Προς το περιεχόμενο

~-50% σε security cameras & nvr @gearbest ευρωπαϊκή αποθήκη [ΤΕΛΟΣ]


NaGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λένε ότι έχει πολλά κενά ασφαλείας και τέτοια...

 

(Εμένα και οι 3 παραγγελίες μου αφορούν ενσύρματα σετ :) τέλος οι ασύρματες κάμερες και τετοια από κινα γτ παίζουν διάφορα πονηρα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για τα κενά ασφαλείας δεν με πειράζει μιας και με τα κινητά επάνω μας χωράει πολύ συζήτηση. Τουλάχιστον να κάνουν την δουλειά που τις πήρα. Καταγραφή του χώρου και έλεγχο απο μακριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα κενά ασφαλείας δεν με πειράζει μιας και με τα κινητά επάνω μας χωράει πολύ συζήτηση. Τουλάχιστον να κάνουν την δουλειά που τις πήρα. Καταγραφή του χώρου και έλεγχο απο μακριά

Aλλο το κινητό όμως και άλλο η κάμερα που καταγράφει 24/7 το σπίτι σου με τα αγαπημένα σου πρόσωπα ή τον επαγγελματικό σου χώρο ;)

 

Βέβαια ότι θέλει ο καθένας κανει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ZataraFR

 

 

Αυτή που πήρες για 5€ για χαβαλε είναι αντίγραφο της sricam sp012 που κανονικά έχει 22 περίπου ευρώ.

 

 

Αν παίζει όπως η sricam που έχω εγώ,έπρεπε όχι 1 αλλά καμία 10αρια να πάρεις σε αυτή την τιμή. :)

Που ήσουν να μου το πεις εκείνη την ώρα ;  :P 

Μακάρι και θα πάρω την επόμενη φορά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ήσουν να μου το πεις εκείνη την ώρα ; :P

Μακάρι και θα πάρω την επόμενη φορά !

Ήμουν έξω αλλά έχω πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού το τοπικ με τις προσφορές :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας αυτό το νήμα παρατηρώ ότι ένα μεγάλο ποσοστό χρηστών κάνει τις καβάτζες του χωρίς καν να περνάει από το μυαλό του να ενημερώσει την υπόλοιπη κοινότητα, ξεχνώντας ότι έχει ωφεληθεί ουκ ολίγες φορές από αυτή.

 

Βέβαια μπορεί απλά εγώ να είμαι ένας γερο παράξενος και να το βλέπω λάθος...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω οπότε ρωτάω το εξής... Πως μπορεί κάποιος να προστατεύσει την ιδιωτικότητα του (θεωρητικά πάντα) από μια wirless κάμερα; Την βάζει στο δίκτυο του, έστω και στο guest wifi αν υποστηρίζει το router του... Έπειτα; Τι κανόνα θα πρέπει να βάλει στο firewall του router για να έχει το κεφάλι του ήσυχο; Και να μπορεί να δει από εξωτερικό δίκτυο ο ίδιος την κάμερα... Γίνεται ή μια που έχω παραγγείλει να την στείλω αδιάβαστη; Ας καούν 15 ευρώ δεν πειράζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογο οτι εχω πολλα χρονια ip καμερες και εχω διαβάσει παρα πολλα... θα πω απλα οτι δεν υπαρχει καμια προστασία σε καμια περίπτωση  πως  αυτο που βλεπεις εσυ , δεν το βλεπει κανεις αλλος . 

Απλα αν δειχνουν εχωτερικο χωρο μικρο το κακο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την θέλω για να βλέπω την μικρή μου κυρίως στο δωμάτιο της... Ίσως και το σπίτι όταν φεύγουμε για μέρες... Να ακυρώσω μάλλον δηλαδή ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διαβάζοντας αυτό το νήμα παρατηρώ ότι ένα μεγάλο ποσοστό χρηστών κάνει τις καβάτζες του χωρίς καν να περνάει από το μυαλό του να ενημερώσει την υπόλοιπη κοινότητα, ξεχνώντας ότι έχει ωφεληθεί ουκ ολίγες φορές από αυτή.

 

Βέβαια μπορεί απλά εγώ να είμαι ένας γερο παράξενος και να το βλέπω λάθος...

 

Οφτοπικ η παρατηρηση σου, αλλα αν δει κανεις ποσα θεματα εχεις ανοιξει θα μπορουσε να πει οτι απευθυνεσαι και στον εαυτο σου πιθανοτατα. :)

 

Απο εκει και περα κανοντας τον δικηγορο του διαβολου, θα πω για οσους μπορει να εννοεις, βαζοντας εκ των πραγματων και εσενα μεσα σε αυτους αφου δεν ποσταρεις συχνα προσφορες, οτι καποιος μπορει :

 

α) να μην εχει τον χρονο ή την διαθεση να ανοιξει ενα θεμα την "χ" στιγμη

 

β) να μην εχει γενικοτερα τον χρονο να ανοιξει θεμα

 

γ) να μην ξερει πώς να ανοιξει θεμα (ναι, κι ομως υπαρχει και αυτο σε αρκετους, οχι φυσικα σε ολους)

 

δ) μπορει να μην θελει κατι καλο που βρηκε να το μοιραστει με 1000 ατομα απο τα οποια πιθανολογει ή θεωρει σιγουρο οτι τα 700-800 θα το κανουν εμποριο, με αγγελιες κλπ και στο τελος να το χασουν και οι λιγοι που θα αξιζαν μια τετοια ενημερωση

 

...  και για 5-10 πιθανους άλλους λογους στο ιδιο σκεπτικο του "καλου μελους" (ή στο αντιθετο αν ειναι ενας απο τους "700-800"). 

Μαλιστα το 700-800 και το 1000 ειναι αυθαιρετα νουμερα και αφορα μονο τα εγγεγραμμενα μελη και οσα εχουν γραφτει στις ειδοποιησεις, αφου αυτα που εχουν προσβαση στην ενοτητα ειναι δεκαδες χιλιαδες για να μην πω εκατονταδες χιλιαδες.

 

Οπως καταλαβαινεις λοιπον ειναι μια μεγαλη κουβεντα αυτη που πας να ανοιξεις. Μπορουμε να μιλαμε επι ωρες χωρις να βγαλουμε και ακρη μαλιστα. Ειναι λαθος να βλεπεις μονο κατι κακο και σκοπιμοτητα (που σιγουρα υπαρχει και αυτη η πλευρα), υπαρχει και η αλλη πλευρα της σεληνης.  Δεν μπορεις ομως και αυτη ειναι η ουσια ως απαντηση σε αυτο που λες, να υποχρεωσεις τα μελη σε μια κοινοτητα σαν αυτη, δημοσια και ανοικτη σε ολους, να δημοσιευουν θεματα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας αυτό το νήμα παρατηρώ ότι ένα μεγάλο ποσοστό χρηστών κάνει τις καβάτζες του χωρίς καν να περνάει από το μυαλό του να ενημερώσει την υπόλοιπη κοινότητα, ξεχνώντας ότι έχει ωφεληθεί ουκ ολίγες φορές από αυτή.

 

Βέβαια μπορεί απλά εγώ να είμαι ένας γερο παράξενος και να το βλέπω λάθος...

Αν τυχόν αναφέρεσαι σε εμένα να πω ότι το συζητήσαμε εκτενώς σε διπλανό θέμα κ μετά από μια μέρα άνοιξε αυτό. Τώρα γιατί δε το άνοιξα εγώ ή ο Στέλιος ή κάποιος άλλος δεν έχει σημασία, προσωπικά έχω πολύ περιορισμένο χρόνο πλέον κ ίσα ίσα που μπαίνω στο φόρουμ 4-5 φορές την ημέρα από 2’. Υπήρχε ήδη θέμα ότι το GearBest ξεπουλάει και στο φιναλε φιναλε όπως είπε και ο αγαπητός matrixxx πρώτα κοιτάμε τον καθρέφτη και μετά κρίνουμε :)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς ποιο DVR είναι κατάλληλο για την κάμερα FLOUREON 1080P 4.7 - 84.6mm 18X ZOOM;

Υπάρχει κάποιο να μου προτείνετε;

Την χτύπησα και εγώ αυτή αδερφέ και μετά είδα το video με το zoom και έπαθα πλάκα ! Χωρίς να έχω ξαναχρησιμοποιήσει τέτοια κάμερα (PTZ) χρειάζεται οποιοδήποτε καταγραφικό βγάζει έξοδο για κάμερες PTZ π.χ. φαντάζομαι με αυτό που επίσης πήρα θα λειτουργεί και είναι ακόμα καλή τιμή αν δεν έχεις κάτι. 

 

https://www.gearbest.com/surveillance-camera-system/pp_1253493.html 

 

Αντε να δούμε τώρα που θα την τοποθετήσουμε να αξιοποιηθεί κατάλληλα !! Ευχαριστούμε T.S. !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω οπότε ρωτάω το εξής... Πως μπορεί κάποιος να προστατεύσει την ιδιωτικότητα του (θεωρητικά πάντα) από μια wirless κάμερα; Την βάζει στο δίκτυο του, έστω και στο guest wifi αν υποστηρίζει το router του... Έπειτα; Τι κανόνα θα πρέπει να βάλει στο firewall του router για να έχει το κεφάλι του ήσυχο; Και να μπορεί να δει από εξωτερικό δίκτυο ο ίδιος την κάμερα... Γίνεται ή μια που έχω παραγγείλει να την στείλω αδιάβαστη; Ας καούν 15 ευρώ δεν πειράζει...

Κόβεις όλη την κίνηση της κάμερας προς το wan και μπαίνεις από οπουδήποτε με vpn.

Λογο οτι εχω πολλα χρονια ip καμερες και εχω διαβάσει παρα πολλα... θα πω απλα οτι δεν υπαρχει καμια προστασία σε καμια περίπτωση πως αυτο που βλεπεις εσυ , δεν το βλεπει κανεις αλλος .

Απλα αν δειχνουν εχωτερικο χωρο μικρο το κακο .

Διαφωνώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...