Προς το περιεχόμενο

Dell Inspiron 5570


Cyberdemon87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα το συκγκεκριμένο laptop χτες σε προσφορά από το afasia.gr και το παρέλαβα σήμερα:

 

http://www.afasia.gr/technologia/laptops-amp-axesouar/notebook-dell-inspiron-15-6-5570-i5-8th-generation-256gb-8gb-black-52766.html

 

Τι παίζει με τον επεξεργαστή;

Το CPU-Z μου δείχνει πως φοράει τον i7 8550u και όχι τον i5 8250U.

 

Επειδή από ότι κατάλαβα το συγκεκριμένο laptop το χτυπήσαν αρκέτοι από εδώ, ας γράψουν τις εντυπώσεις τους.

Η δική μου έως τώρα είναι πολύ θετική, σκέφτομαι όμως να κάνω κάνα format για να φύγουν τα 10 γιατί δεν τα γουστάρω.


Ένα κακό πάντως είναι πως πάνω στην κατασκευή δεν έχει λαμπάκια, (power, δισκο, κλπ)

post-72673-0-25342600-1511554312_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κερδισμένος έχεις βγει με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή λόγω μεγαλύτερου turbo.

 

οσο αναφορά το φορμάτ και τα 10αρια, να περάσεις 7αρια σε 8ης γενιάς επεξεργαστή θα έχεις θέματα μιας και δεν υποστηρίζει η Intel τετοια αλλαγή.Αν ψάξεις επι του συγκεκριμένου θα δεις.

Επίσης,η dell δεν δίνει drivers για προηγούμενα λειτουργικά οπότε καλή τύχη με την λειτουργία των υπολοίπων υποσυστημάτων με τους αντίστοιχους microsoft drivers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτοιμο το δικό μου, ήρθε με τον i5 8250U. Αρκετά γρήγορο ως προς την πρώτη φορά. Στο μέλλον θα δούμε πως πάει.

Τα χρώματα της οθόνης δεν μου φαίνονται τόσο ζωντανά, μπορεί τα μάτια μου να παίζουν παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοώ backlit keyboard, αλλά τα κλασσικά λαμπάκια ένδειξης που έχουν τα περισσότερα φορητά, για να ξέρεις πότε το laptop ειναι on, ποτε δουλεύει ο δισκος, wifi κλπ.

 

Αν έρθει και σε κανέναν άλλο με i7 ας ποσταρει plz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύθηκε εν μέρη η απορία μου, το laptop πρέπει να είναι το εξής:

 

https://www.amazon.co.uk/Dell-Inspiron-15-6-inch-Laptop-Silver/dp/B0767B8YFC

 

Το οποίο βγαίνει με διάφορους επεξεργαστές αν κοιτάξετε.
Απλώς μου κάνει εντύπωση πως στο site του μαγαζιού δείχνει πως φοράει τον i5-8250u, όπως ήρθε και στον φίλο από πάνω, ενώ το δικό μου φοράει τον i7-8550u.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος το χει παρει, αν μπορουσε να κανει εστω καποια συντομη κριτικη... κυριως να μας πει ο,τι αρνητικα μπορει να εχει...

Η μπαταρια του ειναι τοσο αδυναμη οσο εχω διαβασει; Δηλ. εστω με ανοικτο wifi και browsing, περιπου ποσο κραταει;

Το wifi του εχει καλο σημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία του μια χαρά μου φαίνεται, κρατάει για αρκετές ώρες με απλή χρήση αν και ακόμη είναι λίγο νωρίς για να κρίνω.

Το wifi μια χαρά επίσης.

Το αρνητικό είναι πως δεν έχει κάποιο led ή λαμπάκι που να υποδηλώνει πως το laptop είναι ανοιχτό, πράγμα λίγο απαράδεκτο θεωρώ για laptop του 800αρικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...