Προς το περιεχόμενο

Με επίσημη πλέον παρουσία το Netflix στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλό βήμα για το ελλάντα μας!

 

Πέρα από την πλάκα,

έχω ενεργή συνδρομή εδώ και 6 μήνες και είναι άψογο... Ελπίζω να το καταλάβουν και άλλοι και να πάει μπροστά με τον καιρό.

Και για να μιλάω στην ίδια γλώσσα που όλοι καταλαβαινόμαστε: "Ένας καφές είναι η συνδρομή!"

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω την υπηρεσία 1-2 μήνες τώρα.

 

Πραγματικά αξίζει τα 10 ευρώ το μήνα. Άριστη ποιότητα εικόνας, άμεσα διαθέσιμη, χωρίς παγώματα, χωρίς διαφημίσεις, χωρίς ουσιαστικό loading.

 

Ειδικά στην τηλεόραση που έχω το Chromecast και όλη η διαδικασία γίνεται αποκλειστικά από το κινητό είναι πραγματικά απόλαυση. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει τι να πεις για Netflix, ότι και να πεις είναι πολύ λίγο...

 

Από αρχές του '18 θα υπάρχει ελληνικός ήχος σε όλες τις σειρές της marvel αρχικά, από όσο γνωρίζω από τα "εσωτερικά".

 

Νταξει δεν έχει το περιεχομένο που έχουμε Αμερική, αλλά πιστεύω πάει πολύ σούπερ κ στην Ελλάδα, καλύτερα να έχεις την υπηρεσία αυτή παρά νοβες κ οτεδες.

 

Ποιες σειρές της Marvel, αφού η Disney ετοιμάζει δική της υπηρεσία και θα φύγει από το Netflix! Κάνω λάθος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι συνδρομητής εδώ και 4 μήνες και πραγματικά το έχω ευχαριστηθεί.Δίνω 12ευρώ το μήνα που δεν πιστεύω ότι είναι και κανένα σημαντικό ποσό. Βλέπω φουλ σειρές και μερικές φορές βλέπω και καμιά ταινία.Σε όλο το καινούργιο περιεχόμενο υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι και γενικά στο μεγαλύτερο μέρος του περιεχομένου του καναλιού.Είναι γνωστό ότι εδώ και 2+ χρόνια το νετφλιξ είχε προσλάβει Έλληνες για τις ελληνικές μεταφράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογο το Netflix, για 12 ευρώ (ή και λιγότερο, αν μοιραστεί η συνδρομή μεταξύ 3-4 ατόμων), δεν αξίζει να παιδεύεσαι να κατεβάζεις torrents και να ψάχνεις κακοσυγχρονισμένους υπότιτλους της πλάκας (τα τιμούμε τα παιδιά, αλλά...). Νομίζω ότι σύντομα θα μπει στα σπίτια αν όχι όλων, σε μεγάλη μερίδα νοικοκυριών, αφού όλες οι σύγχρονες smart tvs έχουν το application και δεν χρειάζεσαι ούτε pc, ούτε NAS, ούτε chromecast, ούτε τίποτα.


Πολύ μικρή η συλλογή και τα περισσότερα είναι mehhhh. 4€ το πολύ θα έδινα.

Και 3 μπορεί να σου βγει.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει τα 10 ευρω οσο δεν παει. Και σταδιακα πιστευω πως θα γεμιζει καθως τωρα που εχει παρουσια στην χωρα δεν θα δινει τις σειρες του σε nova και cosmote αλλα θα τις κραταει το ιδιο. Netflix FTW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα και εγω απο Σεμπεμβριο, δεν ξερω το amazon prime τι παιζει απο exclusives μπας και βαλω και εκει. Αλλα δεν θα προλαβαινω να τα βλεπω και netflix και prime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι ασχετος επι του θεματος. Ενδιαφέρομαι να γίνω συνδρομητής στο Netflix, αλλα για την διάρκεια που δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα, ο μοναδικός τροπος πρόσβασης ειναι μεσω VPN; (δεν με ενδιαφερουν ελληνικοι υποτιτλοι ή μεταγλωττίσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό βήμα για το ελλάντα μας!

 

Πέρα από την πλάκα,

έχω ενεργή συνδρομή εδώ και 6 μήνες και είναι άψογο... Ελπίζω να το καταλάβουν και άλλοι και να πάει μπροστά με τον καιρό.

Και για να μιλάω στην ίδια γλώσσα που όλοι καταλαβαινόμαστε: "Ένας καφές είναι η συνδρομή!"

 

Που τον πίνεις 12 euro τον καφέ πατριώτη να ξέρω να μην πάω !!! :)

 

Πέρα από την πλάκα, του έχω κάνει χρήση 3 μήνες, το πληρώνω / 2 με τον κουνιάδο για να έχουμε το 4Κ και η εμπειρία είναι πολύ καλή.

Θεωρώ πως όλο και περισσότερο θα εμπλουτίζεται και αν βάλει και τα best sellers μέσα τότε θα γίνει ανάρπαστο (αν και φοβάμαι πως τότε θα αλλάξει και τιμολογιακή πολιτική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι όταν πρωτουποστηρίχθηκε στη Χώρα μας, ήταν αρκετά ελλιπής υπηρεσία σε θέμα υποτίτλων. Όμως έκτοτε, αργά αλλά σταθερά και κυρίως σιωπηρά, έχει βελτιωθεί σε υπερθετικό βαθμό η κατάσταση στο θέμα των υποτίτλων. Σε τέτοιο βαθμό που πλέον το περιεχόμενο που δεν έχει ελληνικούς υποτίτλους, να αποτελεί μειοψηφία πλέον σε σχέση με το περιεχόμενο που καλύπτεται από ελληνικούς υπότιτλους. Και συνεχώς βελτιώνεται στο θέμα υποτίτλων.

Όσον αφορά τώρα στο προσφερόμενο περιεχόμενο και την τιμή στην οποία αυτό προσφέρεται, μπορώ να πω ότι είναι κλάσεις ανώτερο του γενικότερου συνδρομητικού περιεχομένου που προσφέρεται στη Χώρα μας και μάλιστα, σε τιμή ασύγκριτα πιό συμφέρουσα.

Τώρα το μόνο που μένει είναι να αποκτήσουμε και γραμμές vdsl προκειμένου να μπορούμε να βλέπουμε netflix σε 4k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...