Προς το περιεχόμενο

Με επίσημη πλέον παρουσία το Netflix στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς αυτό και σίγουρα δεν έχει χρεωθεί, γι'αυτό ρωτάω και εγώ εδώ καθώς μου φαίνεται περίεργο.. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν έχει registered devices και δε μπορεί να κάνει, ωστόσο έχουμε φτιάξει δεύτερο προφίλ και για μένα και δουλεύει κανονικά.

:shock:

Κοίταξα στο site τους στα διαφορα help-tutorials για κάρτες trials και οσο εχεις διαφορετικές κάρτες και emails δεν υπάρχει προβλημα. Και εγώ πιστευω ειναι αυτό που λεει ο mr vox, οτι ξέρουν τι γίνεται αλλά κάνουν τους χαζους γιατί στρωνουν την αγορα (οχι μονο την ελληνικη) και προφανώς τα διαφυγόντα κέρδη απο τέτοιες πρακτικές (δυο κάρτες, ψευτικες καρτες, κλπ) ειναι αμελητέα μπροστά στο τεράστιο όγκο νεων πελατών (δοκιμές που γινονται σταθεροί). 

Προς το παρόν δεν τους ενδιαφέρει. Αυτόν τον καιρό κάνουν στατιστικές και προσπαθούν να σκιαγραφήσουν τις συνήθειες των πελατών τους στην Ελλάδα τουλάχιστον. Λες να μην ξέρουν τι γίνεται.

Κάποια στιγμή θα ισχύσει και το registered devices.

 

 

Και πού το ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα γίνει;

Αμα καβατζώσουν την αγορά, καθιερωθούν και σβήσουν ανταγωνιστές τοτε θα ερθει η ώρα να χιλιοβγάλουν τα λεφτά της επενδυσης που κάνουν. Τοτε θα αρχίσουν να ανεβάζουν τις τιμές και παράλληλα να βάζουν περιορισμους και κλειδώματα (συσκευες με άδεια, ip, κλπ). Κοινό εμποριο μονοπωλίου. Τέσπα μέχρι τοτε εγω θα μοιραστώ το λογαριασμο με το φίλο μου. Για 6 ευρω το μήνα δεν προκειται να παιζω κάθε μηνα με register/activation/κλπ. Δεν αξιζει τον κοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω μιλήσει με το support για τεχνικά θέματα και με την όλη συνομιλία κατάλαβα πως σκέπτονται. Είναι πολλοί προσεκτικοί σε αυτά που λες. Σημειώνουν τα πάντα και χαρίζουν έτσι για πλάκα μήνες δωρεάν συνδρομής. Συμπεραίνω ότι θα μπορείς να έχεις όσες συσκευές registered θέλεις αλλά ταυτόχρονα θα μπορείς να βλέπεις για όσες πληρώνεις. Όπως πχ γίνεται με τις διπλές κάρτες sim τηλεφώνου. Διαφορετικές κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό σε διαφορετικές συσκευές.Χρησιμοποιείς μόνο τη συσκευή που ενεργοποιείς πρώτη. Άλλωστε βλέπουν την Ip σου ανά πάσα στιγμή. Το μόνο εύκολο είναι αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ip δεν μπορει να ειναι κριτηριο, πρωτον εχουμε κατα 99,9% δυναμικη ip η οποια αλλαζει αρκετα συχνα. Μετα εχω συνδρομη στο σπιτι και στο εξοχικο, η στην δουλεια. Γιατι να κοψουν κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βλέπει ότι ο ένας είναι στη Θεσσαλονίκη και άλλος στην Αθήνα και ο έτερος στην Αυστραλία μετά από δέκα λεπτά θα σε κόβει. Απλά πράγματα. Τώρα κάνουν την κορόιδα και είμαι σίγουρος για αυτό. Όχι ότι δεν θα υπάρξουν παραθυράκια Άλλωστε οι Έλληνες φημίζονται για αυτό. Θυμόμαστε το rapidshare και όλα τα άλλα. Δεν νομίζω ότι είναι χρήσιμο να μπούμε σε τεχνικές λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω ακραια ηττοπαθες και αναξιπρεπες το συνεχιζομενο σχολιο περι της "φημης των ελληνων για τετοιες παραβιασεις" μπορει να σας εχουν πεισει οι διαμορφωτες στα κανναλια αλλα σας εχω νεα. Παντου ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ υπαρχουν ανθρωποι που προσπαθουν να βρουνε ακρες για να εκμεταλευτουν προσφορες, και κατι αλλο, οσο πιο ασχημα τα οικονομικα τοσο μεγαλυτερη η ταση για τετοια κολπακια. Δεν υπαρχουν αριες φυλες, τελος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελλάδα βρίσκεται στην έκτη θέση (21,87%) σε μικρή απόσταση από την Ισπανία ενώ οι άλλες χώρες που ολοκληρώνουν την "πειρατική δεκάδα" είναι η Σερβία (21,31%), η Ιρλανδια (19,84%), η Ρουμανία (19,07%) και η Σουηδία (18,38%). Πρώτη χώρα εκτός Ευρώπης είναι στην δωδέκατη θέση η Αυστραλία (16,61%).

Σε απόλυτους αριθμούς όμως οι ΗΠΑ έρχονται πρώτες.Τα συμπεράσματα δεν είναι μπορούν να είναι αξιόπιστα γιατί δεν υπάρχουν στοιχεία για κάποιες χώρες.

 

https://torrentfreak.com/europe-has-the-highest-online-piracy-rates-by-far-160801/ τα στοιχεία είναι περσινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά μπαίνουν στον κόπο να έχουμε ελληνικά στο νετφλιξ γιατί έχουν κέρδος

 

Όταν το δίλημμα είναι έστω και τα λεφτά που παίρνουν σε σχέση με το μη λεφτά καθόλου προσαρμόζονται αναλόγως όσοι θέλουν να επιβιώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μιλάμε για ποσοστά και "θέσεις" με βάση την επισκεψιμότητα σε τέτοια site είναι τουλάχιστον χαζό εφόσον αρκετές χώρες με μικρά ποσοστά χρησιμοποιούν VPN..

 

Plus, ο μεγαλύτερος όγκος γίνεται πίσω από "κλειστές πόρτες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν και πότε θα έχουμε full content θα μας πουν;

Φαντάζομαι ότι δεν είναι κυρίως δικό τους θέμα. Πχ το studio της X ταινίας μπορεί σε κάποιες χώρες να έχει δώσει τα δικαιώματα προβολής για Χ χρόνο σε "ανταγωνιστική πλατφόρμα" (δορυφορική/cable). Η συμφωνία τους μπορεί να προβλέπει ότι για αυτό το χρονικό διάστημα δεν θα μπορεί το studio να δώσει σε άλλη συνδρομητική πλατφόρμα πχ Netflix τα δικαιώματα προβολής, γι' αυτό λογικά υπάρχει διαφορά στο content του ανάλογα τη χώρα.

 

Όπως γίνεται πχ και μετα δικαιώματα του CL, από το επόμενο και για 3 χρόνια θα τα έχει αποκλειστικά η Cosmote TV, ούτε καν ΕΡΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 ετών μαντράχαλος και να κάτσω να βάζω ψεύτικες κάρτες και email για να παίρνω μήνες δωρεάν. Όσοι το κάνετε μπράβο σας τι να πω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pc, Android , PlayStation μια χαρά ελληνικούς

Ναι, χαίρω πολύ, εκεί έχω και εγώ greek subs. Επίσης έχω σε iPhone και iPad. Επειδή όμως εγώ Netflix παρακολουθώ στην τηλεόραση, εκεί η εφαρμογή της Samsung δεν διαθέτει ούτε το εξελληνισμένο πλέον μενού, ούτε τους ελληνικούς υπότιτλους. Φίλος με τηλεόραση LG λέει ότι παρακολουθεί τα πάντα στα ελληνικά. Υπάρχει κάποια εξέλιξη για την εφαρμογή της Samsung Smart ή αγγούρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...