Προς το περιεχόμενο

HUAWEI Color Band A2 / Honor Band A2


stark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα.ποση ωρα θελει για πληρη φορτιση?ευχαριστω

 

Επίσημα γράφουν για 1,5 ώρα.

 

Προσωπικά δεν το έχω φορτίσει ακόμα. Όπως το άνοιξα από τη συσκευασία (έδειχνε fully charged) κατευθείαν το φόρεσα, και είμαι στο 52% στο ξεκίνημα της 4ης μέρας που το χρησιμοποιώ, με όλα τα options enabled (συμπεριλαμβανομένων των ειδοποιήσεων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση από την εξυπηρέτηση της Huawei σχετικά με την διαθεσιμότητα για ανταλλακτικά λουράκια

 

Κάλεσα σήμερα στην αντιπροσωπεία.

Οι ίδιοι δεν έχουν ανταλλακτικά λουράκια. Σύμφωνα με όσα μου είπε, αυτό σημαίνει ότι "τα καταστήματα που συνεργάζονται και φέρνουν τα προϊόντα της Huawei μέσω της επίσημης αντιπροσωπείας, δεν έχουν ανταλλακτικά λουράκια". Τέλος, μου ανέφεραν ότι το αν θα βρω η όχι, εξαρτάται από κει και πέρα από το αν θα φέρουν τα "υπόλοιπα" (μη συνεργαζόμενα με την αντιπροσωπεία) καταστήματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε κι από εμένα.

Δυο παρατηρήσεις που μπορεί να βοηθήσουν κάποιον:

α) Συνήθως ασκούμαι σε υπαίθριο χώρο και πρωί. Η φωτεινότητα της οθόνης είναι ικανή. Πριν από δυο μέρες, χρειάστηκε να ασκηθώ σε ηλιόλουστο μεσημέρι. Η φωτεινότητα της οθόνης εκείνη την ώρα δεν αρκούσε, ώστε να μπορώ να δω άνετα την ώρα π.χ. ή τον χρόνο άσκησης.

Για εμένα, αυτό σημαίνει πως το band δε μπορεί να αντικαταστήσει ένα ρολόι σε όλες τις περιπτώσεις. Φυσικά, κανείς δεν προωθεί αυτές τις συσκευές ως ρολόγια...

β) Χρησιμοποιώντας την εφαρμογή της Huawei μέσω iOS, δεν βρήκα πουθενά τον τρόπο να αλλάξω τον καθημερινό στόχο των 10.000 βημάτων με όποιον αριθμό επιθυμώ.

 

Προσωπικά, με έχει βολέψει το αθόρυβο ξυπνητήρι της συσκευής, όπως και όλες οι δυνατότητές της, τις οποίες δεν είχα από το τηλέφωνό μου π.χ. (Είμαι νέος χρήστης τέτοιου είδους wearables.) Η τιμή του, δε, ως προσφορά, το έκανε πολύ ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, μετά και τη λήξη της Black Friday προσφοράς, τα καταστήματα που βλέπω να το έχουν διαθέσιμο στη χώρα μας:

Πλαίσιο  (29,90 €) | Γερμανός (29,90 €) | Public (29,98 €) | Mediamarkt (29,90 €)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, μετά και τη λήξη της Black Friday προσφοράς, τα καταστήματα που βλέπω να το έχουν διαθέσιμο στη χώρα μας:

 

Πλαίσιο (29,90 €) | Γερμανός (29,90 €) | Public (29,98 €) | Mediamarkt (29,90 €)

Μέχρι νωρις το μεσημέρι το πλαίσιο το είχε 19,90 αλλά ενώ το έβαλα στο καλάθι είπα άστο το απόγευμα για ολοκλήρωση και την πάτησα γιατί το είχαν πάει 29.90.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι νωρις το μεσημέρι το πλαίσιο το είχε 19,90 αλλά ενώ το έβαλα στο καλάθι είπα άστο το απόγευμα για ολοκλήρωση και την πάτησα γιατί το είχαν πάει 29.90.

 

Κρίμα ! Αν κάποιος το βρει στο εγγύς μέλλον σε προσφορά, ας μας ενημερώσει εδώ - για τα παιδιά που σκέφτονται να το πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την μπαταρία:

6η μέρα και είμαι στο 15% με όλα ανοικτά (ειδοποιήσεις εφαρμογών, συνδεδεμένο συνέχεια με Bluetooth στο iPhone, κλπ) και 2 manual προγραμμματα προπόνησης που κάθε μια διήρκεσε από 1,5 ώρα. Τα βραδιά βάζω το κινητό σε plane mode όταν κοιμάμαι οπότε εκεί και το band δεν επιβαρύνεται από τυχόν ειδοποιήσεις, αλλά μετράει κανονικότατα sleep time, κλπ.

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λειτουργήσεο το ξυπνητήρι πρέπει να είναι συγχρονισμένο σε ίδια ώρα με ξυπνητήρι του κινητού; Γιατί σε εμένα μόνο έτσι λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να λειτουργήσεο το ξυπνητήρι πρέπει να είναι συγχρονισμένο σε ίδια ώρα με ξυπνητήρι του κινητού; Γιατί σε εμένα μόνο έτσι λειτουργεί.

 

Όχι φίλε μου εμενα λειτουργεί κανονικά το ξυπνητήρι χωρίς να έχει καμία σχέση με το alarm που εχω στο κινητό. Το δοκίμασα τωρα.

 

alarm0.jpg

alarm1.jpg

 

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να δει αν το Sports Tracker app (από τα καλύτερα δωρεάν fitness apps) βλέπει το heart rate sensor του Band μας; Γιατί σε μένα δεν το βλεπει.

 

 

Hr0.png

 

 

 

Ενώ π.χ. σε φίλο που έχει το Xiaomi Mi Band 2, το Sports Tracker το βλέπει κανονικά το Heart Rate sensor του !

 

11111.jpg

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως είμαι στο 48% στην 7η ημέρα χρήσης, έχω απενεργοποιήσει όμως τις περισσότερες ειδοποιήσεις πέρα από τις εφαρμογές που θεωρώ σημαντικές και όταν είμαι σπίτι δεν το έχω συνέχεια συνδεδεμένο.

Το έχω χρησιμοποιήσει και κανα 2 ωρο για συνεχή μέτρηση παλμών, ε και φυσικά η χρήση που γίνεται ως ξυπνητήρι, να δω την ώρα, στιγμιαία τους παλμούς, βήματα κτλ. Δεν κάνω οικονομία στη μπαταρία.


 

Παιδιά μπορεί κάποιος να δει αν το Sports Tracker app (από τα καλύτερα δωρεάν fitness apps) βλέπει το heart rate sensor του Band μας; Γιατί σε μένα δεν το βλεπει.

 

 

Ενώ π.χ. σε φίλο που έχει το Xiaomi Mi Band 2, το Sports Tracker το βλέπει κανονικά το Heart Rate sensor του !

Στο android δεν έχει επιλογή HR sensors. Μόνο για τη ζώνη που πουλάνε (HR belt).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως είμαι στο 48% στην 7η ημέρα χρήσης, έχω απενεργοποιήσει όμως τις περισσότερες ειδοποιήσεις πέρα από τις εφαρμογές που θεωρώ σημαντικές και όταν είμαι σπίτι δεν το έχω συνέχεια συνδεδεμένο.

Το έχω χρησιμοποιήσει και κανα 2 ωρο για συνεχή μέτρηση παλμών, ε και φυσικά η χρήση που γίνεται ως ξυπνητήρι, να δω την ώρα, στιγμιαία τους παλμούς, βήματα κτλ. Δεν κάνω οικονομία στη μπαταρία.

Στο android δεν έχει επιλογή HR sensors. Μόνο για τη ζώνη που πουλάνε (HR belt).

 

OK. Thanks που το τσεκαρες.

Αν τυχον καποιος το χρησιμοποιεί με iPhone και μπορει να το ελεγξει, θα το εκτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή, αλλά η υποστήριξη συσκευών που προσφέρει φαίνεται να είναι περιορισμένη, όσον αφορά την έκδοσή της για iphones:

http://support.sports-tracker.com/customer/en/portal/articles/2339769-for-iphones

 

Όταν, δε, αναφέρει heart rate monitors, μάλλον εννοεί συσκευές που φοριούνται όχι στο χέρι, αλλά στον κορμό:

http://support.sports-tracker.com/customer/en/portal/articles/2675792-heart-rate-monitoring-with-iphone

 

Όχι ότι αποκλείεται να συνδέεται, εν τέλει, με άλλες.

Έχει κάποιες ιδέες ο δεύτερος σύνδεσμος. Για παράδειγμα, επενεκκίνηση του τηλεφώνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...