Προς το περιεχόμενο

Θέρμανση σπιτιού. Μιλάμε για πολύ παγωνιά


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι τίγκα στα πεύκα, μιλάμε για ψηλά πεύκα, φαντάσου και να μην είχε δέντρα δηλαδή

Ναι φιλε μου, αν δεν ειχατε και αυτα θα υπηρχε ακομα σοβαροτερο προβλημα. Αν σκεφτεσαι παντως να φυτεψεις αλλα δεντρα, εξαιρετικη επιλογη για να ρυθμισεις το μικροκλιμα ειναι οι ξυλοκερατιες, θα σου παρει λιγα χρονια ομως μεχρι να αναπτυθχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην πολυκατοικία μας πετρέλαιο γιοκ αφού έχουν συσσωρευτεί πολλά χρέη από ιδιοκτήτες που δεν πληρώνουν κοινόχρηστα. Μένω σε ισόγειο 50ετίας κοντά στη θάλασσα. Το καλοκαίρι είναι όνειρο, δροσερά, δεν χρειάζομαι καν να ανάψω το a/c αλλά εδώ και 10 μέρες...τουρτουρίζω! Μπρρρρρρ!

Η ζέστη που φέρνει το a/c και η σόμπα αλογόνου δεν με ικανοποιούν καθώς συνεχίζω να κρυώνω, Αυτή τη στιγμή γράφω μήπως και ζεσταθούν τα χέρια μου μιας και είναι παγωμένα!

Κάποιος είχε γράψει εδώ οτι ο θερμοπομπός προκαλεί την ίδια γλυκιά ζέστη του καλοριφέρ. Αληθεύει αυτό? Έχει κανείς σας θερμοπομπό? Ξέρω οτι καίει πολύ ρεύμα (όσο θα έκαιγε το a/c και η σόμπα αλογόνου), προσωπικά-ευτυχώς- δεν έχω θέμα να πληρώσω παραπάνω ΔΕΗ αρκεί να μην κρυώνω,

γνωστός πήρε  από lidl  πρίν 1 μήνα περίπου  τό πιό κάτω αερόθερμο στά 60 euro,απλά γιά νά ζεστάνει μόνο ενα δωμάτιο  πού κοιμάται καί πού εχει μέσα εκεί τηλεόραση υπολογιστή κλπ (ζεί μόνος του ) γύρω στά 20 τμ τό οποίο  σπίτι εχει  αστεία εως καθόλου μόνωση  ...καί  γιά νά ζεσταθεί  πήγαινε σέ διπλανό προποτζίδικο γιατί τό σπίτι του  ηταν κυριολεκτικά  σάν κατάψυξη ...

τό δωμάτιο εγινε κυριολεκτικά φούρνος ,βέβαια καίει αλλά χαλάλι του λέει αντί νά ψοφήσω από τό κρύο ...

αυτό πού πήρε τό εχει στερεώσει πάνω σέ μία βάση 1 μέτρο πάνω από τό πάτωμα καί μιλάμε γιά πολύ ζέστη ...

επειδή δέν μπορώ νά ανεβάσω foto γράψε στό google   parkside PHG 3000 D4

μήπως βολευτείς μέ αυτό καί εσύ...μιλάμε γιά καυτό αέρα - πολύ ζέστη ,καμμία σχέση μέ a/c

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει η kerosun κατι αεροθερμα πετρελαιου που σου κανει το σπιτι φουρνο...Τα μειον ειναι η τιμη(περιπου 300) κ οτι αναμα κ σβησιμο καλυτερα εξω γιατι μυριζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτές εδώ τύπου κηροζίνης τι γνώμη έχετε. Την θέλω για εξοχικό. Υπάρχει τζάκι και κλιματιστικό αλλά δεν αποδίδουν και μάλλον έρχεται κρύο αυτές τις μέρες. Μήπως αερίου είναι καλύτερη;

Θα πάω για μερικές μέρες για κάτι ελιές που έχω.

Οι σόμπες αυτές φαίνονται ότι είναι κλώνος άλλης μάρκας.

 

https://www.leroymerlin.gr/gr/thermansi/sobes/sobes-kirozinis/sompa-kirozinis-tectro-esoterikou-horou-62085380/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...