Προς το περιεχόμενο

Xbox One X Review


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να σου πω την αλήθεια δεν είναι το cup of tea μου που θα έλεγαν και οι άγγλοι αυτό το είδος, αλλά οκ δεκτή και σέβαστή η απήχησή του που είναι προφανής ειδικά αν μιλάμε για μισοτελειωμένη και low budget δουλειά, γιατί για να βρεις στο pc τόσο κόσμο να σου ακουμπάει 30αρια με τέτοιους όρους μάλλον η ιδέα σου είναι πολύ καλή 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι εχουν πλακωσει και οι γυφτοι με τσαμπα ρευμα και κανουν mining ... Ναι εμεις τους το πληρωνουμε στα φουσκωμενα τιμολ της ΔΕη για "κοινωνικους " λογους . Μετα πουλανε τις καμενες καρτες στις αγγελιες και εδω :P

Οποτε η παρνεις 1080 απο amazon η βολευεσαι με κονσολα .

Επεξ/σία από Damachi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι εχουν πλακωσει και οι γυφτοι με τσαμπα ρευμα και κανουν mining ... Ναι εμεις τους το πληρωνουμε στα φουσκωμενα τιμολ της ΔΕη για "κοινωνικους " λογους . Μετα πουλανε τις καμενες καρτες στις αγγελιες και εδω :P

Οποτε η παρνεις 1080 απο amazon η βολευεσαι με κονσολα .

Πολύ σωστά,ίσως σε κάποιους να φαίνεται αστείο,όμως πλάκα στήν πλάκα έχουν βρεί ευκαιρία,ιδιαίτερα με την προσφυγική κρίση τα τελευταία χρόνια και εκμεταλεύονται ασύστολα τους ανύπαρκτους ελένχους και διάτρητους κρατικούς μηχανισμούς,περνάνε για και οτιδήποτε εθνικότητα απο πακιστανούς εώς δεν ξέρω και γω τι,πάνε και παίρνουν και ρεύμα καθώς και οτι επίδομα μπορεί να φανταστεί κανείς ... :mellow: ! 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη..αν καταλαβα καλα,γυφτοι αγοραζουν συστηματα κ καρτες γραφικων,κλεβουν ρευμα για να τα τροφοδοτησουν κ αφου τις ξεζουμισουν τις πουλανε? :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρακτηριστικά που κόβουν την ανάσα... μάλιστα.. Και από τίτλους πως πάμε για να εκμεταλλευτούν αυτά τα χαρακτηριστικά? Γιατί αν δεις δίπλα δίπλα το One S με το One X διαφορές δεν υπάρχουν. Όσο για το 4Κ ισχύει το ίδιο που ισχύει και για τις ταινίες. Αν είσαι κοντά στην 55άρα+ τηλεόραση σου θα δεις κάποια διαφορά. Αν κάθεσαι σαν άνθρωπος στην τηλεόραση την "συνήθως" 32άρα-40άρα full HD η και 4Κ με καλό upscaling οι διαφορές είναι επίσης ανύπαρκτες.

 

ΝΑΙ !!!! Αν παγώσεις το καρέ και πάρεις μεγεθυντικό φακό σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ σημεία της οθόνης ΙΣΩΣ να δεις με κόπο κάποια διαφορά. Η έντονη διαφορά λοιπόν δεν είναι στην πράξη τουλάχιστον ακόμη. Είναι μόνο στα χαρτιά και στα νούμερα που όπως είπα είναι προς το παρόν διαφημιστικά και προώθηση.

 

Φυσικά και αναμενόμενα όταν βαπτίζουμε κάποιο προιόν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ, κόβει την ανάσα και διάφοροι άλλοι χαρακτηρισμοί θα πρέπει να πούμε και σε σχέση ΜΕ ΤΙ. Με υπολογιστή με...... οκ... δεν θέλω να το πάω σε VS αλλά δυστυχώς πάει μόνο του... PS4 Pro? Υποχρεωτικά λοιπόν θα πάμε εκεί θέλουμε δε θέλουμε. Και εκεί λοιπόν φίλοι μου η κόντρα είναι μάλλον άνιση με τους τίτλους που συνοδεύουν το PS4... και οι τίτλοι οι σπέσιαλ για την έκδοση Pro καθώς και του VR είναι πάρα πολλοί μοναδικοί και συνεχώς αυξάνονται.

 

Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου εδώ. Δεν στηρίζω κανέναν. Ούτε την Sony Ούτε την microsoft Ούτε τίποτε. Έχω και PS4 Pro και Xbox One X και υπολογιστή με 1080ti. Όλοι είναι καλοί στα Χ σημεία όλοι έχουν και τα ελλατώματα τους. Αυτό που σίγουρα σε τέτοιο τομέα -αυτόν του παιχνιδιού- που μιλάμε είναι ότι το PS4 τους τρώει όλους για πρωινό με τους απίστευτους τίτλους που έχει και που αναμένονται σύντομα από εταιρίες όπως KOJIMA HIDEO για παράδειγμα :P Ανάφερα αυτόν εξαιτίας του Death Stranding που έτυχε και είδα τρέιλερ και το περιμένει όλος ο πλανήτης... 

 

Και ναι.. έχει και το Xbox τίτλους καλούς τίτλους φανταστικούς. Αλλά πιστέυω ότι όλοι συμφωνούν ότι τόσο καλούς δεν έχει.

 

Καταλήγουμε λοιπόν ότι μια αδύναμη κονσόλα παιχνιδιών μπορεί εύκολα να κερδίσει την αγορά με τα παιχνίδια τα αποκλειστικά που θα έχει. Δεν παίζουν τόσο ρόλο μόνον τα γραφικά (αν και αυτά ακόμη αν υπάρχει σωστός προγραμματισμός όλοι ξέρουμε ότι δεν μετράει και εκεί τόσο η δύναμη στα χαρτιά) η η δύναμη της κονσόλας ... αλλά περισσότερο το GamePlay... και εκεί το PS4 είναι που ταιριάζει περισσότερο "σου κόβει την ανάσα"...

 

Για να δούμε όμως. Γιατί και το One δεν είναι άλλης μιας εταιρίας αλλά του γίγαντα που λέγεται microsoft... είδωμεν είδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aδερφε, αν συγκρινοντας το π.χ Gears of War 4 μεταξυ της σλιμ και της αναβαθμισμενης κονσολας και δεν διαπιστωνεις ουσιαστικες διαφορες, μαλλον καποιο λαθος εχεις κανει. Δεν μπορω να ερμηνευσω διαφορετικα οσα γραφεις στην τελευταια σου αναρτηση στην πρωτη παραγραφο, γιατι στα υπολοιπα δεν διαφωνω.

 

Και δεν ειμαι ουτε εγω τιμητης ουτε του ΟΝΕ, ουτε κανενος αλλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aδερφε, αν συγκρινοντας το π.χ Gears of War 4 μεταξυ της σλιμ και της αναβαθμισμενης κονσολας και δεν διαπιστωνεις ουσιαστικες διαφορες, μαλλον καποιο λαθος εχεις κανει. Δεν μπορω να ερμηνευσω διαφορετικα οσα γραφεις στην τελευταια σου αναρτηση στην πρωτη παραγραφο, γιατι στα υπολοιπα δεν διαφωνω.

 

Και δεν ειμαι ουτε εγω τιμητης ουτε του ΟΝΕ, ουτε κανενος αλλου..

Ετσι είναι,σε όσα παιχνίδια έχουν βγεί patch για το Χ (ακόμα και τα παλιά όπως Halo στο 360)έχουν σημαντική εώς Μεγάλη διαφορά,όταν τα δείς δίπλα δίπλα,τι στο καλό έχεις Χ και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι ? ένα σωρό reviews βγαίνουν και το αποδεικνύουν αυτό κάθε λίγες μέρες,ιδιαίτερα όταν έχεις 4Κ τηλεόραση βλέπεις πραγματικά μεγάλες διαφορές.

Στα υπόλειπα συμφωνώ και γω οτι μια πιο αδύναμη κονσόλα μπορεί να έχει πλεονέκτημα, εάν έχει περισσότερα παιχνίδια που να είναι αποκλειστικά και να έχουν μεγάλη βάση στο κοινό και "βαρύ" όνομα,όπως έχει συμβεί στο παρελθόν.

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι είναι,σε όσα παιχνίδια έχουν βγεί patch για το Χ (ακόμα και τα παλιά όπως Halo στο 360)έχουν σημαντική εώς Μεγάλη διαφορά,όταν τα δείς δίπλα δίπλα,τι στο καλό έχεις Χ και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι ? ένα σωρό reviews βγαίνουν και το αποδεικνύουν αυτό κάθε λίγες μέρες,ιδιαίτερα όταν έχεις 4Κ τηλεόραση βλέπεις πραγματικά μεγάλες διαφορές.

Στα υπόλειπα συμφωνώ και γω οτι μια πιο αδύναμη κονσόλα μπορεί να έχει πλεονέκτημα, εάν έχει περισσότερα παιχνίδια που να είναι αποκλειστικά και να έχουν μεγάλη βάση στο κοινό και "βαρύ" όνομα,όπως έχει συμβεί στο παρελθόν.

Εχει μεγάλη διάφορα το xbox x με one s-360 με τα patch το θέμα είναι οτι δεν είναι και τόσο μεγάλες οι διάφορες με το pro που ειναι ήδη ενάμιση χρόνο στην αγορά και παρόλο που είναι πιο αδύναμο στο gran turismo τα αμάξια ειναι καλύτερα απο αυτά του fortza ,αυτό σημαίνει οτι η sony εχει optimaze στο θεο... και μονο που εχει παρει τον psycho kotzima τσάμπα συζητάμε άλλο ,μονο pro και οποιος εχει φραγκα παιρνει τα παντα και προ και x και switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεπτομενος μονο το ονλαιν γκειμινγκ, θελω να ρωτησω το εξης. αξιζει η αγορα του x ή καλυτερα ενα xbox s? παιζει να λαγκαρουν πιο πολυ τα παιχνιδια λογω των καλυτερων γραφικων? ή δε θα επιρρεαζει η κονσολα το λαγκαρισμα? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι . Αμα θες το ρεζουμέ : δεν χρειαζεσαι X η Pro αν δεν εχεις καλη 50αρα + . Εκει ολοι περνουμε τον πουλο γιατι ουτε τα Hz εχουν ουτε το βαθος χρωματος κτλ . Αμα εχεις και ελαφρια deuteranopia οπως εγω δε σε νοιαζει ποια εχει χρωματα απλα κοιτας το lag - της οθόνης.

Tο lag στο online παιχνιδι ειναι το ιδιο και στο S και στο X.

Επεξ/σία από Damachi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεπτομενος μονο το ονλαιν γκειμινγκ, θελω να ρωτησω το εξης. αξιζει η αγορα του x ή καλυτερα ενα xbox s? παιζει να λαγκαρουν πιο πολυ τα παιχνιδια λογω των καλυτερων γραφικων? ή δε θα επιρρεαζει η κονσολα το λαγκαρισμα? ευχαριστω

Δεν λαγκάρουν περισσότερο πιστεύω,το lag στο online,είναι θέμα κυρίως της σύνδεσης σου στο internet του net code του παιχνιδιού και πολύ μετέπειτα της εκάστοτε τηλεόρασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...