Προς το περιεχόμενο

Xbox One X Review


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει κανένα μυστήριο, τα παιχνίδια σας τα παίζω και στο PC και μάλιστα με πολύ καλύτερες επιδόσεις. Του χρόνου θα σας ''πάρουμε'' και το Halo 6, του PS4 όμως δεν έρχεται σχεδόν τίποτα στο PC(Από αποκλειστικότητες) :P

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος κάνει σύγκριση με pc ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ PC  ακόμα και με κάρτα επιπέδου 480 και:

 

σάπιο επεξεργαστή όπως αυτόν των κονσολών

 

μηχανικό δίσκο σαν κύριο

 

ναι το αντίστοιχο κουτί σε pc θα πλησιάζει το χιλιάρικο,  ώστε να είναι ισορροπημένο το build, δεν υπάρχει λογική να στήσεις pc με τέτοια χαρακτηριστικά, αλλά αν το κάνεις δεν θα είναι και πολύ πιο ακριβό 

 

έστω ένας i5 κάνει 200+ ευρώ και μια 580 κάνει πάνω από 300€ και έτσι φτάνεις τα 500, αλλά στην κανονική ζωή δεν βάζεις κάρτα των 300€ με επεξεργαστή των 50 

 

το Χ είναι φοβερό για αυτό που είναι αλλά η σύγκριση γενικά σε δυνατότητες με pc που απλά έχει ίδια κάρτα απλά δεν υφίσταται 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι συγκρίνετε pc με κονσόλες .... Ξεχνάμε όμως ότι ένα Gaming PC κάνει και άλλες πολλές σκληρές δουλειές που δε κάνει η κονσόλα και καλώς δε κάνει μιας και η δουλειά της είναι το Gaming .....όπως επίσης αν είσαι single player δε χρειάζεται να ξοδεύεις για αγορά παιχνιδιών .... Η κονσόλα είναι κονσόλα και το pc είναι pc . ΤΕΛΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sie.com/en/corporate/release/2017/171207.html

Ειναι που τα exclusives δεν παιζουν ρολο,γιαυτο και φετος στην αντιπερα πλευρα οι πωλησεις της sony ανεβηκαν σχεδον 50% σε μολις 1 χρονο.....

Λογικο βεβαια με τοσα exclusives(console και sony exclusives)που βγηκαν φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο δυνατό και να είναι το Xbox στο ps δεν ξέρεις τι να πρωτοπαιξεις

 

Κακώς η κουβέντα στις κονσόλες έχει πάει στα χαρακτηριστικά του hardware όταν με ένα απλό slim διασκεδάζεις μια χαρά

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο δυνατό και να είναι το Xbox στο ps δεν ξέρεις τι να πρωτοπαιξεις

 

Κακώς η κουβέντα στις κονσόλες έχει πάει στα χαρακτηριστικά του hardware όταν με ένα απλό slim διασκεδάζεις μια χαρά

Βασικά με το Xbox Pass και τo Backwards Compatibility δε ξέρω τι να πρώτο παίξω. Είναι άπειρα τα καλά games από 3 διαφορετικές γενιές σε μια κονσόλα :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με το Xbox Pass και τo Backwards Compatibility δε ξέρω τι να πρώτο παίξω. Είναι άπειρα τα καλά games από 3 διαφορετικές γενιές σε μια κονσόλα :)

Έχω Xbox pass και Xbox gold. Έχω τόσα παιχνιδια και ΑΑΑ τίτλους που δεν ξερω τι να πρωτοπαιξω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο περιμένω και περιμένω την επόμενη έκδοση μετά το σκέφτομαι αν είναι η κατάλληλη στιγμή για αγορά και τελικά περνάει καιρός και περιμένω την νέα έκδοση και τελικά δεν παίρνω τίποτα λόγο της αναβλητικότητας μου. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με το Xbox Pass και τo Backwards Compatibility δε ξέρω τι να πρώτο παίξω. Είναι άπειρα τα καλά games από 3 διαφορετικές γενιές σε μια κονσόλα :)

Ε ναι δεν τα κάνουν όπως παλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή είχε αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες κάτι για το αν θα τρέχει το Destiny σε κανονικό 4Κ,είδα πως

Βγήκαν reviews για το Destiny 2 μετά το patch του Χ που έβγαλαν και είδα πως είναι αρκετά εντυπωσιακά,τρέχει όντος τελικά σε Native 4k ακτατέβατα ! και 30fps ακατέβατα με γενικά "άνω του μετρίου"settings,συγκρίνοντας το σε κάποια review με PCver σε settings σε high/very high και 60fps (σε1080 κάρτα) και έχει πραγματικά μικρές διαφορές σε draw distance και σε ορισμένα εφφέ φίλτρων που έχουν boostarei στο PC και στίς σκιές του χαρακτήρα που αν και λίγο καθαρότερες στο PC είναι έτσι και αλλιώς λίγο θολές στο παιχνίδι (ακόμα και στο PC σε φουλ,γιατί έτσι είναι φτιαγμένες).

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά παιχνιδια θα ειναι native 4k, αλλα με 60 αλλα με 30. Πολλά θα έχουν και επιλογή 1080 με επιπλέον καλούδια και antialiazing και 60 fps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, για 500€ είναι ό,τι πιο vfm μπορείς να πάρεις! Αρκεί να έχεις και τη σωστή tv!

Καλά αυτό ξαναπεστο.

Παίζω Forza 7 σε oled 55" και όταν είναι η πίστα σε ώρα σουρουπαματος, είναι απίστευτο.Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Τα χρώματα του ουρανού απιστευτα. Τα διάφορα φώτα με το hdr φαίνονται σαν αληθινά. Και όταν νυχτώσει τελείως, το hdr σε συνδυασμό με το πλήρως μαύρο είναι κάτι που απλά δεν είχες φανταστεί ότι μπορεί να γίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν playstation-ακιας, εχω να πω οτι η κονσολα φαινεται πολυ εντυπωσιακη!

 

Δεν προκειται να αλλαξω "στρατοπεδο" λογω των PS exclusive, αλλα χαιρομαι που εσκασε στην αγορα τετοιο μηχανακι.

 

Και κοψτε τις μαλακιες μερικοι, τον κωλο σου να χτυπας, δεν στηνεις PC για 4k με 500ευρω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...