Προς το περιεχόμενο

Κάρτα καυσαερίων σε καινούριο αυτοκίνητο?


Jacksonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω περίπου ένα χρόνο που πήρα καινούριο αυτοκίνητο.Χρειαζεται να βγάλω καρτα καυσαερίων ή όταν περάσω ΚΤΕΟ στα 4χρονια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα καινούρια ΙΧ Επιβατικά, Ελαφρά Φορτηγά (Μικτό Βάρος κάτω των 3,5Τ) και Δίκυκλα, ελέγχονται για πρώτη φορά στα τέσσερα (4) έτη από την ημερομηνία έκδοσης της Άδειας Κυκλοφορίας τους, η οποία αναγράφεται πάνω στην άδεια κυκλοφορίας του οχήματος.

 

Πηγή: http://kteothessaloniki.gr/epikoinonia/suxnes-erotiseis/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρώτησα για το κτεο, το ξέρω ότι όλα τα καινούρια περνάνε μετά τα 4.Για την κάρτα καυσαερίων ρωτάω, πρέπει να βγάλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρώτησα για το κτεο, το ξέρω ότι όλα τα καινούρια περνάνε μετά τα 4.Για την κάρτα καυσαερίων ρωτάω, πρέπει να βγάλω?

 

 

Ναι .

 

https://www.kteohellas.gr/category/32/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%B5%CF%83.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρώτησα για το κτεο, το ξέρω ότι όλα τα καινούρια περνάνε μετά τα 4.Για την κάρτα καυσαερίων ρωτάω, πρέπει να βγάλω?

με συγχωρείς φίλε έκανα λάθος ερώτημα αντιγραφή.. με  πρόλαβε ο Γιάννης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο είναι το πρόστιμο σε περίπτωση που δεν έχεις κάρτα καυσαερίων; Το ρωτάω γιατί από τότε που βγήκε καθαρή και το αμάξι ούτε λάδια καίει και είναι φουλ συντηρημένο, δεν έχω βγάλει για πολλά χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο είναι το πρόστιμο σε περίπτωση που δεν έχεις κάρτα καυσαερίων; Το ρωτάω γιατί από τότε που βγήκε καθαρή και το αμάξι ούτε λάδια καίει και είναι φουλ συντηρημένο, δεν έχω βγάλει για πολλά χρόνια.

 

Οσο και να ειναι δεν αξιζει το ρισκο  για 10 ευρω που κοστιζει η καρτα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και να ειναι δεν αξιζει το ρισκο  για 10 ευρω που κοστιζει η καρτα .

Εμένα ποτέ δεν μου την έχουν ζητήσει αλλά πάντα βγάζω, για 5-10€ όντως δεν αξίζει το ρίσκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα προτιμαω να ρισκάρω. Αν μου ζητήσουν κάρτα ενώ γύρω κυκλοφορούν χρεπια που πετάνε ντουμάνια, θα πλακωθούμε στο ξύλο με τους τροχαιους το μόνο σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα προτιμαω να ρισκάρω. Αν μου ζητήσουν κάρτα ενώ γύρω κυκλοφορούν χρεπια που πετάνε ντουμάνια, θα πλακωθούμε στο ξύλο με τους τροχαιους το μόνο σίγουρο.

Δεν αξίζει για 5€ ρε συ! Αν και δε ζητάνε συνήθως, μάλλον συμφωνούν μαζί σου για τα χρέπια και ντρέπονται να τη ζητήσουν από πιο νορμάλ αμάξια! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...