Προς το περιεχόμενο

chuwi hi10 pro laptop/tablet windows 10/android 5.1 Z8350/4GB/64GB/FHD 229€ Κωτσόβολος


zio10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή με ενδιαφέρει το plus θέλω να ρωτήσω αν με Priority γλυτώνει σίγουρα το τελωνείο.

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως το γλυτώνεις! Παρήγγειλα ένα, θα δείξει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Android, windows η μπαταρία είναι μια και φυσικά δεν σου έχει δημιουργηθεί θέμα.Αλλα η χωρητικότητα της μπαταρίας έχει πέσει σε μεγάλο ποσοστό. Η συγκεκριμένη που φοράει δεν διαφέρει από την μπαταρία ενός κινητού

Και ενα κατατοπιστικό άρθρο για την φόρτιση https://www.pcsteps.gr/114661-διάρκεια-μπαταρίας-laptop-κινητό-tablet/

Οχι μεγαλυτερο απο το φορτιζε ξεφορτιζε. 

Ασχολουμαι με μπαταριες χρονια. 

Δεν αξιζει καν ο κοπος δηλαδη να κανει αυτο που λες.. γιατι σιγουρα δεν θα το κανει σωστα και σιγουρα δεν θα το κανει καθε φορα.

Στα νεα λαπτοπ πχ η μπαταρια παραμενει στο 95%. Και οταν λεμε 100% διαφερει απο συσκευη σε συσκευη στα ποσα volt & mini volt θα φτασει η μπαταρια.

Καλυτερα λοιπον σε float charge παρα σε φορτιζε, ξεφορτιζε. 

Στο chuwi η μπαταρια μπορει να ειναι μια αλλα οπως ειπα και πριν αλλη φορτιση κανει σε windows και αλλη σε android. Oταν το παρεις θα καταλαβεις τι εννοω. 

5 ωρες εβγαζε τοτε, 5 ωρες βγαζει ακομα.

 

 

Και απο το αρθρο που εβαλες.

 

Το λογισμικό των συσκευών σε συνδυασμό με τους σύγχρονους φορτιστές, φροντίζει μόλις η μπαταρία της συσκευής μας φορτίσει πλήρως να διακόψει τη φόρτιση της και επιλέγει ως αποκλειστική πηγή ενέργειας το ρεύμα του φορτιστή.

 

Έτσι η μπαταρίας μας δεν υπερθερμαίνεται, δεν σπαταλάει άδικα κύκλους φόρτισης και είναι γεμάτη για να την χρησιμοποιήσουμε το επόμενο πρωί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως το γλυτώνεις! Παρήγγειλα ένα, θα δείξει!

το πήρα κι εγώ. Ξέρεις πόσο κάνει να έρθει; ισχύουν οι ημέρες που λένε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με ενδιαφέρει το plus θέλω να ρωτήσω αν με Priority γλυτώνει σίγουρα το τελωνείο.

1000% γλυτωνεις

 

Προχωρά άφοβα

 

Απλά λίγο θα καθυστερήσει λογο γιορτών κτλπ.

το πήρα κι εγώ. Ξέρεις πόσο κάνει να έρθει; ισχύουν οι ημέρες που λένε;

Λόγω γιορτών έχει φόρτο εργασίας και έτσι ίσως κάνει μερικές μέρες παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μεγαλυτερο απο το φορτιζε ξεφορτιζε. 

Ασχολουμαι με μπαταριες χρονια. 

Δεν αξιζει καν ο κοπος δηλαδη να κανει αυτο που λες.. γιατι σιγουρα δεν θα το κανει σωστα και σιγουρα δεν θα το κανει καθε φορα.

Στα νεα λαπτοπ πχ η μπαταρια παραμενει στο 95%. Και οταν λεμε 100% διαφερει απο συσκευη σε συσκευη στα ποσα volt & mini volt θα φτασει η μπαταρια.

Καλυτερα λοιπον σε float charge παρα σε φορτιζε, ξεφορτιζε. 

Στο chuwi η μπαταρια μπορει να ειναι μια αλλα οπως ειπα και πριν αλλη φορτιση κανει σε windows και αλλη σε android. Oταν το παρεις θα καταλαβεις τι εννοω. 

5 ωρες εβγαζε τοτε, 5 ωρες βγαζει ακομα.

 

 

Και απο το αρθρο που εβαλες.

 

Το λογισμικό των συσκευών σε συνδυασμό με τους σύγχρονους φορτιστές, φροντίζει μόλις η μπαταρία της συσκευής μας φορτίσει πλήρως να διακόψει τη φόρτιση της και επιλέγει ως αποκλειστική πηγή ενέργειας το ρεύμα του φορτιστή.

 

Έτσι η μπαταρίας μας δεν υπερθερμαίνεται, δεν σπαταλάει άδικα κύκλους φόρτισης και είναι γεμάτη για να την χρησιμοποιήσουμε το επόμενο πρωί.

εσυ μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι το chuwi δεν ειναι laptop ειναι ταμπλετ που παιρνει πληκτρολογιο ,αλλη συμπεριφορα υπαρχει στο laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι το chuwi δεν ειναι laptop ειναι ταμπλετ που παιρνει πληκτρολογιο ,αλλη συμπεριφορα υπαρχει στο laptop.

Εχει οτι εχει και το κινητο σου. Αυτα που σου εκανα παραθεση ειναι για κινητο/tablet.

Ξανα διαβασε τα πιο προσεκτικα.

Στο firmware των windows λειτουργει διαφορετικα. Το εγγραψα και πιο πανω το πως. Ξανα διαβασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μου ήρθε το ταμπλετ, όμως είχα παραγγείλει και αυτό το καλώδιο μίνι hdmi https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/kalwdia/146174-sonorous-hdmi---mini-hdmi-1,5-m και διαπιστώνω ότι είναι πολύ μεγάλο για τη θύρα... Υπάρχουν διάφορα μεγέθη για mini hdmi? Ας με διαφωτίσει κάποιος ώστε να το επιστρέψω και να διαλέξω το σωστό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεσαι micro hdmi και όχι mini hdmi για το συγκεκριμένο. Βλέπω ο κωτσόβολος έχει λανθασμένα σαν mini hdmi στα specs!

 

 

Καλησπέρα, μου ήρθε το ταμπλετ, όμως είχα παραγγείλει και αυτό το καλώδιο μίνι hdmi https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/kalwdia/146174-sonorous-hdmi---mini-hdmi-1,5-m και διαπιστώνω ότι είναι πολύ μεγάλο για τη θύρα... Υπάρχουν διάφορα μεγέθη για mini hdmi? Ας με διαφωτίσει κάποιος ώστε να το επιστρέψω και να διαλέξω το σωστό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη την παλεύει για να βλέπει η γυναίκα κάνα νομαντς από web tv, και εγώ στην ανάγκη λίγο νετφλιξ;

ανετα! αν και λιγο μικρο το 10αρι! θες 12!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...