Προς το περιεχόμενο

Xbox One X Review


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απατο θα παει αργησε να βγει

Ήδη πάει χάλια

https://www.forbes.com/sites/insertcoin/2017/11/13/early-sales-indicate-xbox-one-x-is-blowing-away-everyones-expectations/#2ae061e13a2c

 

https://www.gamefaqs.com/boards/691088-xbox-one/76075296

Συζητηση κανουμε οταν βγαινεις και λες χωρις στοιχεια οτι οι περισσοτεροι στο εξωτερικο χρησιμοποιουν linux?

Και επειδη σε διορθωσανε σε αυτο με στοιχεια τους λες και fanboys?:P

Καταλαβαίνεις τι τράβηξα με τον άλλον που επειδή έκανα το ίδιο με σενα με έλεγε fanbou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για να καταλάβω. Διαβάζω σε όλα τα ποστ σε όλα τα φόρουμ τι δυνατή κονσόλα τι ταχύτητα είναι αυτή όλες οι σελίδες στο νετ πόσο γρήγορο είναι κλπ. Για να καταλάβω. Που την βλέπετε την διαφορά εκτός στα χαρτά στις ανακοινώσεις και στους τίτλους παρουσιάσεων? Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα.

 

Είχατε κάποιο παιχνίδι (για παράδειγμα Forza Horizon 3 που το ξέρω καλά) που παίζατε και έχανε καρέ η οι ρυθμίσεις του δεν σας επέτρεπαν να πάει σε φουλ γραφικά (ξέρω δεν έχει ειρωνικά το λέω :P) και είδατε κάποιον φίλο να παίζει το ίδιο παιχνίδι δίχως να χάνει πουθενά καρέ η είδατε μεγάλη διαφορά στα γραφικά κλπ? Δεν το νομίζω. Γιατί το είδα σε λειτουργία και δεν είδα απολύτως καμία διαφορά με το απλό xbox one το πρώτο τουλάχιστον σε αυτόν τον τίτλο.

 

Αν πάλι μιλάμε για άλλους τίτλους αυτό αλλάζει το θέμα. Αν υπάρχει κάποιο λινκ να δούμε συγκριτικά screenshots που να δείχνουν την ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά που διατυμπανίζεται σε όλο τον κόσμο από το παλιό Xbox one θα το εκτιμούσα αν ήξερε να δώσει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου πρώτον γιατί δεν πας στο YouTube να βρεις compare videos μονος σου;

Δεύτερον το forza horizon 3 ειναι ακριβώς το ίδιο κλειδωμένο στα 30 με ακριβώς τα ίδια γραφικα. Τον Ιανουάριο θα βγει update με 4k/hdr και 4k textures.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ο αλλος ο νεκρομα ειναι μεγαλο τρολακι, ρε φιλε αν σε χαλαει μην γραφεις, απατο θα παει ναι ασχοληου με κατι αλλο ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ο αλλος ο νεκρομα ειναι μεγαλο τρολακι, ρε φιλε αν σε χαλαει μην γραφεις, απατο θα παει ναι ασχοληου με κατι αλλο ομως

Εννοώ τον psycho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

o psycho τουλαχιστον παραθετει arguments, ο αλλος λεει θα πατωσει και μας τα εχει πριξει απο το πρωι, καποιος να θελει να διαβασει για την κονσολα θα δει 20 σελιδες με ανουσια σχολια και benchmarks

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o psycho τουλαχιστον παραθετει arguments, ο αλλος λεει θα πατωσει και μας τα εχει πριξει απο το πρωι, καποιος να θελει να διαβασει για την κονσολα θα δει 20 σελιδες με ανουσια σχολια και benchmarks

Πλάκα μου κανεις; κανένας από τους 2 δεν βάζει Επιχειρήματα. Τεσπα. Δεν θα μπω σε debate και για αυτο, δεν θα μου μείνει άλλος ελεύθερος χρόνος. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο psycho σου εφερε επιχειρήματα αν επελεξες να τα αγνοησεις ειναι αλλη ιστορια.. :P

Εγώ απαντούσα σε όλα. Το αντίθετο δεν γοναταν. Τεσπα στην ίδια παράταξη είστε. :P

Εσύ είπες ότι δεν θα καθόσουν να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες; τελικά έκατσες;

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπαρχει "παραταξη" για εμενα δεν ειναι πολεμος, :P οτι τον βολευει τον καθενα απο κει και περα υπαρχουν και καποια facts.. Δεν θα ειχα προβλημα να αγορασω xbox XXX αν μου εδινε ενα καλο λογο η ms.

 

edit: Ναι διαβασα λιγο, ειδα και οτι σου βαζει ενα video με 1060 performance και το αγνοεις 2 φορες, εσυ εννοούσες να διαβάσω ολο το thread πριν απαντησω?? To ps4 thread εχει 1650 σελιδες τι να κανω να το διαβασω ολο πριν γραψω για κατι? :P

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει "παραταξη" για εμενα δεν ειναι πολεμος, :P οτι τον βολευει τον καθενα απο κει και περα υπαρχουν και καποια facts.. Δεν θα ειχα προβλημα να αγορασω xbox XXX αν μου εδινε ενα καλο λογο η ms.

 

edit: Ναι διαβασα λιγο, ειδα και οτι σου βαζει ενα video με 1060 performance και το αγνοεις 2 φορες, εσυ εννοούσες να διαβάσω ολο το thread πριν απαντησω?? To ps4 thread εχει 1650 σελιδες τι να κανω να το διαβασω ολο πριν γραψω για κατι? :P

Έβγαλες πολυ γενικό συμπέρασμα, σαν να το είχες διαβάσει ολο. Δεν αγνόησα τίποτα. Απλα επιγκεντρωθηκα σε αυτά που έλεγε, κυριως τα ψεματα που αρνηθηκε πεισματικα να απαντησει. Όσο για το βίντεο, απλα βάλε στο YouTube να δεις ότι η 1060, οριακά κρατάει 61-62 frames σε άδεια πίστα χωρίς αλλα αμάξια. Γιατί αυτή ήταν η διαφωνία μας κυρίως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου πρώτον γιατί δεν πας στο YouTube να βρεις compare videos μονος σου;

Δεύτερον το forza horizon 3 ειναι ακριβώς το ίδιο κλειδωμένο στα 30 με ακριβώς τα ίδια γραφικα. Τον Ιανουάριο θα βγει update με 4k/hdr και 4k textures.

 το horizon (που είναι open world για να επανέλθω σε αυτό που έλεγα πριν) θα ήταν μια καλή ευκαιρία να δίνεται η δυνατότητα στο X να παίζεται σε 1080/60 μιας και το 60αρι είναι σημαντικό σε ένα racing

 

ευτυχώς βέβαια που το έπαιξα και το ευχαριστήθηκα έτσι στο pc.. (μιας και πολλοί λένε ότι κακώς βγαίνουν εκεί)

 

το 1080/30 στο απλό One το καταλαβαίνω λόγω της δυναμής του (και μια 7950 σε pc μέχρι σταθερό 30αρι το σηκώνει για να μη σε ενοχλεί) , αλλά να υπάρχει cap 30αρι στο Χ όχι δεν το καταλαβαίνω, είναι καραγκιοζιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το horizon (που είναι open world για να επανέλθω σε αυτό που έλεγα πριν) θα ήταν μια καλή ευκαιρία να δίνεται η δυνατότητα στο X να παίζεται σε 1080/60 μιας και το 60αρι είναι σημαντικό σε ένα racing

 

ευτυχώς βέβαια που το έπαιξα και το ευχαριστήθηκα έτσι στο pc.. (μιας και πολλοί λένε ότι κακώς βγαίνουν εκεί)

 

το 1080/30 στο απλό One το καταλαβαίνω λόγω της δυναμής του (και μια 7950 σε pc μέχρι σταθερό 30αρι το σηκώνει για να μη σε ενοχλεί) , αλλά να υπάρχει cap 30αρι στο Χ όχι δεν το καταλαβαίνω, είναι καραγκιοζιά 

 

Ίσως βάλουν και option 1440p60 γιατί το έχουν κάνει σε μερικά παιχνίδια. Δηλαδή είτε να διαλέγεις 4κ/30 ή καποια μικρότερη με 60.

Ακόμη καλύτερα μπορεύ να βάλουν dynamic resolution, έτσι ώστε να κρατάει την μεγαλύτερη δυνατή ανάλυση με 60.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...