Προς το περιεχόμενο

~-50% σε security cameras & nvr @gearbest ευρωπαϊκή αποθήκη [ΤΕΛΟΣ]


NaGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα σήμερα μου έστειλαν ότι ο "shipper", προφανώς εννοεί η courier, παρέλαβε και επέστρεψε τα προϊόντα και τώρα δεν δέχεται να τα παραλάβει πάλι και ότι προσπαθούν να λύσουν το θέμα με αυτή. Δεν μου έστειλαν γιατί δεν παραλαμβάνει. Τους έστειλα απάντηση ότι αφενός θέλω να μάθω το λόγο που δεν γίνεται η παραλαβή και ότι αφετέρου είναι δικό τους θέμα το πρόβλημα με την εταιρεία. Οφείλουν να μου τα στείλουν και να πάνε να βρούνε άλλη courier κι ας πληρώσουν κερατιάτικα. Δεν υπάρχει μόνο μια εταιρία στην Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αγορασα αυτο το συστημα

 

https://www.gearbest.com/surveillance-camera-system/pp_1253489.html

 

μπορει κανεις να μου πει τι δισκο 1tb φοραει για να παραγγειλω άλλο ένα τεμαχιο που θελω ? το μονο που βρηκα είναι ότι είναι 1tb αλλα δεν ξερω ουτε τι τυπος-μαρκα-διαστασεις κτλπ ειναι

 

 

https://www.skroutz.gr/s/6288278/Toshiba-DT01ABA100V-1TB.html

 

https://toshiba.semicon-storage.com/ap-en/product/storage-products/specialty/dt01abaxxxv.html

post-98622-0-55632200-1512848014_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου λένε ότι δεν το δέχεται ο "shipper" γιατί το tracking number is invaliable. Τι στον κόρακα σημαίνει αυτό μόνο η Κινέζα ξέρει. Η γνώσεις τωμ αγγλικών μου είναι ιδιαίτερα καλές αλλά αυτή τη λέξη πρώτη φορά την βλέπω. Ούτε στο Google translate δεν υπάρχει. Κατά τα άλλα μου λέει έδωσε την υπόθεσή μου στον manager να την διευθετήσει και να χαλαρώσω....... feel relaxed λέει. Μας δουλεύει κι η Κινέζα. Τα νεύρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μας δουλεύουν νομίζω.... με έχουν εκνευρίσει αφάνταστα

 

πιθανον δεν εχουν πλεον στοκ και ψαχνουν να δουν τι θα κανουν γ αυτο κανουν μεγαλες καθυστερήσεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Σε ticket που άνοιξα χτες (περιμένω 3 παραγγελίες) μου απάντησαν ότι έχουν ξεμείνει από στοκ και τα περιμένουν σε 15 μέρες (καλή χρονιά δηλαδή...).

Και μου έδωσαν τις γνωστές επιλογές (να περιμένω, να διαλέξω κάτι άλλο και να ακυρώσω.)

Οπότε... περιμένουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου λένε ότι δεν το δέχεται ο "shipper" γιατί το tracking number is invaliable. Τι στον κόρακα σημαίνει αυτό μόνο η Κινέζα ξέρει. Η γνώσεις τωμ αγγλικών μου είναι ιδιαίτερα καλές αλλά αυτή τη λέξη πρώτη φορά την βλέπω. Ούτε στο Google translate δεν υπάρχει. 

είναι στο λεξικό κάτω απο το λήμμα "sintelating"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Μετά από 8 μέρες έστειλα μνμ και μου είπαν πως έχουν στοκ και είναι έτοιμη η παραγγελία μου για αποστολή.

Πέρασαν άλλες 4 μέρες και ξαναέστειλα μνμ και με έχουν αφήσει στην αναμονή!

Αποφάσισα να ακυρώσω την παραγγελία αλλά θυμήθηκα πως έκανα έξτρα παραγγελία 4 κομμάτια από αυτά https://m.gearbest.com/surveillance-camera-system/pp_1253339.html

Τα οποία θα τα έχω αύριο. Μαζί με τα μεταφορικά μου ήρθαν 3,9€ το κομμάτι, τα δίνω όσο τα πήρα.

Αν τα θέλει κάποιος ας μου στείλει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα από το ότι οι κινέζοι κάνουν τον κινέζο στην εξυπηρέτηση, αν ξέμειναν από στοκ και έχουν κάνει παραγγελία προφανώς χρειάζεται χρόνος να φτάσουν τα πράγματα στην Ευρωπαικη αποθήκη από όπου και παραγγείλαμε.. πριν από τα Χριστούγεννα δύσκολο το βλέπω να παραλαμβάνουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

 

Σε περιπτωση wirelless (αυτές πχ https://www.gearbest.com/surveillance-camera-system/pp_1256666.html?wid=107 )

 

πως γίνεται η σύνδεση; Πάει κάθε κάμερα και πρίζα; ή θέλει καλωδίωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Σε περιπτωση wirelless (αυτές πχ https://www.gearbest.com/surveillance-camera-system/pp_1256666.html?wid=107 )

 

πως γίνεται η σύνδεση; Πάει κάθε κάμερα και πρίζα; ή θέλει καλωδίωση;

 

Πριζουλα σε κάθε κάμερα σε αδιάβροχο κουτάκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινή απάντηση

 

.....

We have solved your issue.

I have checked the stock availability and I'm pleased to inform you that the items you have ordered are in stock and are now ready for shipping.

Once your order has been shipped out we will send you a confirmation email.....

 

Που είτε με δουλεύουν και απλά μου λένε περίμενε. Είτε από την αρχή μου έλεγαν παπ...ς ότι δεν το δέχεται η courier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινή απάντηση

 

.....

We have solved your issue.

I have checked the stock availability and I'm pleased to inform you that the items you have ordered are in stock and are now ready for shipping.

Once your order has been shipped out we will send you a confirmation email.....

 

Που είτε με δουλεύουν και απλά μου λένε περίμενε. Είτε από την αρχή μου έλεγαν παπ...ς ότι δεν το δέχεται η courier

Μπορεί να το έκαναν είτε για να κερδίσουν χρόνο,είτε για να ακυρώσεις επειδή θα ξενερωνες

 

Οπότε αφού θα στα στείλουν όλα καλά.λιγο υπομονή δεν αργούν.

 

Ζητά επίμονα να σου δώσουν tracking για να ξέρεις τι γίνεται και αν όντως ισχύουν τα λεγόμενά τους....δεν είναι άξιοι εμπιστοσύνης αυτοί στο gearbest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στελιο δεν υπαρχει τρακιν οταν λενε αυτο. Οταν εχει φυγει κατι, δινουν τρακιν.

 

Σημερινή απάντηση

.....
We have solved your issue.
I have checked the stock availability and I'm pleased to inform you that the items you have ordered are in stock and are now ready for shipping.
Once your order has been shipped out we will send you a confirmation email.....

Που είτε με δουλεύουν και απλά μου λένε περίμενε. Είτε από την αρχή μου έλεγαν παπ...ς ότι δεν το δέχεται η courier

 

Αυτο το στελνουν συνεχως σε οποιονδηποτε πελατη στειλει τικετ απο ο,τι εχω καταλαβει. Περνανε μερες (πολλες) απο αυτην την απαντηση και δεν γινεται τιποτα ομως. Οποτε μην βασιζεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...