Προς το περιεχόμενο

[Δωρεάν] F-Secure SAFE 1 year / 5 devices


Romanzo Criminale

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως σου το εμφανιζει με αμερικανικη ημερομηνια δλδ πρωτα τον μηνα και μετα την ημερα??

 

Εμενα λεει 2/1/2018, trial version, 3 συσκευες.

Δοκιμασα και με αλλο διαφορετικο μεηλ εγγραφη, τα ιδια και εκει μονο trial version

το κατάλαβα έκανα πατάτα πάτησα το πρώτο link έπρεπε το δεύτερο ξανά γράφτηκα και είναι ok 12 μήνες eyx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άλλαξα λίγο την περιγραφή για να μην μπερδεύεται ο κόσμος και πρόσθεσα και συγκριτικά τεστ από 3 διαφορετικά αξιόπιστα σάιτ ώστε να κάνει την επιλογή πιο εύκολη.

 

Εγώ το έχω δουλέψει πολύ παλιά το fsecure και ήμουν ευχαριστημένος. Ήταν οι εποχές του 2003-2008 που σάρωνε μαζί με το nod32.

Έκτοτε δούλευα kaspersky (το καλύτερο κατά τη γνώμη μου και έχει βγάλει και free). Το πιο τρύπιο είναι το bitdefender. Ιστορικά έχει τα περισσότερα κενά ασφαλείας.

Οι free λύσεις τύπου AVG(μακριά διότι καταγράφει συμπεριφορά χρήσης του υ/η και πουλάει τα δεδομένα σε τρίτους, βλέπε σχετική ανακοίνωση της εταιρίας), AVAST (έχει γίνει σπασ***κο με τόσα εξτρα που προσθέσανε, είναι καλές, αλλά τη χαζομάρα του χρήστη δε θα την νικήσει ποτέ.

 

Προσωπικά αν έβαζα AV (τώρα δεν έχω γιατί είμαι σε macos) θα κοιτούσα detection rate/false-positive rate ως κριτήρια. Το performance μόνο αν ήμουν σε λάπτοπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα τελικά μετά την ενεργοποίηση μου γράφει :

Your subscription is valid until 12/03/2018

Days left 363

άρα η ημερομηνία είναι με το Αμερικάνικο σύστημα ,  ευχαριστώ ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά επειδή είναι promo. Βάλε και εσυ uk εκεί που λέει για χώρα.

Και για φίλο που το δοκίμασα δίνει το μήνυμα

 

Error

Registration is not available from your country.  και δεν μπόρεσε να συνεχίσει. 
Αφού μετά έκανε κανονικό log in του είπε 3 συσκευές για 29 ημέρες. 
 
 
ΜΕ την αλλαγή από uk σε GREECE εγιναν 5 οι άδειες αλλά για 29 ακόμη ημέρες. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Αν και θέλει vpn με αγγλική ip για να δώσει τον χρόνο.... Εγώ την πάτησα και στο κανονικό e-mail μπήκα με ελληνική και πήρα 1 μήνα. Αν και δεν το βλέπω να το χρησιμοποιώ καλή προσφορά....

 

P.S Το Bitdefender εδώ το βρίζουν όσοι το έχουν χρησιμοποιήσει αλλά σε τεστ και ταχύτητα βγαίνει πάντα πρώτο. Δεν ξέρω τι παίζει. Εγώ πάλι από το nod-eset δεν ξεκολλάω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Αν και θέλει vpn με αγγλική ip για να δώσει τον χρόνο.... Εγώ την πάτησα και στο κανονικό e-mail μπήκα με ελληνική και πήρα 1 μήνα. Αν και δεν το βλέπω να το χρησιμοποιώ καλή προσφορά....

 

P.S Το Bitdefender εδώ το βρίζουν όσοι το έχουν χρησιμοποιήσει αλλά σε τεστ και ταχύτητα βγαίνει πάντα πρώτο. Δεν ξέρω τι παίζει. Εγώ πάλι από το nod-eset δεν ξεκολλάω....

Εχθές πάντως το έδινε για έναν χρόνο και με ελληνική ip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με ενδιέφερε σαν πακέτο έκανα διάφορες κινησεις, αντιμετώπισα διαφορα προβλήματα και δίνω feedback για οσους θέλουν τις άδειες. 

 

1. Καταρχήν ΜΗ δοκιμάσετε χωρίς αγγλική ip (*) γιατί θα λάβετε μήνυμα 

Registration is not available from your country.

δηλαδη ΔΕ θα σας δώσει τις 365 ημέρες. Θα καταχωρήσει βεβαια το email σας (**) και θα σας δώσει άεια 29 ημερών (δωρο-άδωρο)

 

2.Αν χρησιμοποιήσετε αγγλική ip (*) θα δεχτει την εγγραφή και θα σας ανακατευθύνει στο online control panel του fsecure οπου εκει θα ειστε ήδη login και θα λεει οτι εχετε 5 άδειες για 384 ημέρες. Παράλληλα ανοίξτε νεο tab και μπείτε στο email σας. Εκει θα βρειτε email με link επιβεβαιωσης του email σας. ΚΑΝΤΕ το. Πλέον εχει ολοκληρωθεί η διαδικασία, εχετε την άδεια (***) και μπορειτε να μπειτε στο panel με οποια ip σας βολευει (ακομα και ελληνική). 

 

(*) Αρχικά δοκίμασα με λογαριασμό vpn (εχω λογαριασμο σε εταιρεία) με αγγλικό server. Εφαγα πόρτα "Registration is not available from your country". Αυτό σημαίνει οτι πολλοί αλλοι με ίδια εταιρεία vpn (εχω windscribe) εκαναν τον ιδιο και εγινε ban ο server. Με δυο λογια δοκιμάστε με vpn αλλά ΜΗΝ ειστε σιγουροι για το αποτελεσμα. Μετά άρχισα να ψάχνω για free anonymous proxy και άλλαξα αρκετους μεχρι να βρω κάποιον να λειτουργεί και με httpS (αυτό ειναι αναγκαίο γιατί το offer τρέχει πάνω σε httpS). Πλέον με αγγλική ip εγιναν αυτα που εγραψα στο 2. 

 

(**) Για κάθε προσπάθεια εγγραφής, το email που δινετε "καίγεται" δηλαδη δεν μπορειτε να το χρησιμοποιήσετε ξανα. Οσο λοιπον δεν εχετε αγγλική λειτουργική ip (δειτε στο *) θα καιτε emails. Το θετικό που βρήκα ειναι οτι το συστημα δεχεται disposable emails. Τη δική μου επιτυχημένη εγγραφή την έκανα με disposable email, γιατί ήδη ειχα κάψει δυο email μου. 

 

(***) Η άδεια που εχετε ειναι στον server, δηλαδη δεν σας δίνει/στέλνει στο χέρι vouchers. Για να κάνετε κάποια εγκατάσταση, κάνετε login στο  https://my.f-secure.com και εκει επιλεγετε οτι θελετε να κανετε εγκατασταση. Το συστημα σας ζητα το email που θα στειλει link με το προγραμμα. Στο email που στελνει ρωτά για πλατφόρμα (προσφέρει windows, mac, android, iphone/ipad και windows phone) εγκατάτασης και κατά τη διαρκεια της εγκατάστασης θα πρεπει να γινει login στο account μεσα απο το προγραμμα. Το τελευταίο ΔΕΝ το έκανα (δεν εκανα δοκιμαστική εγκατάσταση) αλλά το διάβασα στις οδηγίες του email. Αν κάποιος φτάσει εως εδω και κάνει εγκατάσταση ας δώσει feedback για το τι εγινε. 

 

Παρόλο φανατικός του kaspersky (ειχα αγορασει το πακέτο με κάπου 8 ευρω) ειδα στο av comparatives (πολύ καλή πηγή) οτι το fsecure πάει πάρα πολύ καλα και σαν επιδόσεις και σαν "ελαφρότητα".    

 

Αυτα απο εμένα.

 

@Romanzo Criminale

Thanks

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...