Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι το Galaxy S6 θα αναβαθμιστεί σε Android Oreo


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δίνουν update: θα κάνει το smartphone αργό και με πληθώρα bugs. Δεν δίνουν update: κωλοεταιρια, δίνει αναβαθμίσεις σε smartphones 2ετιας και λιγότερο και τα υπόλοιπα τα ξεχνάει!

Μάγκες νομίζω κάτι δεν πάει καλά με το καταναλωτικό κοινό.

Λυπαμαι που στο χαλαω το παραπανω σκεπτικο αλλα δεν ισχυει για την Samsung. Η εν λογω εταιρεια παντα ηταν απο τις τελευταιες οσον αφορα τις αναβαθμισεις που εδινε στα κινητα της.

 

Επισης δεν ειναι λογικο ενας που εδωσε ενα Χ ποσο οπως για S8+ και Note 8 να μην εχεις και καποιες χ απαιτησεις?

Δεν μιλαμε για mid range κινητα αλλα για τις ναυαρχιδες της εταιρειας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ στο Redmi παίρνω αναβαθμίσεις για το fork (?) που έχουν κάθε λίγες βδομάδες και οι τύποι στη samsung κάνουν update μία φορά κάθε εξάμηνο και μετά σταματάνε την υποστήριξη των προιόντων τους. Θα μπορούσαν να είχαν και αυτοί το δικό τους fork και να πλασσάρουν δικά τους προιόντα αλλά αυτό θέλει funds σε software developers τους οποίους μάλλον δεν τους πληρώνουν ή δεν τους έχουν.

Σορρυ που σε στεναχωρώ αλλά ως κάτοχος s7 edge duos κάθε μήνα σχεδόν παίρνει updates

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το άγχος της αναβάθμισης δεν το κατάλαβα ποτέ. Τις συντριπτικά περισσότερες φορές τα κινητά γίνονται πιο αργά, με χειρότερη μπαταρία και γεμάτα κολλήματα

 

ειναι ο μονος τροπος να κανει τους επιμονους κατοχους των s6 να αλλαξουν συσκευες ...πως θα τους πεισει να αλλαξουν συσκευη ? τα ιδια κανει και η sony .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, να δώσει την αναβάθμιση να το ξεκάνει κι αυτό γιατί σαν πολύ το κράτησαν οι κάτοχοί του.

Καιρός να πάνε στο 8, κλέφτες θα γίνουν εκεί στην Κορέα?

Τραγικοί οι τύποι στις αναβαθμίσεις το λιγότερο που μπορώ να πω. Απορώ πως υπάρχει ο κώδικας του Νοτε για την πένα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που σε στεναχωρώ αλλά ως κάτοχος s7 edge duos κάθε μήνα σχεδόν παίρνει updates

 

Σορρυ που θα σε στεναχωρήσω κι εγώ , αλλά και στο Νοτε 4 έδινε κάθε μήνα σχεδόν updates, μέχρι που τελικά τα κατάφερε και το έβγαλε άχρηστο. Κλείνει και ανοίγει μόνο άν το αφήσεις κανά 3ωρο χωρίς μπαταρία. Και κλείνει φαντασου μεσα σε ένα δίωρο. Οπότε βγάλε ώρες και στατιστικά και πές μου πόση ώρα έχω τελικά τηλέφωνο.  

Έτσι αναγκάστηκα και αγόρασα ένα Redmi Note 4 και βρήκα την υγειά μου. ¨Ενα Κινέζικο των 160 ευρώ και να δουλεύει καλύτερα από το Νοτε των 500 ευρώ που το πήρα τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι υποχρεωτικό να την εγκαταστήσει κανείς.

 

Αν είστε ευχαριστημένοι με το τηλέφωνό σας ως έχει, μην αναβαθμιζεστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ένας από τους λόγους που πολλοί manufacturers αποφεύγουν και θα συνεχίσουν να αποφεύγουν το android oreo είναι το treble...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ένας από τους λόγους που πολλοί manufacturers αποφεύγουν και θα συνεχίσουν να αποφεύγουν το android oreo είναι το treble...

 

Δεν είναι υποχρεωτικό με την αναβάθμιση σε oreo να έχει και treble. Μόνο τα κινητά που βγαίνουν εξαρχής με oreo πρέπει αναγκαστικά να υποστηρίζουν το project treble.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

security patches,τίποτα το τρελό.

είναι updates και όχι μόνο patches είναι και της συσκευής και βελτιώνεται ακόμα περισσότερο,άρα το σχόλιό σου είναι εντελώς λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι updates και όχι μόνο patches είναι και της συσκευής και βελτιώνεται ακόμα περισσότερο,άρα το σχόλιό σου είναι εντελώς λάθος

Θα ήταν λάθος αν δεν είχα το S7 edge.

Π@παρια βελτιώνεται.Ακόμα με την Πρώτη Νougat είναι μόνο security updates(sic) παίρνει μέχρι στιγμής.

μέσα σε αυτά ξεφεύγει και κανένα minor update για firmware που τα κάνει χειρότερα πολλές φορές,αλλά δε βαριέσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...