχώς μεγάλο μερίδιο των καταναλωτών έπεσε θύμα του Marketing. 

ετσι ακριβως εγινε ολοι λιγο πολυ περιμεναμε με αγωνια πολυ δυνατες εκπτωσεις καποιοι μπορεσαμε και ειδαμε οτι αυτο δεν συνεβη

καποιους τους επεισαν οτι συνεβη

και καποιοι πειστηκαν απο μονοι τους οτι συνεβη...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος παντων παω για υπνο τα ματια μου εγιναν τετραγωνα (αφου εφαγα ολη τη μερα πανω απ τον υπολογιστη μη χασω καμια "προσφορα" παναθεμα με ) αν την ωρα που κοιμαμαι παιξει Iphone X στα 99 ευρω παρακαλω κρατηστε μου 50 κομματια χαχαχαχαχαχ

:P :P :P :P :P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτη η φαση ειναι αντικειμενο για πολλες επιστημονικες μελετες και ζωντανη αποδειξη οτι το marketing ειναι ο ΕΝΑΣ και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ παραγοντας επιτυχιας σε μια επιχειρηση.

 

Διαφωνω καθετα....

 

Για παραδειγμα παρε την Apple που αντιπαθω ...δεν εχω παρει και ουτε προκειται ποτε να αγορασω προιον της (πες με προκατειλλημενο biased android fanboy οτι θες)...Εκατσα ομως να κανω εναν αντιλογο με τον ιδιο μου τον εαυτο και διαπιστωσα καποια πραγματα (αν και εξακολουθω να μην προτιθεμαι να αγορασω apple προιοντα) τα εξης :

 

Η apple εχει πανισχυρο μαρκετινγκ και brand name.Ομως αντικειμενικα περα απο το μαρκετινγκ ειναι μια εταιρια που αντιμετωπιζει σοβαρα τους πελατες της απο οσο ξερω... τα προιοντα της εχουν πολυ ομορφο design για τα γουστα μου παντα ,,,προιον σχεδιασμου απο επαγγελματιες του χωρου..και απο οσο ξερω απο φιλους εχουν και φιλικο interface για τον απλο χρηστη που δεν τον ενδιαφερει να ρουταρει custom images κλπ firmwares.

 

Οπως βλεπεις δεν μετραει μονο το μαρκετινγκ για να γινει μια εταιρια κολοσσος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω καθετα....

 

Για παραδειγμα παρε την Apple που αντιπαθω ...δεν εχω παρει και ουτε προκειται ποτε να αγορασω προιον της (πες με προκατειλλημενο biased android fanboy οτι θες)...Εκατσα ομως να κανω εναν αντιλογο με τον ιδιο μου τον εαυτο και διαπιστωσα καποια πραγματα (αν και εξακολουθω να μην προτιθεμαι να αγορασω apple προιοντα) τα εξης :

 

Η apple εχει πανισχυρο μαρκετινγκ και brand name.Ομως αντικειμενικα περα απο το μαρκετινγκ ειναι μια εταιρια που αντιμετωπιζει σοβαρα τους πελατες της απο οσο ξερω... τα προιοντα της εχουν πολυ ομορφο design για τα γουστα μου παντα προιον σχεδιασμου απο επαγγελματιες..και απο οσο ξερω απο φιλους εχουν και φιλικο interface για τον απλο χρηστη που δεν τον ενδιαφερει να ρουταρει custom images κλπ firmwares.

 

Οπως βλεπεις δεν μετραει μονο το μαρκετινγκ για να γινει μια εταιρια κολοσσος.

 

Επετρεψε μου να διαφωνισω οριζοντια..! Η apple ειναι ακριβως το παραδειγμα της εταιριας που εγινε νουμερο ενα μεσα απο μεθοδους μαρκετινγκ και κατα πολυ λιγοτερο για την ποιοτητα των προιοντων της.

 

Μεγαλη κουβεντα και εντελως off topic ομως!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι ελπιδες υπαρχουν γι αυτο... συναντηθηκα με την γειτονισα η οποια δουλευει σε μαγαζι με παπουτσια και την ρωτησα πως πηγε

απαντηση: καναμε σε μια μερα τον τζιρο του μηνα με ουτε 10% εκπτωσεις

τωρα οσον αφορα τα προβατα τα συμπερασματα δικα σας :-)

Ενα γρηγορο συμπερεσμα που βγαζω εκτος απο αυτο που υπαινίσσεσαι ειναι οτι η ψυχολογια ειναι η μιση οικονομια (του τομεα της καταναλωσης ειδικοτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν υπάρχει νήμα από amazon που κάθε χρόνο μας έπιανε τρέλα εδώ μέσα.

 

Στην εγχώρια αγορά εκοψαν από πέρυσι(γενικοτερα όμως είμαστε εδώ και πολλά έτη) ότι είμαστε χαζός λαός και φέτος το εκμεταλλεύτηκαν 100%.

 

Black Friday.........Black Country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...