Προς το περιεχόμενο

~-50% σε security cameras & nvr @gearbest ευρωπαϊκή αποθήκη [ΤΕΛΟΣ]


NaGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα το δοκιμασω το ΣΚ γιατι δεν εχω ανταπτορα UK to EU.

 

Σχετικα με την πορεια που ακολουθησε το αντικειμενο.

Μου κανει εντυπωση που απο την Βουδαπεστη, πηγε Ισπανια, μετα Ιταλια, και μετα Ελλαδα. Και γι΄ αυτο το λογο εκανε και 2 εβδομαδες σχεδον

 

@stelios18120

 

Να σε ρωτησω, ποσα τροφοδοτικα ειχε μεσα το κουτι? Εμενα ειχε 2 (12V 2A) και ενα διακλαδωτη για τις 4 καμερες. Δηλαδη με το 1 τροφοδοτικο θα περνουν ρευμα 4 καμερες μαζι? Αντεχει?

post-42276-0-38013700-1513277055_thumb.jpg

post-42276-0-94345300-1513277065_thumb.jpg

post-42276-0-92721900-1513277073_thumb.jpg

post-42276-0-35836700-1513277082_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα παιδιά email δεν μου ήρθε αλλά μου ήρθε μήνυμα από DHL ότι 27/12 θα το έχω στα χέρια μου! Ανέλπιστο πραγματικά, μετά από τόσα ticket! Ελπίζω μόνο να έρθουν όλα γιατί από τι είδα στο tracking είναι ένα τεμάχιο όπως γράφει! Για να δούμε! Παρεμπιπτόντως η παραγγελία είχε γίνει 27/11.ενα σετ καταγραφικό με κάμερες 3000 μια ip κάμερα και άλλη μια κάμερα ίδια με του σετ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω το ΣΚ γιατι δεν εχω ανταπτορα UK to EU.

 

Σχετικα με την πορεια που ακολουθησε το αντικειμενο.

Μου κανει εντυπωση που απο την Βουδαπεστη, πηγε Ισπανια, μετα Ιταλια, και μετα Ελλαδα. Και γι΄ αυτο το λογο εκανε και 2 εβδομαδες σχεδον

 

@stelios18120

 

Να σε ρωτησω, ποσα τροφοδοτικα ειχε μεσα το κουτι? Εμενα ειχε 2 (12V 2A) και ενα διακλαδωτη για τις 4 καμερες. Δηλαδη με το 1 τροφοδοτικο θα περνουν ρευμα 4 καμερες μαζι? Αντεχει?

 

Η κάθε κάμερα θέλει τουλάχιστον 1Α. Αλλιώς το βράδυ που θα ανάψουν τα LED μπορεί να αρχίσει να κάνει restart. Αυτό γίνεται ακόμα πιο έντονο όταν έχει κρύο και είναι μακριά τα καλώδια (10+ μέτρα). Πήγαινε σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών και πάρε ένα διακλαδωτή ακόμα και βάλε από δύο σε κάθε τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω και μεγαλη στεναχωρια στην απαντηση τους παντως

 

σαν να περιμεναν κατι τετοιο να στειλεις..

Την ίδια απάντηση πήρα και εγώ, βέβαια αφού πέρασαν πάνω από 2 μέρες δεν είδα κάποια επιστροφή στο λογαριασμό μου. Τους ξαναέστειλα μήνυμα και τους ρώτησα, μήπως πρέπει να ανοίξω διαφωνία στο PayPal; και σε λίγες ώρες μου ήρθε μήνυμα από PayPal πως έγινε refund.

 

Να'ναι καλά το PayPal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαύμα παιδιά μου έστειλαν κ τη δεύτερη παραγγελία με τα χωριά καταγραφικά κ κάμερες (για την ακρίβεια πήρα tracking information και mail αποστολης )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα δεν ήθελα ακυρώθηκε και η δεύτερη παραγγελία.

 

 

First I would like to extend my apologies for any inconvenience we may have caused so far.

Gearbest items have varying processing times based on their warehouse location and stock availability. Please note that each item has its warehouse option and dispatch time displayed clearly on the web page.

The item is hot sale and there have been significant supply issues with the manufacturer.

We had originally submitted a large order to them, however, despite repeated assurances, they only provided an incomplete batch which is far below the replenishment level to meet consumer demand.

We are as disappointed as you and feel let down by the manufacturer. We wish to apologize unreservedly for this situation.


We have to cancel your order.


We wish to apologise for any inconvenience.



To show our appreciation and apology, we are willing to send you 500 points.


Could you please kindly let us know if we can go ahead with the points?


Best Regards
Hella
Gearbest Customer Service
http://www.gearbest.com/

 

Μ'αρέσει που με ρωτάνε αν θα δεχτώ τους πόντους λες και έχω επιλογές :mad:

Επεξ/σία από Professor Xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα σύνδεσα το πακέτο του καταγραφικού με το σκληρό δίσκο και τις κάμερες. Απίστευτη εικόνα, software και στα ελληνικά με πολλές παραμετροποιήσεις. Ο τύπος που μου τοποθέτησε τις κάμερες μου έλεγε ότι πέταξα τα λεφτά μου και δε θα βλέπω τίποτα. Όταν τελείωσε μου λέει το σύστημα αξίζει δέκα φορές τα λεφτά του, έπαθε πλάκα. Με ρωτούσε που είναι το μαγαζί που τα πουλάει. Εάν δεν έχετε προεγκατασταση καλωδίωσης στο χώρο, το συνδέετε και μόνοι σας σε μισή ώρα. Αυτόματη σύνδεση στο Internet και με την εφαρμογή xmeye(πολύ καλή) βλέπετε τις κάμερες από το κινητό σας. Επισυνάπτω φωτογραφίες των καμερών με νυχτερινή λήψη (πριν από λίγο). Οι φωτογραφίες είναι από την εφαρμογή σε ταμπλετ. Η πραγματική εικόνα είναι καλύτερη. Το μόνο αρνητικό που διαπίστωσα είναι ότι τη νύχτα οι κάμερες θέλουν μια πηγή φωτός για να δείχνουν όπως στις φωτογραφίες Την ημέρα ή εικόνα είναι λες και βλέπεις HD. Θα ανεβάσω φωτογραφίες αύριο το πρωί.

post-193337-0-76739100-1513447070_thumb.jpg

post-193337-0-32618400-1513447117_thumb.jpg

post-193337-0-81198700-1513447131_thumb.jpg

post-193337-0-96165800-1513447161_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μαστορες παντα ετσι γκρινιάζουν αν δεν αγοράσεις απο αυτούς ή αυτα που ξέρουν και περνάνε συνήθως.

 

Για την εφαρμογή xmeye κρατα μικρο καλαθι, προσωπικά την θεωρω απαράδεκτη αλλα συμβιβάζομαι καθως δε βρισκω εναλλακτική...

 

Για τους χώρους-αποστάσεις που εχεις το υπερυθρο των καμερών ειναι λογικό να μη σε καλύπτει σε απόλυτο σκοτάδι, αν ηταν ενα μπαλκόνι 6-7 μετρα οκ το φωτιζει αλλα ολο αυτό οχι.

 

Αναμένουμε και άλλες παραλαβές-εντυπωσεις, λογικά και εγω τη Δευτερα παραλαμβάνω το πρώτο πακέτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις οδηγίες αναφέρει πως υποστηρίζει αποστολή email σε διάφορες περιπτώσεις ενεργοποίησης του συναγερμού, όπως ανίχνευση κίνησης, διακοπή λειτουργίας κάμερας κτλ

Πρωινές λήψεις

 

Ερώτηση καπως ασχετη, αλλα με την ευκαιρια των εικονων σου.

Αν εχεις τις καμερες να κοιταζουν στο δρομο, πεζοδρομιο, την εισοδο του γειτονα κλπ, δηλαδη ληψη εκτος του σπιτιου σου, δε χρειαζεται αδεια; Δεν μπορει να σου κανει καταγγελια ο απεναντι γειτονας που καταγραφεις πχ την εισοδο του;

Ενημερωτικα ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση καπως ασχετη, αλλα με την ευκαιρια των εικονων σου.

Αν εχεις τις καμερες να κοιταζουν στο δρομο, πεζοδρομιο, την εισοδο του γειτονα κλπ, δηλαδη ληψη εκτος του σπιτιου σου, δε χρειαζεται αδεια; Δεν μπορει να σου κανει καταγγελια ο απεναντι γειτονας που καταγραφεις πχ την εισοδο του;

Ενημερωτικα ρωταω.

ΦΥΣΙΚΑ και χρειαζεται. Η τρεχουσα εγκατασταση που δειχνει ο φιλος σακης ειναι μεσα στα όρια της παρανομίας καθως βλέπει καθαρά το απέναντι σπίτι και κομματι του δημόσιου δρόμου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΥΣΙΚΑ και χρειαζεται. Η τρεχουσα εγκατασταση που δειχνει ο φιλος σακης ειναι μεσα στα όρια της παρανομίας καθως βλέπει καθαρά το απέναντι σπίτι και κομματι του δημόσιου δρόμου...

Ακριβώς αυτο ήθελα να πω και εγώ εχθές αλλά δεν ήθελα να θεωρηθεί offtopic και ότι είμαι κακος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...