Προς το περιεχόμενο

Xbox One X Review


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο πολλα κολλήματα θα εχεις στο pc σου παρα σε xbox x και προ δεν ειναι μονο τα fps frezarismata hhd loading σε διαφορες στιγμες και φυσικά το μη βελτιστοποιημενο software λογο πολλών παρτς στα pc αρα μην χαίρεσαι και 60σταθερο να εχεις σε 4κ που δεν εχεις υπαρχουν και αλλα προβλήματα στο pc που στις κονσολες δεν υπάρχουν

 

Μ' αρέσει που σου πατάνε και λαικ στις ανακρίβειες που γράφεις. Ποια freezaρίσματα και ποιο loading, γελάνε και οι πέτρες. Για 500 ευρώ καλό είναι το μηχανάκι αλλά χαλαρώστε, το καλό PC το βλέπετε με κιάλια :D

 

7GCzk19.png

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρέσει που σου πατάνε και λαικ στις ανακρίβειες που γράφεις. Ποια freezaρίσματα και ποιο loading, γελάνε και οι πέτρες. Για 500 ευρώ καλό είναι το μηχανάκι αλλά χαλαρώστε, το καλό PC το βλέπετε με κιάλια :D

 

Εγώ βασικά το βλέπω στο γραφείο μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έχει freezaρίσματα σε σχέση με το One X, ε ;

 

Εγώ έχω raid stripe 2xSSD 256, 512gb σύνολο με 1gb/s read, write και 16 gb ram. Όπως καταλαβαίνεις δεν προλαβαίνω να δω το σήμα των windows, όχι freezarisma...

 

Θα σου όμως πως αν έχεις pc με hdd όπως το xbox, θα έχεις freezarismata.

Το xbox έχει τόσο optimization στο background data read, που ενώ έχει hdd, σχεδόν ποτέ δεν θα δεις freezarisma...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ αρχίσαμε να τα ακούμε όλα εδω .. ναι τα δυνατά PC σίγουρα θα μπορούν να τρέχουν καλύτερα σε full ρυθμίσεις παιχνίδια και εγώ έχω ενα δυνατό PC και παίζω εκεί,όμως απο κει και πέρα μην λέμε οτι θέλουμε για να υποστηρίζουμε κάτι που "έχουμε" η να μειώνουμε κάτι που δεν έχουμε επειδή δεν μας αρέσει για τους Χ,Υ λόγους φανμποισμού.

Κάποιοι είπαν πως θα μπορούν να παίζουν με μία 1060 στο PC τα παιχνίδια σε 4Κ ανάλυση και μάλιστα για PC στα 500 ευρώ..πράγμα εντελώς αστείο εκτός αν μιλάνε οτι μπορεί να γίνεται αυτό σε σε κάποια άλλη χώρα.. εδω η 1070 που έχω δοκιμάσει αρκετά αλλά και ανάλογα η RX 580 8gb Sapphire Nitro+ που εχω και αυτήν και είναι αρκετά δυνατότερες απο την 1060 και διάφορα θέματα στα 4Κ ιδαίτερα σε απαιτητικά παιχνίδια,όταν ανεβάζεις λίγο τα setting και πάς να παίξεις σε πάνω απο 30frames...

Και λέμε πως θα σηκώσει έστω σε normal setting αναλύσεις 4Κ η 1060 ??? :whistle:

Στο Χbox X υπάρχει όντος optimization στο hardware και σε λειτουργίες software για τα παιχνίδια,πάντα οι κονσόλες το είχαν αυτό.

Αν και είναι ακόμα νωρίς για εκμεταλεύση 100% αυτών των δυνατοτήτων,αφού πρόσφατα βγήκε,δείχνει σε ορισμένα παιχνίδια που το εκμεταλεύονται, όπως Forza πως μπορεί να βγάλει 4Κ native και 60 fps,ενω σε άλλα που παίζουν στα 30 έχει και High textures καθώς και διάφορα εφφέ σκιές κλπ αρκετά ανεβασμένα καθώς και HDR

Mην τρελαθούμε οτι μπορείς με 1060 να τα δείς αυτά η οτι δεν θα θέλεις γύρω στα 750 κατοστάρικα για να τα κάνεις αυτά στο PC.

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω raid stripe 2xSSD 256, 512gb σύνολο με 1gb/s read, write και 16 gb ram. Όπως καταλαβαίνεις δεν προλαβαίνω να δω το σήμα των windows, όχι freezarisma...

 

Θα σου όμως πως αν έχεις pc με hdd όπως το xbox, θα έχεις freezarismata.

Το xbox έχει τόσο optimization στο background data read, που ενώ έχει hdd, σχεδόν ποτέ δεν θα δεις freezarisma...

 

Ναι άμα έχεις 5400RPM δίσκο μπορεί και να έχεις stuttering, πες μου ποιος ο λόγος να έχεις τόσο αργό δίσκο στο PC ;

Οκ αρχίσαμε να τα ακούμε όλα εδω .. ναι τα δυνατά PC σίγουρα θα μπορούν να τρέχουν καλύτερα σε full ρυθμίσεις παιχνίδια και εγώ έχω ενα δυνατό PC και παίζω εκεί,όμως απο κει και πέρα μην λέμε οτι θέλουμε για να υποστηρίζουμε κάτι που "έχουμε" η να μειώνουμε κάτι που δεν έχουμε επειδή δεν μας αρέσει για τους Χ,Υ λόγους φανμποισμού.

Κάποιοι είπαν πως θα μπορούν να παίζουν με μία 1060 στο PC τα παιχνίδια σε 4Κ ανάλυση και μάλιστα για PC στα 500 ευρώ..πράγμα εντελώς αστείο εκτός αν μιλάνε οτι μπορεί να γίνεται αυτό σε σε κάποια άλλη χώρα.. εδω η 1070 που έχω δοκιμάσει αρκετά αλλά και ανάλογα η RX 580 8gb Sapphire Nitro+ που εχω και αυτήν και είναι αρκετά δυνατότερες απο την 1060 και διάφορα θέματα στα 4Κ ιδαίτερα σε απαιτητικά παιχνίδια,όταν ανεβάζεις λίγο τα setting και πάς να παίξεις σε πάνω απο 30frames...

Και λέμε πως θα σηκώσει έστω σε normal setting αναλύσεις 4Κ η 1060 ??? :whistle:

Στο Χbox X υπάρχει όντος optimization στο hardware και σε λειτουργίες software για τα παιχνίδια,πάντα οι κονσόλες το είχαν αυτό.

Αν και είναι ακόμα νωρίς για εκμεταλεύση 100% αυτών των δυνατοτήτων,αφού πρόσφατα βγήκε,δείχνει σε ορισμένα παιχνίδια που το εκμεταλεύονται, όπως Forza πως μπορεί να βγάλει 4Κ native και 60 fps,ενω σε άλλα που παίζουν στα 30 έχει και High textures καθώς και διάφορα εφφέ σκιές κλπ αρκετά ανεβασμένα καθώς και HDR

Mην τρελαθούμε οτι μπορείς με 1060 να τα δείς αυτά η οτι δεν θα θέλεις γύρω στα 750 κατοστάρικα για να τα κάνεις αυτά στο PC.

 

Προφανώς δεν μπήκες στον κόπο να δεις αυτό το βίντεο, όπου η 1060 τρέχει αξιοπρεπώς αρκετούς τίτλους σε native 4K με Medium settings. Εκτός και αν έχετε αυταπάτες μερικοί και νομίζετε ότι το One X τρέχει σε Very High settings όπου θες GTX1070/Vega 56 για να έχεις 30FPS στο PC(Native 4K). Η κονσόλα δεν είναι για native 4K, για κάνα Forza Motorsport που είναι ελαφρύ ναι, όταν θα βγει το Forza Horizon 4 δεν θα κρατάει ούτε 25άρια σε native 4K. Κατά τα άλλα επειδή ειπώθηκε το 4Κ/30 για το Destiny 2, περιμένω βίντεο του DF με τα frame-drops στα 20-22FPS. Τα 30άρια είναι μόνο για campaign, MP με 30FPS δεν παίζεις που είναι και το κύριο content του Destiny 2.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι άμα έχεις 5400RPM δίσκο μπορεί και να έχεις stuttering, πες μου ποιος ο λόγος να έχεις τόσο αργό δίσκο στο PC ;

 

Και 7200 να έχεις, σημασία έχει το seeking, που στο σκληρούς είναι αμείλικτο. Αν δεν υπάρχει σωστό backgroung reading optimization, το seek time μπορεί να σου κόψει πολλά milliseconds από το frame. Οι παιχνιδομηχανές το background reading το έχουνε κάνει master από την εποχή που δεν είχαν σκληρούς αλλά μόνο cd και dvd και έπρεπε να μην έχουν stuttering με τα πάναργα αυτά οπτικά μέσα.. Εδώ στον pc, ο explorer ακόμη κολάει όταν προσπαθεί να διαβάσει μία συσκευή.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελαμένος pc ακιας εισαι δεν καταλαβαινεις τίποτα χεχε, όλοι pc έχουμε εδω, ενα προϊόν το κοιτάς σαν σύνολο αλλο κονσολα αλλο desktop αλλο λαπτοπ, στη συγκεκριμένη περίπτωση και όσο και να μην σαρεσει συνολικα το xbox-x απόδοση τιμη και εμπειρία σε παιχνίδια καλυτερο οχι απο το pc με την 1060 που δείχνεις αλλα απο το pc που εχεις, τα ειπαμε και πριν ειναι ρυθμισμένα ξέρουν τι θα κόψουν απο γραφικα για να παιζουν οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι τρελαμένος PC-άκιας, έχω και PS4 για τα exclusives :P Τέλος πάντων, την βαρέθηκα την διαμάχη, καλή κονσόλα είναι το One X αλλά ακόμα και αν κράταγε 8K/60FPS τα παιχνίδια λείπουν και αυτό είναι το πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νάτο ! τώρα αποκαλύφθηκε και το αιρετικό "πλειστάσιο" απο πίσω απο στο παρασκήνιο,που τον καθοδηγεί !  :-D

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εννοεις,αφου το αναφερει στην υπογραφη του....

Δεν το είχα προσέξει στήν υπογραφή,πάει η αποκάλυψη του "μυστηρίου"   :-)

Οχι SteveWisejohn ας κρατήσουμε τα λεφτά για Ps6 καλύτερα και 8Κ ....

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...