Προς το περιεχόμενο

Ταμειακή μηχανη DPS-710 PLUS


kseniastos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βοήθεια,

 

αν υπάρχει κάποιος που να γνωριζει απο εισαγωγη στοιχειων σε ταμειακες μηχανες ας επικοινωνήσει παρακαλω. Εδωσα τα λεφτα προκαταβολικά σε μια εταιρία που μου κανει σερβις κτλ και τωρα θελει αλλα τοσα για να ερθει να κανει αλλαγη επωνυμίας που ειναι δουλεια 2 λεπτων. (40€ τουλ.) 

Το manual δεν το εχω βρει πουθενα στο internet.

Οποιος ξερει κατι παρακαλω ας βοηθησει.

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓστην τελικη προτιμαω να το δωσω σε εναν απο το forum παρα σε αυτον τον αλήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι τεχνικός ταμειακών θα σου πω ότι κατά μεγάλη πιθανότητα έχει βάλει κωδικό δικό του για τον προγραμματισμό ώστε να μην μπορείς να βάλεις χέρι εσύ ή κάποιος άλλος και να τον έχεις ανάγκη. Επίσης, αν τα καταφέρεις μόνος σου να αλλάξεις την επωνυμία θα πρέπει οπωσδήποτε να το γράψεις και στο βιβλίο επισκευής και συντήρησης.

 

Την συγκεκριμένη δε την γνωρίζω αλλά σίγουρα θα πρέπει για παράδειγμα να έχεις βγάλει Ζ πριν κάνεις την διαδικασία, να μην έχεις δηλαδή ποσά μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιβλίο οδηγιών τα λέει όλα μέσα. Πρέπει να στο έχει δώσει μαζί με την ταμειακή όταν την αγόρασες. 

 

Για τις dps είναι 802+μερικό σύνολο και μετά στον κωδικό 15290+μερικό σύνολο.

 

Πρέπει να έχεις βγάλει Ζ (μπορεί και κάποιους άλλους μηδενισμούς που θα στους αναφέρει η μηχανή), να γράψεις την αλλαγή επωνυμίας στο βιβλίο και να ενημερωθεί και ο λογιστής. Α κ το ΑΦΜ δεν πρέπει να αλλάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...