Προς το περιεχόμενο

Xbox One X Review


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανάλογα το είδος παιχνιδιού και του που δίνουν βαρύτητα,σε κάποια είσαι οκ στα 30Fps και εκεί δίνουν και φούλ 4Κ,ενώ σε άλλα μπορούν να βάλουν Dynamic resolution και απο 4 σε 2.5κ με περισσότερα frames υψηλότερα εφφέ κλπ πχ συνήθως σε racing που επικεντρόνονται στήν κίνηση,τα περισσότερα frames δείχνουν καλύτερα και τα καταλαβαίνεις σαν πιο ομαλή κίνηση και αίσθημα ταχύτητας,ενώ σε άλλα πχ τύπου RPG action strategy  κλπ είσαι μια χαρά εφόσον δεν πέφτουν κάτω απο 30  :-)

Skies_of_Arcadia_v1.002_(2000)(Sega)(NTS

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το pubg βγήκε unoptimized τελείως. Μην κάνετε ότι πεφτετε από τα σύννεφα. Εχει συμβει παρα πολλες φορες σε ολες τις πλατφορμες. Περιμένουν όλοι patch να διορθώσει την κατάσταση.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το pubg βγήκε unoptimized τελείως. Μην κάνετε ότι πεφτετε από τα σύννεφα. Εχει συμβει παρα πολλες φορες σε ολες τις πλατφορμες. Περιμένουν όλοι patch να διορθώσει την κατάσταση.

Δεν πεφτω απο τα συννεφα γιατι ουτως ή αλλως δεν θα το αγορασω στο xbox.

Πεφτω απο τα συννεφα ομως που θα βγει αυτο το πραγμα στην αγορα,θα το αγορασει ο υποψηφιος αγοραστης χωρις να γνωριζει τα χαλια του και θα ξενερωσει την ζωη του μεχρι να βγουν patch που να ειναι σταθερο.

Υποτιθεται οτι αυτα τα πραγματα δεν ηταν που κοροιδευε ο κοσμος την pc κοινοτητα?

 

Και η αλλη ειρωνια ειναι οτι στο κουτι του παιχνιδιου αναφερουν τις πωλησεις που εχει κανει στο PC :D

https://www.skroutz.gr/s/13372834/PlayerUnknown-s-Battlegrounds-XBOX-ONE.html?from=autocomplete&keyphrase=playerunknown%27s+battlegrounds

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένεις να τρέξει καλά το PUBG σε Jaguar τώρα ;

 

Ναι computer science friend...

Δεν πεφτω απο τα συννεφα γιατι ουτως ή αλλως δεν θα το αγορασω στο xbox.

Πεφτω απο τα συννεφα ομως που θα βγει αυτο το πραγμα στην αγορα,θα το αγορασει ο υποψηφιος αγοραστης χωρις να γνωριζει τα χαλια του και θα ξενερωσει την ζωη του μεχρι να βγουν patch που να ειναι σταθερο.

Υποτιθεται οτι αυτα τα πραγματα δεν ηταν που κοροιδευε ο κοσμος την pc κοινοτητα?

 

Έχει γίνει και το αντίστροφο, απλά όχι τόσο συχνά όπως και στον pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως βάλουν και option 1440p60 γιατί το έχουν κάνει σε μερικά παιχνίδια. Δηλαδή είτε να διαλέγεις 4κ/30 ή καποια μικρότερη με 60.

Ακόμη καλύτερα μπορεύ να βάλουν dynamic resolution, έτσι ώστε να κρατάει την μεγαλύτερη δυνατή ανάλυση με 60.

Μακάρι

 

Αν και τα horizon ανέκαθεν ήταν στα 30 σε αντίθεση με τα απλα Forza που στοχεύουν σε 60, η δυνατότητα υπάρχει και από εμπειρία έχοντας δοκιμάσει και τις δύο ρυθμίσεις λέω ότι είναι σαφώς πιο απολαυστικό σε 60

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα και το Titanfall 2 αρχικα ετρεχε καλυτερα στο προ, που το εχω και αυτο παρεμπιπτοντως, δεν ειναι οτι φορω οπαδικα γυαλια, για αυτο το διευκρινιζω, τι σημαινει αυτο οτι ειναι ισχυροτερο μηχανημα το προ;

 

Να θυμηθουμε και τι εγινε με το launch του Arkham Knight στα pc δηλαδη; Το εχετε μονοπωλησει το νημα απεκδυομενοι υποτιθεται την πισαδικη οπαδικη ταυτοτητα. Το παιχνιδι θα πατσαριστει προκειμενου να τρεχει ικανοποιητικα πιστευω. 

 

Ο οπαδικος οχετος θα παραμεινει. 20 απο τις 22 σελιδες σχολιων ειναι για τον καλαθο αχρηστων. Εξυπακουεται οτι ο καλυτερος τροπος να παιζει παιχνιδια κανεις ειναι τα high end pc. Δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα και τη διαθεση να το κανουν και για αυτο υπαρχει μια σημαντικη (οπως ολα δειχνουν απο τις ικανοποιτικες πωλησεις του Χ) μεριδα του κοινου, που δικαιολογημενα κατα τη γνωμη μου θα το αγορασει σαν μια πολυ καλη value for money προταση για τον μεσο κατοχο 4Κ τηλεορασης..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά χαλάρωσε φίλε οι περισσότεροι που γράφουν εδώ μέσα έχουν και κονσόλα

 

απλά η πορεία της ms συγκεκριμένα προβληματίζει, πώς να το κάνουμε; 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χαλαρωνω φιλε μου, παρακολουθω τις αναρτησεις σου οι οποιες ειναι μετριοπαθεις και φυσικα δεν αναφερομαι σε σενα. Το ελιωσαν στο σπαμαρισμα το νημα, ειναι υπερ το δεον κουραστικο, τη γνωριζουμε την υπεροχη του πισι, δεν χρειαζεται αλλη εμφαση σε αυτο. Και η φτωχεια αποκλειστικοτητων του ΟΝΕ εχει αναδειχθει. Αυτο ομως δεν παυει να το καθιστα ειναι πολυ αξιολογο συστημα. Το κραξιμο για το κραξιμο μας εχει ταλαιπωρησει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι δεν είπα ότι το λες για εμένα, ούτε έχει σημασία,  απλά εντάξει ο καθένας τα λέει με τον δικό του τρόπο (όχι πάντα με τον καλύτερο) σε γενικές γραμμές πάντως επιχειρήματα υπάρχουν 

 

το Χ είναι σίγουρα παραπάνω από απλά αξιόλογο μηχάνημα (και ας μην κάνει και μαγικά, εγώ εκεί έχω τις όποιες ενστάσεις μου αλλά για το κόστος φυσικά και τα σπάει), αλλά το αν αυτό από μόνο του αρκεί για να μιλάμε για επιτυχία δεν θα το έλεγα με σιγουριά

 

αυτή τη στιγμή (έχοντας ένα ps4) νιώθω περισσότερο ενθουσιασμό να αποκτήσω στο μέλλον ένα switch που είναι σαπάκι αλλά έχει και θα έχει παιχνιδάρες που δεν θα μπορώ να δω αλλού, παρά να πάρω μια υπερτουμπανιασμένη κονσόλα

 

θέλω να πω δηλαδή ότι ο αγώνας δρόμου για τα γραφικά ίσως  δεν πολυέχει και τόσο πολύ νόημα στις κονσόλες όσο άλλα πράγματα και για αυτό έρχεται ο άλλος και σου λέει: θές γραφικά; πάρε pc να τελειώνεις, οι κονσόλες πρέπει να έχουν άλλες χάρες 

 

και αυτό δεν είναι κάτι με το οποίο μπορεί κανείς να διαφωνήσει επί της ουσίας 

 

αν δηλαδή ο wow factor είναι το 4Κ με τα 60 fps (που δεν είναι και πάντα δηλαδή..) ε τότε κάπου ψιλοχάνεται και η μπάλα 

 

ο κάτοχος 360 θα μου έλεγε γουστάρω να παίζω σε 720p με 24 fps αλλά έχω αυτή αυτή και αυτή τη παιχνιδάρα..

ο κάτοχος Χ θα μου πει παίζω 4Κ οικονομικά; ποιος νοιάζεται στο κάτω κάτω;

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...