Προς το περιεχόμενο

Black Friday απογοήτευση


katina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

350,88€ μαζί με τα μεταφορικά...

 

28-29€ διαφορά από τη προσφορά στα ΜΜ...σαφώς καλοδεχούμενο, αλλά ούτε κι αυτό λογίζεται - κατ' εμέ ως πραγματικό "black friday"

 

Χωρίς τα μεταφορικά μετράει περισσότερο, ασφαλώς.

 

Μην μπερδεύεσαι δεν πρόκειται για το S7 Edge που είχαν τα MM & Public στα 399 αλλά το S7 το απλό.

Που και πάλι βέβαια με βάση τα ελληνικά δεδομένα η τιμή είναι αρκετά καλή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Παιδιά μην τρελένεστε, το θέμα έχει να κάνει πρωτίστως με τον υψηλό ΦΠΑ τόσο των φυσικών, όσο και των νομικών προσώπων. Νομίζεις οι έμποροι δεν θέλουν να ξεπουλήσουν?! Γενικά οι έμποροι στην Ελλάδα έχουν πεθάνει πριν καν ανοίξουν το κατάστημα.

Μην παπαγαλίζουμε αυτήν την καραμέλα.

Ειδικά στα εμπορικά είδη οι διαφορές του ΦΠΑ είναι αστείες σε σχέση με άλλες χώρες.

 

Στην Ελλάδα ανέβασαν 5-20% τις τιμές με την πρόφαση να καλύψουν την αύξηση ΦΠΑ.

Και ειδικά πλέον που το ΦΠΑ κόβεται στα ηλεκτρικά ήδη στην πώληση δεν έχει νόημα να λέμε ότι δεν μπορούν να ξεστοκάρουν τα καταστήματα λόγο ΦΠΑ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαζω το spoiler και το βαζω ετσι για να δουνε την καταντια τους...

 

 

http://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-one/mesa-apothikeysis/eks-skliros-diskos-intenso-memory-case-6021580-2tb-25-usb-30-mayro/prod8131471pp/

 

http://www.public.gr/product/perifereiaka/external-hdd/eks-skliros-diskos-intenso-memory-case-6021580-2tb-25-usb-30-mayro/prod8700885pp/

 

Στο πρώτο λινκ βλέπουμε την προσφορά λόγω αγοράς μέσω ίντερνετ που από αρχική 79,99 είναι 69,99.[/size]

Στο δεύτερο λινκ βλέπουμε το ίδιο προιόν που λόγω black friday από 89,99 είναι 69,99[/size]

 

post απο αλλο γειτονικο forum ενδεικτικο της φετινης ποιοτητας του BF

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεσαι δεν πρόκειται για το S7 Edge που είχαν τα MM & Public στα 399 αλλά το S7 το απλό.

Που και πάλι βέβαια με βάση τα ελληνικά δεδομένα η τιμή είναι αρκετά καλή...

 

Δεν μπερδεύομαι...379€ είχαν βγάλει από χθες το απόγευμα/βραδάκι τα ΜΜ το απλό S7 κι εγώ το παρήγγειλα σήμερα λίγο πριν τις 11 το πρωί...

 

Μπορεί η προσφορά του καλοκαιριού για το Edge να ήταν πολύ καλή και να δημιούργησε προσδοκίες, αλλά σε κάθε περίτπωση λίγο πριν τα δύο χρόνια από το λανσάρισμα σχεδόν και σε Black Friday δεν είναι μεγάλη προσφορά.

 

προσφορά μόνο σε σχέση με τη παραφουσκωμένη τιμή του στα πολυκαταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι αναφερόσουν στο Edge, my bad. Πάντως δεν ξέρω, τώρα που το ξεκαθάρισες, αν θα έδινα τα επιπλέον 180 ευρώ απο το honor 8 για το S7 διότι είχα την εντύπωση ότι επρόκειτο για το Edge. Σωστά βρίσκεσαι σε δίλημμα λοιπόν και γώ θα βρισκόμουν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόλαβα ipad pro 9.7 32gb +celular απο istorm Θεσσαλονίκης στα 509 ευρώ και μου το εχουν κρατημένο, αλλά τελευταία στιγμή με κέρδισε ο Γερμανος με το 32gb ipad 12.9 wifi  στα 587, και αγόρασα αυτό.

Όποιο παλικάρι από το φόρουμ θέλει το μικρό, ας μου στείλει πμ να του παραχωρήσω την κράτηση. Είναι σε χρώμα gold

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Eκτός αν μου πείτε πως εκανα βλακεία που πήρα το θωρηκτό, και αλλάξω γνώμη και το πουλήσω για να πάρω εγώ την ψείρα. χαχαχα biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παπαγαλίζουμε αυτήν την καραμέλα.

Ειδικά στα εμπορικά είδη οι διαφορές του ΦΠΑ είναι αστείες σε σχέση με άλλες χώρες.

 

Στην Ελλάδα ανέβασαν 5-20% τις τιμές με την πρόφαση να καλύψουν την αύξηση ΦΠΑ.

Και ειδικά πλέον που το ΦΠΑ κόβεται στα ηλεκτρικά ήδη στην πώληση δεν έχει νόημα να λέμε ότι δεν μπορούν να ξεστοκάρουν τα καταστήματα λόγο ΦΠΑ.

Ασε και τους καταστηματαρχες να εχουν να λενε κατι για να περναει η ωρα. Βεβαια οι παχιες αγγελαδες πεθαναν, πλεον οι μικροι παλευουν κυριολεκτικα για το μεροκαματο και αυτο ποναει οταν εχεις μαθει στα λουσα.

Περιμενω να πει καποιος για τον διπλο φορο (την καταβολη του τρεχοντος ετους και την προκαταβολη του επομενου ετους, συνολικος φορος 150% επι του τζηρου :))

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παπαγαλίζουμε αυτήν την καραμέλα.

Ειδικά στα εμπορικά είδη οι διαφορές του ΦΠΑ είναι αστείες σε σχέση με άλλες χώρες.

 

Στην Ελλάδα ανέβασαν 5-20% τις τιμές με την πρόφαση να καλύψουν την αύξηση ΦΠΑ.

Και ειδικά πλέον που το ΦΠΑ κόβεται στα ηλεκτρικά ήδη στην πώληση δεν έχει νόημα να λέμε ότι δεν μπορούν να ξεστοκάρουν τα καταστήματα λόγο ΦΠΑ.

Μην κοιτάς μόνο τον καταναλωτικό ΦΠΑ αλλά και τα έξοδα μιας εταιρίας προς το ελληνικό δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρόλαβα ipad pro 9.7 32gb +celular απο istorm Θεσσαλονίκης στα 509 ευρώ και μου το εχουν κρατημένο, αλλά τελευταία στιγμή με κέρδισε ο Γερμανος με το 32gb ipad 12.9 wifi  στα 587, και αγόρασα αυτό.

Όποιο παλικάρι από το φόρουμ θέλει το μικρό, ας μου στείλει πμ να του παραχωρήσω την κράτηση. Είναι σε χρώμα gold

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Eκτός αν μου πείτε πως εκανα βλακεία που πήρα το θωρηκτό, και αλλάξω γνώμη και το πουλήσω για να πάρω εγώ την ψείρα. χαχαχα biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png

 

 

 

Aν σε βολεύουν οι 13" πάσο, προσωπικά και οι 10" πολλές μου φαίνονται με τις 8" να είναι οι πιο βολικές για μένα. Γούστα αυτά πάντως.

Φορητότητα όμως; δεν νομίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σε βολεύουν οι 13" πάσο, προσωπικά και οι 10" πολλές μου φαίνονται με τις 8" να είναι οι πιο βολικές για μένα. Γούστα αυτά πάντως.

Φορητότητα όμως; δεν νομίζω...

 

Δεν έχεις άδικο, απλά σκέφτηκα πως όλα αυτά τα χρόνια που έχω ipad δεν το εχω βγάλει ποτέ βόλτα, μόνο στο σπίτι το δουλεύω και μάλιστα σαν desktop replacement.

Θα δείξει η νεκροψία φίλε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πρέπει να ειμαστε πιο συγκεκριμένοι στην διατυπωση της αποψης μας.Πχ οσον αφορα το gaming δεν υπήρχε κατι αξιόλογο οπως και γενικοτερα στην τεχνολογία.Για ρουχα κλπ ηπηρχα αρκετες καλες προσφορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά αυτό το πλαίσιο δεν έστειλε ούτε καν μήνυμα λάθους ,ούτε καν μια ανακοίνωση να απολογηθεί μου φαίνεται πως μας έχει για πολυ χ@ιβ@νια !!!

 

ελα μην κανεις λογοκρισια στο μαλακες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο, απλά σκέφτηκα πως όλα αυτά τα χρόνια που έχω ipad δεν το εχω βγάλει ποτέ βόλτα, μόνο στο σπίτι το δουλεύω και μάλιστα σαν desktop replacement.

Θα δείξει η νεκροψία φίλε.....

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο τότε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...