Προς το περιεχόμενο

Διαφήμιση του OnePlus 5T για την υπεροχή του στην ταχεία φόρτιση


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσυ αν δεις μια διαφημιση που για να ενημερωσει παρεχει πληρως ψευτικα στοιχεια (γιατι επιλεκτικη χρηση και παραποιηση κανουν ολες) δεν θα το σχολιασεις; 

Ετσι μπορεις να βοηθησεις και χρηστες που μελλοντικα θα αναβαθμισουν και τους ενδιαφερει αυτη η παραμετρος.

Εντάξει ψεύτικη είναι... Το όνομα σου τα λέει όλα δυστυχώς. Συνέχισε να ονειρεύεσαι και να λες ότι λένε βλακείες.. Δεν είναι άδικα η καλύτερη μέθοδος φόρτισης που υπάρχει σήμερα το dash charging..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό πιο πολύ κρατάει το xiaomi αυτό από το iPhone ?

 

Αν οχι διπλασιο χρονο τοτε σιγουρα 1,5 φορα. Η Xiaomi είναι κορυφαία πλεον. Εχω περάσει και απο samsung note και απο iphone, δεν νομιζω να φυγω απο την Xiaomi για πολλα χρονια ακομα. Redmi note 4 (3/64)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τα νούμερα στέκουν. Το fast charge της samsung δε λειτουργεί όσο η οθόνη ειναι ενεργή. Το έχουν πει από το note 4/galaxy S6 αυτό. Αν το αφήσεις μόνο του, σε μισή ώρα φτάνει κοντά στο 45%, αλλά με αναμμένη οθόνη μπαίνει σε κατάσταση αργής ή τουλάχιστον μη ταχειας φόρτισης. Το 17-20% που λέει το τεστ, είναι σωστο.

Επεξ/σία από Nikolo1991
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ψεύτικη είναι... Το όνομα σου τα λέει όλα δυστυχώς. Συνέχισε να ονειρεύεσαι και να λες ότι λένε βλακείες.. Δεν είναι άδικα η καλύτερη μέθοδος φόρτισης που υπάρχει σήμερα το dash charging..

 

Εεεε; Α καλα..

 

Δεν μου λες αδυνατεις να επιχειρηματολογησεις ή μου φαινεται; 

 

Ειπα εγω πουθενα οτι το dash charge δεν ειναι η καλυτερη μεθοδος φορτισης παροτι προυποθετει και το αναλογο accessory?

Παμε αλλη μια φορα.. Εγω ειπα οτι το να παρουσιαζεις ΕΝΤΕΛΩΣ ψευτικα στοιχεια με τρομερη αποκλιση απο την πραγματικοτητα για να κανεις το προιον σου να φανει οτι εχει μεγαλο ανταγωνιστικο πλεονεκτημα ειναι αστειοτητα και ξεφευγει ακομη και απο τα αποδεκτα ορια του μαγειρεματος και της επιλεκτικης παρουσιασης των γεγονοτων που συμβαινει σε μια διαφημιση.. 

 

Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο παλληκαρι μου μονο εσυ ξερεις.. Αντε παμε παρακατω.. Τι γινεται ρε..

Παιδια τα νούμερα στέκουν. Το fast charge της samsung δε λειτουργεί όσο η οθόνη ειναι ενεργή. Το έχουν πει από το note galaxy S6 αυτό. Αν το αφήσεις μόνο του, σε μισή ώρα φτάνει κοντά στο 45%, αλλά με αναμμένη οθόνη μπαίνει σε κατάσταση αργής ή τουλάχιστον μη ταχειας φόρτισης. Το 17-20% που λέει το τεστ, είναι σωστο.

 

Δεν εχω δοκιμασει το dash charge για να σου πω τι κανει αν το δουλευεις οσο φορτιζει..

Με την λογικη παντως μια ανοιχτη οθονη και ενα κινητο που ειναι ενεργο δεν μπορει να φορτισει τοσο γρηγορα ουτως ή αλλως οσο θα φορτιζε αν το αφησεις να φορτισει χωρις μονο τις απαραιτητες διεργασιες που τρεχουν στο background και την οθονη στο always on ή κλειστη εντελως..

Αλλα σε καθε περιπτωση δεν δειχνει αυτο η διαφημιση νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το iPhone έχει και βαρύ λειτουργικό τo ios που είναι αποκλειστικά της Apple με 1800-2700 mAh και τρώει και πολύ ενέργεια το σύστημα, ενώ το xiaomi συνθέτει Android και miui όση ενέργεια και αν τρώει το σύστημα έχει μεγαλύτερη μπαταρία δεν είναι καθόλου το ίδιο δικαιολογημένα θα έχει καλύτερη αυτονομία το xiaomi με 4.000+ mAh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχω δοκιμασει το dash charge για να σου πω τι κανει αν το δουλευεις οσο φορτιζει..

Με την λογικη παντως μια ανοιχτη οθονη και ενα κινητο που ειναι ενεργο δεν μπορει να φορτισει τοσο γρηγορα ουτως ή αλλως οσο θα φορτιζε αν το αφησεις να φορτισει χωρις μονο τις απαραιτητες διεργασιες που τρεχουν στο background και την οθονη στο always on ή κλειστη εντελως..

Αλλα σε καθε περιπτωση δεν δειχνει αυτο η διαφημιση νομιζω..

Δεν έχει σχέση η ανοιχτή οθόνη με την κατανάλωση ενέργειας αλλά με την θερμοκρασία του τηλεφώνου και συγκεκριμένα της μπαταρίας.

 

Για να μην ζεσταίνεται πολύ η μπαταρία, πολλοί απενεργοποιούν την γρήγορη φόρτιση κατά την διάρκεια της χρήσης του κινητού (πχ ανοιχτή οθόνη). Σκέψου την περίπτωση να παίζεις παιχνίδι και να φορτίζεις.

 

Η OnePlus, και συγκεκριμένα η Oppo της οποίας είναι η τεχνολογία, λέει ότι θερμικά δεν επιβαρύνει την μπαταρία κατά τη διάρκεια της ταχείας φόρτισης αλλά μόνο τον φορτιστή και για αυτό μπορείς να παίξεις και παιχνίδια και να έχεις ταχεία φόρτιση ταυτόχρονα.

Καθαρά αυτό διαφημίζεται εδώ.

 

Παράγραφος "What benefits?"

http://www.trustedreviews.com/opinion/what-is-dash-charge-oneplus-3-2936209

Επεξ/σία από dterzakis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω σε αυτα που λες και καλα εκανες και παρεθεσες το αρθρο για να καταλαβω που αποσκοπουσαν με ολο αυτο ασχετα αν αλλο καταλαβαινει καποιος απο την διαφημιση αυτη καθεαυτη παρακολουθοντας την. 

 

Προσωπικα οταν φορτιζω εκτος σπιτιου το κανω με power bank με qc γιατι συνηθως αν ξεμεινω θα ειμαι καθοδον, αλλιως δεν πολυβρισκω χρησιμοτητα στο να το εχω πανω στο φορτιστη και να το χρησιμοποιω.. Και οντως ζεσταινεται πολυ ετσι και ειναι συγκριτικο πλεονεκτημα για αυτους που το χρησιμοποιουν. Αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε; Α καλα..

 

Δεν μου λες αδυνατεις να επιχειρηματολογησεις ή μου φαινεται; 

 

Ειπα εγω πουθενα οτι το dash charge δεν ειναι η καλυτερη μεθοδος φορτισης παροτι προυποθετει και το αναλογο accessory?

Παμε αλλη μια φορα.. Εγω ειπα οτι το να παρουσιαζεις ΕΝΤΕΛΩΣ ψευτικα στοιχεια με τρομερη αποκλιση απο την πραγματικοτητα για να κανεις το προιον σου να φανει οτι εχει μεγαλο ανταγωνιστικο πλεονεκτημα ειναι αστειοτητα και ξεφευγει ακομη και απο τα αποδεκτα ορια του μαγειρεματος και της επιλεκτικης παρουσιασης των γεγονοτων που συμβαινει σε μια διαφημιση.. 

 

Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο παλληκαρι μου μονο εσυ ξερεις.. Αντε παμε παρακατω.. Τι γινεται ρε..

 

Δεν εχω δοκιμασει το dash charge για να σου πω τι κανει αν το δουλευεις οσο φορτιζει..

Με την λογικη παντως μια ανοιχτη οθονη και ενα κινητο που ειναι ενεργο δεν μπορει να φορτισει τοσο γρηγορα ουτως ή αλλως οσο θα φορτιζε αν το αφησεις να φορτισει χωρις μονο τις απαραιτητες διεργασιες που τρεχουν στο background και την οθονη στο always on ή κλειστη εντελως..

Αλλα σε καθε περιπτωση δεν δειχνει αυτο η διαφημιση νομιζω..

Θέλουν να σου δείξουν ότι ο χρόνος φόρτισης δεν επηρεάζεται ιδιαίτερα, αν το χρησιμοποιείς ενώ φορτίζει. Αυτό που δεν έχει ο ανταγωνισμίός. Στην παρουσίαση το 5 (σκέτο) έδειχνε ότι όταν φορτιζε και έτρεχε Google Maps ταυτόχρονα, φόρτιζε σχεδον με την ιδια ταχυτητα που φορτιζε ενα galaxy με fast charge, σε αναμονη με σβηστή οθόνη.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PVmaKSDQu_s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το iPhone έχει και βαρύ λειτουργικό τo ios που είναι αποκλειστικά της Apple με 1800-2700 mAh και τρώει και πολύ ενέργεια το σύστημα, ενώ το xiaomi συνθέτει Android και miui όση ενέργεια και αν τρώει το σύστημα έχει μεγαλύτερη μπαταρία δεν είναι καθόλου το ίδιο δικαιολογημένα θα έχει καλύτερη αυτονομία το xiaomi με 4.000+ mAh

Το IOS σίγουρα δεν ειναι βαρυ λειτουργικο, βαρύτερο ειναι το android. Αλλα ναί σίγουρα τα 4000 θα κρατήσουν 1.5+ φορες απο iphone 1800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό πιο πολύ κρατάει το xiaomi αυτό από το iPhone ?

 

Καλύτερη ερώτηση είναι πόσο πάχος και βάρος έχει το 4000mah Xiaomi.

 

Και η κουτσή Μαρία βάζει μεγάλη μπαταρία σημασία έχει βάρος και μέγεθος.

Διαφορετικά παίρνω ένα τούβλο φορτιστή η θήκη και αυτό ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...