Προς το περιεχόμενο

HUAWEI Color Band A2 / Honor Band A2


stark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι δυνατόν να χρησιμοποιείται το color band a2 παράλληλα με ένα bluetooth handsfree; Έχω το plantronics m55 αλλά όταν είναι εντός εμβέλειας το huawei δεν μου στέλνει τον ήχο της κλήσης στο handsfree...

ακόμα και αν τσεκάρω ξανά την σχετική επιλογή, αυτή απενεργοποιείται μόλις πατήσω ΟΚ.

Κάνω κάτι λάθος;

 

IMG_20180129_122659_578.jpg

Επεξ/σία από pntzamilis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε iphone με το τελευταίο ios δεν έχω ειδοποιήσεις για κλήσεις μηνύματα τίποτα. Είναι γενικό αυτό η έφαγε κανένα σκάλωμα το δικό μου?

edit  Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων στο band και έφτιαξε.

Επεξ/σία από Driver_3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, κυρίως για να βλέπω πως είναι οι παλμοί μου κατα τη διάρκεια της ημέρας (χωρίς να κάνω κάποια άσκηση - π.χ. στο γραφείο ή στο σπίτι).

Καταγράφει τους παλμούς συνέχεια ή πρέπει να μπει σε συγκεκριμένη λειτουργία ώστε να τους καταγράφει (η οποία υποθέτω θα καταναλώνει και εξτρα μπαταρία);

Επεξ/σία από cb_papi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχει βγάλει σε κάποιον θέμα η μπαταρία;  Το έχω από Νοέμβριο, και εδώ και ένα μήνα η μπαταρία μου τελειώνει σε μια μέρα. Έχω ανοικτή μόνο την ειδοποίηση για κλήσεις και έχω επίσης κλείσει τον αυτόματο φωτισμό με την κίνηση. Είναι φυσιολογικό αυτό ( δεν μου φαίνεται και τόσο ) ή να το πάω στο Πλαίσιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσες σε ελαττωματική μπαταρία. Με ενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις και την ενεργοποίηση της οθόνης με το σήκωμα του καρπού κρατάει 9 ημέρες.

Πλέον η εφαρμογή Huawei Wear έχει ενσωματωθεί στην εφαρμογή Υγεία οπότε μπορείτε την πρώτη να την διαγράψετε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα, σε Xiaomi Redmi Note 4 ενώ την μία φορά κάνει συγχρονισμό όταν κλείσω το bluetooth και το ξανανοίξω δεν συνδεέται με τίποτα. Έχει να προτείνει κανείς κάτι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

 

Ενδιαφερομαι να το αγορασω αυριο για καθημερινη χρηση με iphone και θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

To heart rate θα το ηθελα μονιμα ανοιχτο. 

Δεν με ενδιαφερει να κανει συνεχως συγχρονισμο αλλα μια φορα την βδοαμαδα πχ ειναι καλα. Το μονιμα ανοιχτο heart rate θα επιρρεασει κατα πολυ την μπαταρια;

 

Οι παλμοι αυτοι θα μεταφερονται στο app Υγεια του iOS οταν αυτο συγχρονιζεται ;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα κι εγώ εδώ και 2 βδομάδες. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι μερικές φορές ενώ έχω το κινητό στην κυριολοεξία δίπλα, το ρολοι είναι σαν να κάνει reset μόνο του. Δηλαδή γράφει ώρα 00:00 και ημερομηνία 01/01 και με ρωτά αν θέλω να συνδεθεί πάλι με bluetooth.

Παίζει να είναι πρόβλημα στο ρολοϊ; Να το πάω στην αντιπροσωπεία;

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα θέλω τη βοήθεια όποιος ξέρει.

Έχω κινητό xiaomi redmi note 7 συγκεκριμένα και έχω αυτό το ρολογάκι μπορώ να το συνδέσω στο κινητό μου και να λειτουργήσω το πρόγραμμα του xiaomi και όχι της huawei? Δοκίμασα να τον συνδέσω στο πρόγραμμα υγείας mifit της xiaomi αλλά δεν το βρίσκει καν το λουράκι αφού έβαλα την εφαρμογή της huawei το βρήκε κανονικά και το δουλεύω με το πρόγραμμα της huawei προς το παρόν περιμένω απάντηση ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...