Προς το περιεχόμενο

HUAWEI Color Band A2 / Honor Band A2


stark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελλάδα χλωμό να βρεις. Εγώ έχω παραγγείλει από eBay. Το πότε θα φτάσει ...είναι άλλη ιστορία.

Ευχαριστώ πολύ!Έριξα και εγώ μια παραγγελία και οποτε φθάσει. Το πολύ πολύ να μείνει λίγο χωρίς προστασία
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σε όλους, κάτοχος και εγώ του Color Band A2 από χθες. Αρκετά ποιοτικό σαν κατασκευή και εύκολο στο pairing (μέσω Huawei Wear σε Honor 6X) ήρθε φορτισμένο πλήρως οπότε το έβαλα μπρος άμεσα. Προσπαθώ λίγο να το συνηθίσω πάνω στο καρπό μου καθώς έχω χρόνια να φορέσω κάτι αντίστοιχο.  B)

 

Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει σχετικά με το:

 

Don’t miss any phone calls or messages,
answer / end phone calls and view messages without even taking out your smartphone

 

που αναφέρεται στην σελίδα της Huawei για το color band A2.

 

Δοκίμασα λίγο χθες να κάνω απάντηση κλήσης αλλά δεν "έπαιξε". Μόνο η απόριψη κλήσης λειτούργησε. Ισχύει αυτό που αναφέρετε σαν λειτουργία?

 

Τέλος έχει κανείς δοκιμάσει το Smart Unlock (για EMUI και Huawei) μέσω bluetooth? διότι και στις συσκευές BT δεν μου εμφανίζει το wristband.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο απόρριψη κλήσης έχει. Άλλωστε δεν θα είχε νόημα να έχει απάντηση, πώς θα μιλήσεις? Ακόμα και να είχε μικρόφωνο, ποιός έχει το θάρρος να μιλάει στο ρολόι του :P Βλέπεις ποιος είναι και αν θες να απαντήσεις πατάς το κουμπάκι στο hands free, αν όχι κάνεις απόρριψη απ το ρολόι.....υποθέτω.

 

Γενικά, για να στο εμφανίσει πρέπει να το καταργήσεις -όσο το κάνεις- από το huawei wear. Όσο είναι συζευγμένο εκεί, δεν εμφανίζεται. Βέβαια, όσο κι αν προσπάθησα (μέχρι και reset έκανα το band) δεν κατάφερα να το προσθέσω στις αξιόπιστες συσκευές στο Smart Lock. Ίσως φταίει ότι έιμαι με custom rom.

 

Βέβαια, εδώ  διαβάζω για άλλα προβλήματα για EMUI. Για δες το.

Επεξ/σία από Pseudonumo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρε χθες φίλος με hisense κινητό. Σήμερα που μιλήσαμε μου είπε ότι του αποσυνδέεται απ την εφαρμογή ενώ το κινητό είναι δίπλα. Εγώ επειδή το έχω σε iOS δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά θα δω σε λίγο που θα έρθει μήπως έχει κάνει καμία ρύθμιση λάθος. Η ίσως επηρεάζει το ότι έχει και Bluetooth handsfree

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ έτσι ωραία που τα γράφουν στα brochures δεν θέλει και πολύ το wishful thinking. Δεν θα ήταν άσχημα πάντως αν είχε μικροφωνάκι και μεγάφωνο να μιλάς μέσω αυτού πχ στο αυτοκίνητο ή ακόμη και σε κάποιο outdoor activity (αν δεν είσαι ...καλωδιωμένος).  ^_^

 

Όντως το band εμφανίζεται αφού φύγει από την εφαρμογή (Wear) αλλά όταν πας να το κάνεις pair μέσω Smart Unlock > Bluetooth> Pair Device σου βγάζει Prompt για την εφαρμογή (wear) οπότε φαύλος κύκλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρε χθες φίλος με hisense κινητό. Σήμερα που μιλήσαμε μου είπε ότι του αποσυνδέεται απ την εφαρμογή ενώ το κινητό είναι δίπλα. Εγώ επειδή το έχω σε iOS δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά θα δω σε λίγο που θα έρθει μήπως έχει κάνει καμία ρύθμιση λάθος. Η ίσως επηρεάζει το ότι έχει και Bluetooth handsfree

Δυστυχώς το έχει αυτό το πρόβλημα. Το καλό είναι ότι δεν αποσυνδέεται για μεγάλα χρονικά διαστήματα (μερικά δευτερόλεπτα μόνο). Ελπίζω ότι θα υπάρξει κάποια διόρθωση για αυτό.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να αλλάξω το format της ημερομηνίας; Δηλαδή να δείχνει πρώτα την ημέρα και μετά τον μήνα.

Επεξ/σία από pink_glitter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πως κανω reset?

Δεν συνδεοταν με bluetooth,εσβησα τη συσκευη,εκανα συζευξη κ αυτο κολλαει εκει κ λεει waiting..

Να φανταστώ έχεις android. Σε φίλο που το έκανα πρόσφατα συνδεόταν μόνο όταν κατέβαζα και άνοιγα την εφαρμογή huawei wear. Μόνο μέσω Bluetooth δεν γινόταν η σύνδεση. Οποτε κατέβασε την εφαρμογή και θα συνεχίσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι android εχω κ τν εχω κατεβασμενη τν εφαρμογη..

Δν μου εκανε συνδεση με bt,οποτε μπηκα στν εφαρμογη εκανα διαγραφη συσκευης,εκανα παλι προσθηκη κ οταν περιμενα να κανει τη συζευξη,μου εβγαλε στο watch bt waiting...κ εχει μεινει εκει κ δν κανει τπτ..

Δν μπορω να κανω μια επαναφορα καπως αλλιως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για επαναφορά επιλέγεις στο ρολόι το More και μετά την δεύτερη επιλογή με τον κύκλο.

Για περισσότερες λεπτομέρειες δες στην εφαρμογή Huawei Wear στη Βοήθεια > Others > Restoring Your Band to Factory Settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την "τοποθεσία" την έχεις ανοιχτή?

 

Για να γράφει το ρολόι waiting σημαίνει ότι δεν έχει ρυθμιστεί καν.

Επεξ/σία από Pseudonumo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...